Čo robíte doma, keď ste počas tehotenstva na PN?

6. jún 2024

Ahojte žienky, tie ktoré ste na PN v tehotenstve (rizikové), čo robíte celé dni doma? Aké ste si našli záujmy na vyplnenie času?
Mám nariadený kĺudový režim a už sa cítim veľmi lenivo, nevládzem a všetko pobolieva.

zuzap33
6. jún 2024

Lezala som cely cas. Vstala som sa najest a hygienu. Telka, knihy, spanok. Ved si na rizikovom, tam je prisne kludovy rezim

autor
6. jún 2024

@zuzap33 vládala si potom po dlhšom čase ísť napr. k lekárovi, na prechádzku a normálne fungovať aj po pôrode? Bojím sa,že po pôrode budem ledva chodiť,že mi ochabne svalstvo a prídem o akú takú kondičku na bežné fungovanie.

zuzap33
6. jún 2024

Samozrejme, asi to robili poporodne hormony 😆. So starsim synom som doma lezala od 6tt do 7 mesiaca. A s mladsim uz v nemocnici od 26tt do 35tt, ked sa narodil. To uz bol rezim cisto klud, infuzie a postel dvihnuta. Precitala som horu casopisov a knih. Syn bol po porode este 2 tyzdne v inkubatore. Ale stalo to lezanie zato, obaja su v poriadku. A po porode som musela lietat ako veverka okolo 2 deti, ziadna ochabnutost nehrozila

zuzap33
6. jún 2024

A ked chces tehotenstvo uspesne dokoncit, odporucam ti ten kludovy, leziaci rezim dodrziavat.

vkatush
6. jún 2024

Celé tehu riziková od nejakého 10tt.

Veeeeľa kníh a seriálov.
Vrátila som sa k taliančine (takže môžeš sa začať nejaký jazyk, nikdy nebude lepší čas).
"Vzdelávala" som sa cez mamaclass.
A vypisovanie/volanie na messengeri so starými známymi. Vďaka tomu sa mi podarilo obnoviť niektoré vzťahy a iné vylepšiť.

laurika999
6. jún 2024

Rizikové tehotenstvo je na to, aby žena mala kľudový režim. Neboj sa po pôrode Ti žiadne svalstvo neochabne. Okolo bábätka sa "nalietaš" až-až a budeš rada, keď sa chvíľku vyspíš a oddýchneš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre