Rodina nás tvrdohlavo odhovára od adopcie.

mimka8899
1. jan 2020

Ahojte tak rada by som aby ste zdieľali svoj názor na môj problém a zároveň mi trošku pomohli. Už dávnejšie viem že nikdy naozaj nikdy nebudem mať deti ale my s manželom by sme hrozne chceli. Rozmýšľali sme nad adopciou a sme aj celkom presvedčený že adopcia áno. Naša rodina a to je moja rodina aj manželova sa s nami veľmi pohnevali kvôli tomuto faktu vraj ak nám nemá byť súdené dieťa tak nie prečo by sme cudzie vychovavali. A tieto hádky sa niesli pár mesiacov 4cca. Potom sa s tým zmierili že tak dobre ale ak to bude blondavy chlapec. Tam sme sa znovu nezhodli pretože nám nezáleží na farbe pleti vlasov oči. A tam vieme že dostaneme rómskeho chlapčeka alebo dievčatko. Rodina nás úplne odstrcila vraj ak budeme mať doma podľa nich degeša nemáme sa s nimi kontaktovať oni sa vraj za nás hanbiť nebudú. Nesie sa to takto už 5 mesiacov my končíme prípravu na adopciu a vieme ze dieťatko príde každú chvíľu sme ochotný pre to dieťa bojovať s rodinouale rodina nám veľmi chýba chceli by sme byť s nimi za dobre. Ani sviatky sme spolu netravili napísali nám ani nech nechodíme... Tak ja neviem poraďte

amelia000
1. jan 2020

@mimka8899 tak bud alebo asi v tvojom pripade sa neda mat oboje aj dieta romskeho povodu aj rodinu.

thoughtfulweirdo
1. jan 2020

Je veľmi smutné, keď majú niektorí v sebe tak málo lásky, že ani len nedokážu rešpektovať, že ich blízki jej majú veľa a chcú ju venovať niekomu, kto ju veľmi potrebuje. Sú dve možnosti, buď po príchode dieťatka rodina zmení názor a zamiluje si ho, alebo názor nezmenia a prestanú byť vaša rodina. Držím palce.

zowie
1. jan 2020

@mimka8899 tuzis po dieťatku? Vsak si ho budete vychovavat vy, aj s romskeho dietata vie vyrast slusny clovek. A rodina ti musi diktovat tvoj zivot? To by som si ja nenechala, treba si plnit svoje sny.

januska20
1. jan 2020

@mimka8899 my sme sa tiež dali na adopciu, rodina to vzala mysllím v pohode,ale chceli sme vyslovene "biele" dieťa.
Je to ťažké rozhodnutie,ale žiť bez blízkej rodiny to by som ja asi nezvládla. Predsa len sa budeš chcieť dieťaťom popýšiť,zájsť k babke a dedkovi,no žiaľ u nich podporu nenájdeš.
Nám ponúkali dieťatko narkomanky,ale otcom dieťaťa bol zrejme poloróm,no môj manžel to okamžite zamietol.

dena22
1. jan 2020

@mimka8899 predstav si seba o 20 rokov, budeš šťastná bez detí? tvoji rodicia ta nemozu pochopiť, pretože tento deficit nikdy necitili. to za prve, a za druhé, neempatické názory predsa nemozu skazit niekomu zivot. o 20 rokov tu rodicia mozno nebudu, ale ty mozes byt o 20 rokov este stale rodic.

mata71
1. jan 2020

Ahoj,, no máš to tažke, predsudky su aj budu,, mi sme prešli adopciou, postavili sme ich tak pred hotovu vec, že aby si uvedomili, že sa sami okradnu vidiet ich vnuča vyrastat, preve kroky, zuby, radosti,,, ,, cudzie dieta to určite nebude,, nastav sa tak akoby si teraz bla tehotna/priprva/ a tež sa určite dietatko urobi radost tebe, manželovi a neboj zisa si ich a ked nie ,, to je ich problem,,, a namargo , toho robila som v ded a poviem ti že niektore detičky čo mali štatud romske boli belšie ako tie ine, alebo otec neznámi,,, to je tažko povedat.... ale jedno ti poviem otvorte srdce a bude vám dopriate, chod do adopcie a tež sa,, o pár roov by si olutovala že si nešla... ❤🍀

mpg
1. jan 2020

@mimka8899 A keby ste počkali dlhšie na biele dieťa, poznala som takým prípad, čakali dlhšie a majú dievčatko (ako chceli) blondínku.

majcika
1. jan 2020

Mame v rodine adopciu, chlapček, rom, niektorí veľmi blízki ho odmietali, ozaj ho ignorovali, lenže chlapček si ich získal postupne. Trvalo to rok od príchodu chlapčeka do rodiny, paradoxom je, že, to chlapca sa stalo najmilším členom rodiny. Vystrajal rovnako ako pokrvne deti ale bol najviac prítulné dieťa v širokej rodine. Stačilo mu objatie, pozornosť napr. Pri pečení atď a dnes je to práveže najsikovnejsie z detí. Akoby mal v sebe motor, čo ho hnal byť šikovným. A je to jediné vnúča, ktoré stojí pri neznesitelnom dedkovi, ktory toto rómske chlapciatkoodmietal.

mimka8899
autor
1. jan 2020

@mpg nám nejde o to čakanie to vôbec skôr s manželom sme taky že si nevyberame či biele alebo rómske sme ochotný prijať akékoľvek dieťa takže nechcem meniť požiadavky kvôli rodine

molen2
1. jan 2020

Je to uzasne,ze chcete darovat rodinu dietatu. Mam tetu 86 rocnu a povedala ze 3 veci by urobila inak v zivote ,keby sa to dalo este raz. Jedna z veci bola, ze by si adoptovala dieta, kedze bola bezdetna..... Byt rodicom je uzasna naplnujuca vec v zivote. Fandim Vam nech Vam Pan Boh pomaha v celom tom procese a neskor vo vychove.

joannita
1. jan 2020

@mimka8899 mas len 2 moznosti, dieta alebo tvoji rodicia. Ja mam adoptovaneho poloromskeho chlapceka (inak je uplne biely) a keby som bola v tvojej situacii urcite sa rozhodnem pre dieta. Aj ked by to bolo tazke rozhodovanie

cacianka
1. jan 2020

Prešli ste prípravou, obaja sa zhodnete tak blizka rodina moze mat "poradny hlas" ale vas zivot vase rozhodnutia.iba vy dvaja budete to dieta zivit a davat mu lásku, a ak rodina nevie akceptovať ale dokonca vas nuti a manipuluje tak aky je to charakter ?! Vela ludi žije stovky aj tisicky kilometrov od rodín, sami, bez pomoci zblizka, tak si aj vy môžete nájsť dobrych priateľov (aj z kruhu adoptivnych rodičov)ktorí vam budu bližší ako farizejska rodina .
Velmi drzim palce

joannita
1. jan 2020

@mimka8899 a inak od tvojej rodiny je to max sebecke, ze uprednostni kecy typu "co povedia ludia" pred vasim stastim. Uz tu by bolo moje rozhodovanie jednoznacne. Ja by som mojmu dietatu dopriala ten pocit byt rodicom aj keby si adoptivali fialove dieta

benit
1. jan 2020

@mimka8899 chod za svojim snom. Vedla v cinziaku mali adoptovane dievcatko. Blondinecka modrooka. Bola o 3 roky mladsia. Fetovala, bola na lieceni. Mama s tatom sa rozviedli, nezvlasali problemy s nou. ma chlapca za slobodna, nechala ho vychovavat mame. Nasla si roma, s tym ma dievcatko. Teraz ho zavreli za drogy, nezvlada sama svoje dieta. Takze nie vzdy blondave znamena bezproblemove. Mozno vase bude tmavovlase , ale uplne zlate dieta snov.

tecko28
1. jan 2020

@mimka8899 z mojej vlastnej skusenosti, to sa utrasie. Moja rodina (konkretne otec, brat s rodinou) tiez boli/su proti. Kolko som sa ja napocuvala o "genoch". Islo o akekolvek dieta, lebo povedzme si uprimne, idealne matky deti na adopciu nedaju, samozrejme vyskytne sa aj vynimka. Kazdopadne prvotne poziadavky sme tiez mali "biele", nech im zapchame usta, ale aj tak stale skakali. Tak sme si povedali, ze kaslat na to, my s tym problem nemame. Dieta nemoze za to akej mame sa narodi, zasluzi si milujucu rodinu. Uz skoro 2 tyzdne mame doma nasu malu poloromsku cokoladku. Mamina romka, otec neznamy. Je to to najmilsie dievcatko a keby preberam, tazko by som asi nasla lepsie. Je to malinky sikovny smejko a ja som na nu nesmierne pysna. V rodine mame dievcatko o 2 tyzdne starsie, ale zdaleka nie je taka sikovna ako nasa. Ani nas bio syn nebol taky sikovny. Nekonecne ju lubime a hoci ju este cast rodiny stale neprijala je nam to fuk. Bracek ju lubi a tiez by ju nedal za nic na svete.

mirro
1. jan 2020

@mimka8899 "kvôli rodine" by som sa nevzdala svojho sna. Čo nato povedia ľudia...je otázka,z ktorej sa mi ježia chlpy.

lilke
1. jan 2020

Len jeden príklad. Učím adoptovanych rómskych súrodencov, 2 roky rozdiel. Jediní rómovia na škole. Úžasní rodičia, skvelé deti, aj širšia rodina sa často stretáva. Intelektovo nie sú na úrovni adoptívnych rodičov, ale správaním ich kopírujú, empatickí, spoločenskí, energicki, dievčinka úplne nekonfliktna, tvoriví, obľúbení medzi deťmi. A to sú obaja v prudkej puberte. Obaja si už prežili aj svoje školské lásky. Deti ich berú bez predsudkov. To skôr starší majú problémy s prijatím. Tieto deti nie sú odmietane, tak sú šťastné.

syslik81
1. jan 2020

ak ste rozhodnuty obaja - chodte do toho.. zivot bez dietata je prazdny .. rodicia s vami nebudu stale a co potom? moze sa stat daco manzelovia ty ostanes sama ... to ze si adoptujete biele dieta neznamena , ze bude skvele a vo vsetkom vynikat ... ani u vlastnych nevieme co z nich vyrastie ... to su proste deti ... vas zivot- vase rozhodnutie.. a kto vas miluje a zalezi im na vas prijme vas i s ciganikom ci cernoskom , cinanom etc... lebo to bude vase dieta vasa sucastnost a vasa buducnost

sapetka
1. jan 2020

V prvom rade klobuk dole, nie kazdy by to dokazal asi ani ja nie, adoptovat cudzie a vychovavat s laskou👏👍. Ale do romskeho by som nesla ja osobne takze v tomto som na strane tvojej rodiny. Ale vy budete to dieta vychovavat vy sa budete o neho starat a riesit vsetkeho okolo neho. Takze ak ste vy odhodlani ostatnych mozte mat v pazi

nikadomi
1. jan 2020

Máme adoptovaného rómskeho chlapčeka. Aktuálne sme v poradovníku na dievčatko. Naše rodiny však ani netušili, ze sme v procese adopcie. Dozvedeli sa to dva týždne predtým, než sme si ho už brali domov. Prvé reakcie boli- že ok len nech nie je rómske. Ale tak my už sme boli rozhodnutí. U nás je to totálny heppyend- od prvého monmentu- stretnutia rodiny s ním som nepočula jedinú nepeknů hlášku na neho alebo na nás, naše rozhodnutie. Totálny miláčik rodiny- neskutočne prítulný, s mega dávkou energie a máme čo robiť mu stíhať, ale aspoň nás udržiava vo forme 😄 už chodí aj do škôlky a vyzerá byť šikovný aj čo do učenia, čomu sa teším. Veľmi vám prajem, aby ste zažili niečo podobné a aby aj rodina s vami zdieľala radosť. Je to nesmierne dôležité. Ja som však v sebe mala jasno, že v tomto prípade je pre mňa dieťa dôležitejšie ako rodina/ľudia/susedia. Ak by si chcela o čomkoľvek poradiť, pokojne píš. Držím palce.

lula313
1. jan 2020

@mimka8899 pre mna má obdiv každý, kto dokáže prijať dieťa s cudzou DNA za svoje. Keby sa nám obe deti nepodarili tak, že sme nevedeli ani ako, tak by sme si adoptovali dieťa rovnako, Resp skúsili pestunsku starostlivost, čo bol môj pôvodný plan. Roky pomáhame psom, vydocaskovali sme ich možno 60 a vzdy som dakovala cloveku, ktorý sa rozhodol takehoto psa adoptovat, že sa rozhodol ist ťažšou cestou ako si len kúpiť stena z bazosa a miesto toho dal sancu niekomu, kto si ju zasluzi o to viac, lebo ho už milovaný človek sklamal. To, že idete dat sancu niekomu, koho vlastná matka opustila, je velka vec, za čo si zaslúžite rešpekt a úctu. A verim, že keď si stojíte za svojim a idete za svojim snom mat dieťa, určite budete lepšími rodicmi, ako poniektorí z nás, ktorí k detom prišli ako slepé kura k zrnu. Držím Vám palce a verim, že aj vzťahy v rodine sa časom utrasu.

miadi
1. jan 2020

Je to vas zivot. Mate pravo zit ho naplno a podla seba. Aj adoptovat akekolvek dieta. Rodicia sa mozno stym casom zmieria. Ak nie ich nazor je dolezitejsi ako stastie ich deti.. Je to smutne.No uvidiš co bude.

tortelinka
1. jan 2020

My máme doma dve rómske deti, chalanov, po prvom šoku rodiny sa spamätali a ľúbia svoje vnúčatá najviac na svete, ak to cítite, choďte do toho, rodina to predýcha, neboj sa

sluchatka
1. jan 2020

Chod do toho a nepozeraj na druhych. Je to tvoj zivot. Drzim palce

marca12
1. jan 2020

@zowie geny nezapries. Mozes sa akokolvek snazit vychovavat.
No ale k veci,mozno rodina casom dostane rozum a prijmu ich a ak nir,je to smutne a cudna laska.

monicka79
1. jan 2020

@mimka8899 urobte ako cítite vy. Podľa mňa to je super ze ste sa s manželom takto zhodli. My mame v rodine niekoľko adoptovanych deti. Mam seternicu ktorú si adoptovali teta s ujom keď mala 7 mesiacov a boli šťastní že nezostali sami v starobe. Sesternica ma dokonca tri adoptovane, najstarší chlapec je rom, ďalší biely chlapec a jedno blondave dievčatko, keď mali to jedno, ďalšie adopcie išli rýchlo. Sú z nich šťastná rodinka. A ešte mam aj kamošku ktorá je poloromka a je adoptovana, má už 38 a je slušná skončila vysokú školu pracuje a stará sa o rodičov, takže ja by som určite do toho išla nech si rodina hovorí co chce, je to hlavne vás život.

z1984
1. jan 2020

Tak teda si dajte podmienku ze nie romske dieta. To mozno rodina sa zmieri lahsie. Mame v rodine adoptovaneho chlapceka ale zobrali si z profesionalnej rodiny odtial su tie deti troska take pokojnejsie. Zobrali si ho ako pol rocneho. Neviem preco tvoja rodina takto reaguje. Mojej druhej tete ponukli najskor romske dieta to odmietli. Potom chore dievcatko co lezalo stale v nemocnici aj to odmietli lebo stratu by nezvladli. Bude to tazka dlha cesta ale ak tuzis ja by som do toho sla. Ja si myslim ze dieta vsetko zmeni a aj tvoja rodina to prijme. Sice nie hned ale postupom casu

5katarina7
1. jan 2020

@mimka8899 My sme boli na tom rovnako s rodičmi,len my sme už mali jednu bio dcéru,takže to nechápali už vôbec,že si chceme adoptovať dieťatko.Aj sa nám podarilo získať našu princeznú z hmiezda záchrany,mala 2 mesiace keď sme ju doniesli, je hnedá a krásna,pôvod neznámy ani meno nemala.Babku a dedka si za chvíľku omotala okolo prsta,a stala sa ich miláčikom.Teraz má 7 rokov,a my sme šťastní,že ju máme. 🙂

dilino
1. jan 2020

moja niekdy sú romovia lepšia ako biely moja mama mala kolegynu a ta nemohli mať z manželom deti tak si adoptovali romskeho chlapca po 15 rokoch ako zazrakom otehotnela narodil sa im vlastný biologický syn ked mal vlastný biologický syn 16 rokov zabil svojho otca pre peniaze kvôli drogam a automatom a ten adoptovaný romsky čo si ho vzali sa stara teraz o svoju chorú mamu podľa mňa by vám malo byť jedno čo rodina vy ste z manželom rozhodnuty musia vás rešpektovať ak nie je to ich problém.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre