Ako liečiť bylinkami nádchu u 10 mesačného bábätka?

saulinka
5. sep 2014

Ahojte mamičky, chcem sa poradiť...mám 10 mesačného chlapčeka, už sme druhý krát chorí a tentokrát veľmi nepríjemne - soplíky... 7 dní máme husté hlienovité soplíky bledozelenej farby ... stále odsávam a striekam morskú vodu, ale zatiaľ nebadám žiadny kladný účinok, mám pocit že sa pridal ešte aj kašel a že malému to zateká... netuším aké bylinky môže, kedže je ešte len malinký - väčšinou pijeme čajík z materinej dúšky a skorocelu... viete nejaký postup ako ďalej? prípadne aké bylinky použiť?
Lieky, spreje a lekára by som rada vynechala, ale ak to pôjde takto ďalej, tak zrejme po víkende musíme tam ísť...
Ďakujem!!!

janinah
5. sep 2014

na husté zelené soplíky a kašeľ sú len bylinky málo,riskuješ komplikácie napr.zápal priedušiek....

dellpo
5. sep 2014

ahoj. Ja som vzdy na noc davala aj kvapky nasivin pre deti (podla veku) a na uvolnenie hlienov je dobry sirup Sinupret (je na homeopatickej - bylinkovej baze) - davkovanie ti poradia v lekarni (zavisi od veku a hmotnosti dietata). A na noc som obcas dala aj Nurofen, prip. Panadol/Paralen - aby sa vypotila a skor jej choroba presla. Ak ma stale upchaty nos, je dobre davat aj kvapky Fenistil - uvolnuje to opuch sliznice. Skus sa poradit s pediatrickou. Urcite to nepodcenuj, lebo skoncite na antibiotikach:(