Aké homeopatikum pre 4-mesačné bábo?

vikuss
7. dec 2010

Ahojte, chcem sa opýtať či mi vie niekto poradiť, aké homeopatikum by som mohla skúsiť dať svojmu 4-mesačnému synčekovi. Pred nedávnom mi viac-menej pekne spinkal v noci, budil sa len na papanie a a cez deň spal krásne. Teraz sa to ve%lmi zhoršilo :( V noci sa budí takmer každú hodinu, má upchatý noštek, tažko sa mu dýcha, rozhadzuje ručkami, to ho budí ešte viac a celkovo je nekľudný. raz v noci pije mliečko - umelé, už nekojím + čajík aj 2-3 krát cez noc, len to ho ako tak upokojí + odsávame soplíky, ale to ho znervóňuje. V lekárni mi nechcú nič poradiť, že to musí lekár určiť, ale doktorka nám dala Viburcol čapíky a tie nepomohli. Teraz tvrdí, že máme vydržať. to sa ľahko povie, ale malý je potom celý deň a noc nervózny, plače a ja som už tiež dosť na nervy, keďže takmer vôbec nespím.
Máte niekto podobnú skúsenosť? Respektíve poznáte nejaké vhodné homeopatiká?
Vopred Vám ďakujem za rady! 🙂

monikapalo
7. dec 2010

My sme mali alebo este stale mame podobny problem, ale u nas je to zubkami ☹ Tiez mi povedali v lekarni, aby som si skor nasla nejakeho detskeho homeopata. No medzicasom sa situacia trocha ukludnila, skusali sme Chamomilu CH 15 - nic, su aj sirupy,no pre starsie babatka.Takze som skusila znizit mierne teplotu v byte a chodime na prechadzky kazdy den, aj v dazdi - aspon trocha, lepsie sa mu potom dycha. Aj Viburcol mame, ale sme ho este nepouzili, teraz mu davam obcas Fenistil-kvapky, ale to iba vtedy, ked ho tie zubky ozaj velmi trapia. Najhorsie je to vecer pred spanim.

evickapooh
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kisska
7. dec 2010

Neviem ci homeopatika, ale je dolezite odsavat, aby sopliky nestekali do hrdla a nevyvinul sa z toho zapal. Na zvlhcenie nosa nam pomahal nasivin soft, plienka namocena v slanej vode zavesena na postielke. Aj homeopatika su vytazky z rastlin a tie mozu mat rozne ucinky. Urcite by som sa poradila so skusenym lekarom...
Z beznych reklam najdes na hoemopatika napr. Coryzaliu, ale to su tabletky, takze asi nie velmi vhodne pre male det...

maryanna
7. dec 2010

najlepšie žiadne🙂

alexandrah
7. dec 2010

ahoj, aj ja mam akurat viburcol, a mne ta chamomyla 15 (to je vlastne harmancek, na ukludnenie), na zuby pomaha, mozes aj 10 granuliek denne, v mlieku sa rozpusti ...inak odsavat, aj ked babatko place, to sa asi nikomu nepaci, a daju sa ak je najhorsie aj kvapky do nosa, morska sol sterimar, mariner, alebo libenar, to su take slabucke, a je aj nasivin pre deti, ak je to fakt zle ...jej, a ak mu idu zubky, tak gelik, ja davam cal gel ...akoze je syncek chory?, robili mu crp z krvi, ci nema bakterialny zapal??

janka108
7. dec 2010

mne lekarka poradila vytriet nostek olivovym olejom (na vatovej tycinke) , a par kvapiek materskeho mlieka, to obsahuje protilátky proti mikróbom (viem , ze nekojis, ale budu to mozno citat aj ine maminy). vyborne to pomohlo. a tu som ti nasla este jeden clanok
http://zdravie.pluska.sk/zdravie/mama-a-dieta/b...

njonja
10. dec 2010

AHoj Coryzali aje super - u nas zabera - rozdrv tabletku medzi 2 lyzickami - 4x1(u nas to tak bolo) a daj v kvapke vody rozpustit. maly nech to vypije. pol hod potom sa nema nic jest ani pit. Okrem toho je este spray do nosteka - euphorbium compositum 3x1 vstrek. No a odsavat odsavackou na vysavac, ta je najlepsia..Skus mozno este kvapky solne roztoky, olynth alebo nieco podobne, to moze s tiez davat.

aliza
12. dec 2010

ahoj, na tie sopliky jednoznacne euphorbium compositum, mozem len odporucit.

estterka
13. dec 2010

a ako dlho si mu davala ten viburcol? nam pomohol velmi,ale az pri tretom baleni a aj potom som este par baleni davala.

prahaxx
13. dec 2010

ja Ťa iba podporím, zaspávame už o 18:00, ja sa do postele dostanem pred 20:00, a keď si robím čiarky, tak som do 4:00 hore aj 20x. papáme UM, žiaľ, a asi ju veľmi bolia prdíky, skúšali sme všetko možné, jediné, čo trošku zaberá je, keď ju dám na bruško, lenže to aj tak nespím, lebo sa bojím. potom sa vyprdká, vykaká a zostane mrzutá, lebo je slabo vyspinkaná, už skúšame aj príkrmy, mrkva, zemiak, ale ide nám to slabo, lebo cez deň je malátna, strašne slabo papká, niekedy sa mi zdá, že v noci už nevstanem ☹ ale potom to zasa ide, lebo by sme chceli aj ďalšie bábätko,ale teraz by to bolo asi riziko. Najhoršie to bolo, keď bola zahlienená, v noci som aj 6x odsávala. Niekde tu bola správna hygiena nosa, dovolím si skopčiť https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/cl...

ivett1
13. dec 2010

ahoj...tak týmto som si tiež prešla...a bohužiaľ prechádzam v zimnom počasí stále 😝 Števinko v 4 mesiacoch "užíval" euphorbium compositum nasentropfen a hlavne veľa veľa odsávať (odsávačka na vysávač bola zatiaľ najúčinnejšia), aby soplíky nestekali do hrdielka a nespôsobili zápal, lebo mi sme v takýchto prípadoch museli už zahájiť liečbu tými "nešťastnými" ATB 😉 ...takže veľa trpezlivosti, vydržať 🙂

bay
13. dec 2010

Coryzalia. Rozdrvit a rozpustit vo vode. Nejaky sprey do nosa (Physiomer, ...) nastriekat a odsavat odsavat odsavat. A vitamin C tiez neublizi 😉 (Cebion)