Ako dostať von hlieny z priedušiek bez liekov?

saulinka
28. feb 2015

Mám synčeka, ktorý má rok aj 4 mesiace a už týždeň zápasíme so silným kašľom a hlienami. Najväčší problém je, že hlieny nejdú von cez noštek, ale zatekajú... prvý deň sme už bez teploty, ale kašeľ je rovnaký a hlieny von nejdú.... viete mi prosím poradiť čo sa vám osvedčilo? Odsávame noštek, naparujeme, sme na surovej strave, pijeme zázvor.... Ďakujem za každú radu...

jennstella
28. feb 2015

@saulinka tymianovy sirup,skúsiť poklopkavat po chrbatiku asi v oblasti pľúc cca 5 minutiek 🙂 prajem skoré uzdravenie

zuzka38
28. feb 2015

Ventolin, naklepavanie ako pise @jennstella, obklady z kapustnych listov alebo bravcovej masti

lubaska21
28. feb 2015

najucinnejsia je stava z cibule a cukru... nakrajat na hrubo cibulu a do maleho sklicka vrstvit - dat cibulu, posypat cukrom, pripadne medom, opat cibulu, cukor ... az po vrch, sklicko zatvorit a za cca 2hod pusti stavu... tuto stavu davat aj 3-4x denne, do 2 dni kasel ustupi... mne mala tak kaslala 5dni, davala som mucosolvan no nepomahal, spravila som cibulovu stavu a do 3dni mame od kasla uplny pokoj... je to sladka stava, nemal by mat problem ju vypit - mozes mu ju podavat cez davkovac nurofenu, alebo na lyzicku...

babajaga
28. feb 2015

@saulinka Ahoj,na noc obklad z tepleho oleja,olej ohriat,naliat na vlozku a prekryt plienkou,hrudnicek aj chrbatik...a sirup z cibule,uz ho tu spominali zienky..ten je naozaj na to dobry.

saulinka
autor
1. mar 2015

Jeeej, super velmi Vam dakujem, ideme skusat... 🙂

duracelko
1. mar 2015

Ja robim cibulovy sirup ale s medom. Je to zdravsia alternativa ako s cukrom. Odporucam

jumama
1. mar 2015

Nasa mava s tymto problem, opakovane mala zapal pluc, lebo jej hlieny zatiekli. Ani teploty nemavala velke. Az ked asi treti raz mala ten zapal plucok. Nikdy to nebolo na atb, lebo nas lekar meria crpcko... On dava zarabanu tinkturu zo sladkeho drievka, ktora pomaha skvapalnovat hlieny a ventolin. Ventolin sluzi na otvorenie priedusiek. Do 15 min po podani ventolinu treba naklepavat chrbatik a hrud, aby sa hlieny poodliepali z plucok a vykaslali alebo vysmrkali. Mali sme ten ventolin v spreji, s takou inhalacnou maskou. Lenze tieto choroby priedusiek a plucok su na dlhe trate. Lebo kaslom sa ponici sliznica a aj ked sa dieta vylieci, ma velmi oslabenu imunitu. Zahojenie sliznic trva aj mesiac. My sme nasu dali uplne zdravu do skoly, a vzdy do 3 dni nova choroba, a pritom aj kazdu nadchu uz liecime doma dva tyzdne. Mame aj inhalator, inhalovat sa moze slana voda alebo vincentka s ambrobene. To je specialne verzia do inhalovaca. Sluzi tiez na skvapalnenie hlienu. Ten inhalator trosku pomaha - nie je kasel a rychlejsie odzneli jej choroby. Nasa mala to ambrobene hned zaciti, povie ze stipe, aj ked som dala len 5 kvapiek, aj vincentku jacala, takze pouzivame obycajnu morsku sol rozrobenu s vodou. Ten inhalovac byva aj s detskou maskou, pustime rozpravku a tak 10-15 min trva, kym sa napari. Lebo to dost huci 🙂

duracelko
1. mar 2015

Nam ale nepomaha momentalne nic z tohto moj 3,5 ma kasel 3 tyzden, velmi sa branim antibiotikam.teraz betie sinupren ten mu dufam zaberie. Ked vam dieta kasle mesiac a nema teplotu neviem co to je...

