Akým éterickým olejčekom masírovať bruško proti zápche?

nelamol
5. apr 2014

Milé mamičky (i nemamičky), mám dvojročnú dcérku, ktorá ma posledných pár týždňov problém so zápchou. Je to psychického pôvodu - asi klasický scenár: boli sme pár dní na dovolenke, tam jej zmenou prostredia a stravy stvrdla stolica a bolestivo kakala. Odvtedy stolicu zadržiava. Každý druhý deň sa síce vykaká, ale musím predtým do nej nalievať slivkovú šťavu, acidko atď. Stolicu nemá tvrdú, ale ani mäkkú, myslím si, že objemovo je dostatočná, ale má k tomu odpor. Vždy, keď začne cítiť nutkanie, plače, hoci po kakaní mi vždy povie, že nebolelo. Pitný režim má dobrý, aj stravu podľa mňa (akékoľvek sladkosti má zakázané, kým nebude zas normálne kakať), len skrátka spomienka na to, že v hoteli "hovienko bolelo", ju prenasleduje a je to celé psychické. Raz sa jej niečo takéto už stalo (pred pár mesiacmi tiež po dovolenke), ale doma na to po týždni zabudla. Teraz to trvá dlhšie. Niekde som sa dočítala, že na zápchu je veľmi účinná masáž bruška éterickým olejom, neviem sa však dopátrať, akým presne. Nevedeli by ste poradiť? Vopred vďaka za všetky odpovede.

pe
6. apr 2014

ja mam taketo problemy so synom, ked nedam pozor, uz je zapeceny, musim strasne sledovat co zje, olejcek som neskusala, pomaha mu celkom aj masticka Pupik, viackrat za den mu nou pomastim a zohrejem brusko, ale pravda je, ze dakedy ani to nepomoze...

zdravie911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adikacorporation
7. apr 2014

Masáž bruška na zapečenie ako také nepomôže, je to len podpora činnosti črievok a úľava od prípadnej bolesti, tam pomôže jedine veľa veľa vody (aj nesladenej), ovocie, zeleninka. Prípadne do stravy pridať rascový olej (veľmi dobrý aj na alergie a likvidáciu črevných parazitov), alebo ľanový ( 1 čajovú lyžičku 1-2x denne)
Veľa veľa vody som napísala preto, že deti často piť zabúdajú, spomenú si až keď sú totálne vysmädnuté. Schválne si odsledujte, koľko Vaše dieťatko samo cez deň vypije vody (nie presladeného dzusu).
Masáž samotnú je možné robiť v podstate aj obyčajným kuchynským olejom (napr olivovým). Ale pre lepší účinok je možné použiť prípravok špeciálne navrhnutý na tento účel - my máme v ponuke viacero takých - Masážny olej Žofie, Masážny olej Amálka...
A asi by som sa s dcérkou otvorene porozprávala, že niekedy sa stane že to boli, hlavne keď pijeme málo vodičky ale kakať treba, inak bude bolieť bruško.
A už keď sa stane, že bude takéto boľavé kakanie, hneď presprchovať ritku, natreť Propolisovým balzámom extra silným (ak dieťatko nemá alergiu na propolis) a pomasírovať bruško aj chrbátik voňavým olejčekom. Balzám ukľudní konečník a voňavý olejček potlačí zlé spomienky 😀
Naše malé masáže milujú. 😉

tretiastvrta
7. apr 2014

U nas pomáhal tymian, aj v kreme od firmy just (nahrin), mohla by byt aj levanduľa.