Ako liečite opakujúcu sa angínu?

monika120
21. apr 2020

Dobry den. Ma tu niekto skusenosti s anginou ktora sa často opakuje. Nam stale predpisuje doktorka antibiotika ale vzdy sa mu to vrati a mandle nechcem ist vyberat mam skusenost po prvom dietati s vyberanim aj ked pomohlo tak mna to dost zobralo. Hovoria ze vyrastie s toho ale uz nastupy do prveho rocnika a bojim sa ze bude viac doma ako v škole. Ked niekto ma skusenosti tak dajte radu. Dakujem

nelca84
21. apr 2020

@monika120 ja mám 35 rokov a ešte som z toho nevyrástla 🙂
keď cítim že už ma začína škrabať v hrdle, pomáha mi šalviový sprej do hrdla alebo kloktať jox, niekedy to zaberie a škriabanie prejde, samozrejme nie vždy a potom to prejde do angíny, ale aspoň to zmierňuje to palenie v hrdle... a ešte sa mi osvedčilo užívanie kolostra

lucijalucy
21. apr 2020

Ja som si kvôli opakovaným angínam dala v 18 rokoch mandle vybrať a neľutujem. Bolo iné brať každé 2 mesiace ATB a teraz keď už tak asi raz za dva tri roky ak náhodou. Lekár na ORL mi spomínal, že je nejaká kúra alebo čo na tuším 3 mesiace, už si to ozaj nepamätám. Na ORL by bolo dobre sa informovať.

radkaradix
21. apr 2020

Ja som mávala celú základku a strednú s angínami problém, minimálne 2x za rok ma to chytilo, vždy som dostala antibiotiká. Až keď som bola na výške a nechcelo sa mi kvôli blbostiam vymeškávať a zbytočne cestovať, snažila som sa liečiť svojpomocne. Vždy pri prvom príznaku, napr. mierne opuchnuté mandle alebo bolesť hlavy, som si nakúpila šalviový čaj (sypaný), zázvor, citróny a domáci med. Celý deň som si robila čaje, treba piť teplé, chrúmala som zázvor 3x denne (stačí malý kúštik rozžuť a vypľuť), nastrúhala som ho aj do čaju. Takto dva-tri dni a vždy prešlo. Jox mi nepomáhalo striekať, to mi ešte viac rozdráždilo. A ak sa objavil aj upchatý nos - Olynth. Takto som sa z toho dostala vždy. Od strednej som antibiotiká nemala. ;)

saskia_98
21. apr 2020

Mam 22 tiez som nevyrastla, akurat idem vyberat mandle a uz sa tesim. Kedze anginy 7-8 krat do roka su uz zahul ..
Inac ked ma zacinaju chytat mandle, beriem dorithricin ale ten tiez nie vzdy zaberie.

sheilina
9. jún 2020

@monika120 pro balancky a alojka, kludne piste spravu 🙂

nene2305
15. aug 2020

Treba sa prihlásiť na diagnostiku fscanom a to vám iste zaberie