duracelko
1. mar 2015

@jumama moj timko sa narodil predcasne zo zapalom pluc. Myslim ze budeme mat to co by neustale problem s kaslom☹

jumama
1. mar 2015

No nasa ma 4,5 roka a tieto problemy ma od nastupu do skolky, dovtedy sme soplikove a kaslove choroby nepoznali. Mozno ma trochu vacsie mandle a preto jej vzdy soplik zatecie. Zatial nechceme mandle davat von. V podstate nikdy nebola v skolke dlhsie ako dva tyzdne. A to uz teda druhy rok takto tahame. A cez prazdniny v lete je cele doma, vtedy je vsetko ok. Nie a nie sa ta imunita nastartovat.

janka84105
1. mar 2015

Mojej malej velmi pomaha kvalitny inhalator a do neho vinventka. P.doktorka nam poziciava profesionalny a mam pocit ze to je take najvyraznejsie. Samozrejme k tomu ventolin a solmucol na vykasliavanie. Zaroven to inalovanie lieci aj sopliky takze vyhra na celh fronte.

zuzka38
1. mar 2015

@jumama tusim mame toho isteho pediatra 😉

meusicka
1. mar 2015

@saulinka ako pisali vyssie, obklad s teplym olejom, ale ked to vychladne, treba obklad prec. ja som po narodeni dvojiciek kupila biolampu, prave aby sme neboli tolko na liekoch, aj ta rozpusta hlieny a uvolnuje. skus si nieco o nich kuknut. je to sice troska drahsia alternativa , ale zase je lepsie ako do seba neustale pchat lieky. a kukni biolampu, nie infracervenu 😉

bibistec
1. mar 2015

@zuzka38 ventolin je predsa liek a je len na predpis a urcite nielen tak pri hlienoch, ma to predsa presne podmienky uzivania

bibistec
1. mar 2015

@duracelko moze to byt aj alergia alebo alregia na kravske mlieko ( to uz len ked fakt nic nepomaha a nevies co robit) ale vraj je teraz taka choroba deti okolo nas kaslu aj 3 mesiace a nevedia sa vyliecit a u lekara negativne aj crpcko a vsetko tak tiez neviem mala mi zacina kaslat uz 2 tyzden

bibistec
1. mar 2015

@janka84105 mozes mi povedat aka je to znacka inhalatora co mate od lekarky? lebo ja sa chystam kupit inhalator a nie som rozhodnuta ktory. dakujem

jumama
1. mar 2015

@bibistec My mame Philips Respironic Pro, vybrali sme si ho aj podla toho, ze mal byt najmenej hlucny, lebo nasa mala nema rada ani mixer ani fen, hned si usi zakryva. Zvuk inhalatorov je okolo 50-60 decibelov, co je zhruba ako pracka ked zmyka. Sme spokojni, dala sa k nemu objednat detska aj dospelacka maska. Ja som si tu vtedy presla diskusie na koniku a vpodstate boli baby spokojne s akymkolvek, tak my sme naozaj len podla zvuku kupovali, plus mal tento celkom dobre recenzie.

janka84105
1. mar 2015

@bibistec Onron CompAir Pro NE C29E, aj ja ho planujem kupit nech nemusime stale chdit pon ku lekarke.

saulinka
autor
2. mar 2015

Uuu super diskusia, cenne info 🙂 ja sa snazim zatial liecit viac menej stravou - hned ako nastupia hlieny, vypustam lepok a mliecne vyrobky, dva trikrat do dna davam pit stavy - ovocne, alebo zeleninove a 80% stravy ma surovu (zelenina, ovocie, smoothies) a kojim dookola aj 8krat denne... zatial nam to vzdy stacilo a videla som zretelne pokroky ale teraz mam pocit, ze uz druhy tyzden stagnujeme...takze idem zaviest recepty, ktore ste odporucili... a este sa mi dost osvedcili bylinkove kupele v harmanceku, dost sa mu to pohlo na druhy den...

rosalia
2. mar 2015

@jumama moja dcerka to isté,po nástupe do MŠ samé choroby,stále zatecene sopliky,chodíme ná plucne do Ba.Cez zimu ju vždy vylúčia z MŠ aj sa bojím ju dať znova do škôlky.V Ba by boli najradšej,keby do škôlky nechodila.Tie kašle sú strašné,snáď to prejde ☹ Pozdravujeme 🙂

verimeprirode
18. mar 2015

Ak uprednostňujete prírodnú liečbu, odporúčam vyskúšať prieduškový gél FITOBALM balzam. Natiera sa na hrudník a chrbát. Napomáha pri kašli či nádche.

zuzulikh
5. okt 2015

Ja by som odporučila https://www.naturonline.sk/sk/starostlivost-o-p..., uľavuje pri prieduškových ochoreniach, zmierňuje prieduškové spazmy, čistí priedušky a napomáha pri dráždivom kašli. Okrem toho krásne reguluje trávenie a vetry. 😉

kristina79
5. okt 2015

@saulinka natrieť hrudník kačacou masťou a zohriať látkovú plienku zabaliť, a ešte prekryť nahriatm uterákom...a na uvolnenie soplíkov je najlepšie naparovanie ale ak je dieťatko male skúste dať do vreckovky morskú sol, ohriať a prikladať na čelo, mne sa osvedčili eukalyptové maste

teada
5. okt 2015

@saulinka ja som uvarila zemiaky v supke, popucila, zmiesala s olejom, dost to bolo mastne a prilozila na hrudnicek, na to sacok a plienka..vziat, ked to vychladne, po hodine, dvoch..potom som aj obycajnu bravcovu mast roztopila a rovnako prilozila, ale nedavaj ani jedno horuce ale take primerane teple, hrejive, aby sa nepopalilo..davam naparovat nad morskou solou s vodou a eukalyptom a vincentka do nosteka a vela vela pit, to skvapalnuje..teraz uz maju nad tri roky davam tiez sinupret, je to prirodne a pomaha to..kedysi mi lekar poradil aj kalobu na kasel, je to tiez prirodne..ten cibulovy sirup je fajn..ja zvyknem robit aj cesnakovy, a to takto:do horucej vody postruham trocha zazvoru a pretlacim cesnak a ked to vychladne, pridam citron a med, po takych 5 tich hodinach to precedim a po lyzicke podavam a zapijaju cajikom..ale malickym detom som to nerobievala..tiez aj cibulovy caj, ked vyluhujes cibulu a do toho das med...pri nachladnuti som robievala aj jablkovy caj, len zo supky jablkovej, tiez napomaha pri kasli a tak...drzim palce, nech sa rychlo vyliecite🙂

fanta3
5. okt 2015

poklepkavat po hrudniku, ako uz bolo spominane, caj z lotosoveho korena odhlienuje, tymian je dobry (bud krem na hrudnik, alebo sirup pit), ohriatu mast ponatierat na hrudnik- mozes pridat aj etericky olej, alebo cibulu jemne do sklovita na masti osmazit a potom celu tu masu (mast aj cibulu) dat na hrudnik aj z predu a zo zadu, zamotat do nejakej plienky aby dlhsie to vydrzalo teple........ako zamastis oblecenie a dieta smrdi sama cibula, ale pomohlo 🙂

labajka
5. okt 2015

určite vám pomôže natierať bambucké maslo.................natierať aj 2 - 3 krát denne hrudníček, natrieť aj v noci, osvedčilo sa nám aj pri bolestiach a zápaloch hrdla, skúste, budete potešení

kamajka
5. okt 2015

@saulinka my sme robievali lietadielko...maleho som si polozila na stehna na brusko, ja som sedela a trosku som nohy potom posunula aby bol dolu hlavou. Aj nosievala som ho dolu hlavou a tak kadejako sme to davali von. Velmi pomaha mastny obklad na priedusky... vraj je dobra jazvecia mast, ale ja som davala obycajnu bravcovu a neskor som objavila tymianovy krem od firmy just tak tym som natierala priedusky, nahriala plienku a poviazala hrudnicek. Vymienala som to aj 8-10krat za den. Aj s tou mastou bravcovou tolkokrat. Teraz uz davam aj do takej keramickej sviecky vyparovacej ten krem s trochou vody a necham to vyparovat aj tri dni...ovela lepsie sa detom z toho dycha.

lubaska21
5. okt 2015

baby nam naj pomohol skorocelovy caj - kupite v lekarni/zdravej vyzive - sypany caj... malej krasne vysli za 3 dni hlieniky...

nutrimas
5. okt 2015

Dobre je potierat hrudnicek eukalyptovym balzamom, ktr. je spec. urceny pre detcky na tento ucel-spriechdnia sa dych. cesty, ulahci sa vykasliavanie. https://www.modrykonik.sk/market/kozmetika-dosp...
Ucinny je aj oreganovy olej, ale ten sa neodporuca pri mensich detoch.
Taktiez je napomocne nakvapkat par kvapiek 100% mätoveho oleja do aromalampy.

verimeprirode
8. okt 2015

Eukalyptovy balzam je sice v poriadku, ale nie je prirodzeny pre nase prostredie, nerastie v nasich zemepisnych sirkach, preto by som radsej vyskusal borovicovy balzam.