Platím alimenty za dieťa, ktoré dám na adopciu?

rommieee
2. feb 2011

Dobrý večer.
Som momentálne v 36tt., ale dieťatko ide žiaľ vzhľadom na moju situáciu (ako finančnú, tak aj čo sa týka rodinného zázemia) hneď po pôrode na adopciu. Dnes som bola na UPSVARe sa informovať, čo sa adopcií týka a bolo mi soc. pračovníčkou povedané, že sa to rieši všetko po pôrode, že oni im dajú z nemocnice vedieť, keď sa bábo narodí a na základe toho sa podniknú ďalšie kroky.
Rada by som vedela, či je pravda, že keď dám dieťa k adopcii, tak platím na neho alimenty..to mi bolo totiž povedané a ja nie som v situácii, aby som to zvládala finančne.

Rada vy som počula vaše názory, alebo rady ohľadom tohto.

Ďakujem za všetky odpovede.

ela2710
2. feb 2011

@rommieee ahoj je to tvoje prve babo? nemas partnera? napisala si tu velmi malo o sebe. Nedaj si dietatko na adopciu, je to tvoje dieta predsa, ono ma len teba, celych 9 mesiacov je s tebou a lubi ta, aj ked to este nevie vyjadrit, ja mam 18 rokov a mam babo, ani som neuvazala nad potratom ci adopciou, kazdy jeho usmev je to najuzasnejsie co mozem v zivote mat. Ved ak si na tom financne zle, mozes ziadat o vyzivne na teba aj na dieta od jeho otca...mna mama vychovavala sama, mama mala 19 ked som sa narodila a som na nu hrda ako sa snazila ako to zvladala, musis byt silna a premysli si to naozaj nie si prva ani posledna co je na tom tak ako ty, ale tie co poznam bojuju a dieta na adopciu by nedali za nic na svete

rommieee
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kasami
2. feb 2011

@rommieee je mi velmi luto v akej si situacii ... a ake tazke rozhodnutie mas pred sebou ....
ale neda mi ... tak ako pise Ela .... mas to naozaj dobre premyslene ? babatko je velky dar .... je vsak pravda, ze aj pre ludi, ktory si ho adoptuju ...
mam kamarata ... so zenou nemohli mat deti a adoptovali si dievcatko ... mali velke stastie , brali si malicku priamo z porodnice ako dvojtyzdnovu ... ze 2 tyzdne trvalo, kym vybavili vsetky papiere na to aby im dietatko dali ...
a hovoril mi ... ze vela ludi sa ich pytalo, ze ako moze matka odlozit takto dieta, co to je za zenu .... a on vzdy povedal ... je to najlepsia matka a zena na svete .... vdaka nej mame nasu dcerku .... bez nej by sme boli sami .... my jej budeme do konca zivota vdacny za malu ....
o tom, ze by si mala platit nejake vyzivne som nikdy nepocula ... skusila som nieco vygooglit a nasla som vela odkazov ... skus si ich poprecitavat
http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&biw=1003&...
Ak si naozaj pevne rozhodnuta ....
v kazdom pripade drzim paste aj tebe aj tvojmu dietatku, nech mate zivot plny stastia a lasky

kasami
2. feb 2011

@rommieee
teraz citam tvoju odpoved ... a krizove centrum pre slobotne matky, alebo tyrane zeny by nepomohlo ?
prepac, ze sa pytam ... len mi je to luto ...slzy sa mi tisnu ...

ela2710
2. feb 2011

@rommieee ano kasami ma pravdu krozove centra by ti tiez mohli pomoct, poskytuju aj ubytovanie, naozaj nevzdavaj to, nikdy nie je tak zle aby nebolo este horsie, viem, mozno sa nechces otca malej priznat, ale pouvazuj, ak si na tom zle, mas pravo na vyzivne a nielen na dieta ale ja na seba, takisto davky v hmotnej nudzi. Cakas chlapceka ci dievcatko? odkial si? ak chces pomoct, ja ti mozem, mam dake oblecko, co je uz malemu male a tak..

havi
2. feb 2011

moj nazor je bojovat za seba,male,ved mas narok na davku v hmotnej nudzi,urcite budes od niektorych veci oslobodena,materska,urcite niekoho najdes v kom budes mat raz oporu,kto bude milovat teba aj tvoje dietatko,len treba hladat v dobrych vodach.dieta je dar...ake je to krasne,ako teraz nedavno ked moj maly mi povedal mami lubim a objal ma,vsetko sa da zvladnut,kym priatel nerobil,zili sme len z mojej materskej,3ludia,ale tym sme uz presli.musis byt silna.mas to tazke,ale treba bojovat.

ela2710
2. feb 2011

@havi mas uplnu pravdu, aj ja si myslim, ze mala bojovat, treba sa pozbierat pomoc sa vzdy najde, a aj na vyzivne ma pravo aj na davky v hmotnej nudzi...netreba hned vesat hlavu

rommieee
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela2710
2. feb 2011

@rommieee prosim este si to premysli, ja mam nevlastneho otca, lubim ho, ale predsa ma niekedy mrzi, ze biologicky sa na mna vykaslal 😒

havi
2. feb 2011

@ela2710 praca na doma,roznos letakou,u nas v dedine je jedna pani ma malinke a roznasa letaky,aj popri materskej sa da zarobit,ja napriklad peciem+materska,mesacne mam tych 300e+- len clovek musi chciet,uskromnit sa ja radsej dam malemu ako sebe,hlavne je ze sme spolu,vidim prve uspechy,prve slova,vety...su vseliake centra na pomoc matkam v nudzi.pokial je internet,daju sa vyhladat adresy,cisla

gawin
2. feb 2011

nehnevaj sa aj mne je toho luto co sa stebou deje ,ale mam len jednu otazku?Ked ste si to male neviniatko robili vtedy si na to nemyslela.....vela ludi caka to stastie aby ich zivot obdaril s tym najkrajsim na svete a ked vidim taketo pripady tak som len smutna...Neviem nechcem nikoho sudit aj ja som bola mlada a musim povedat aj velmi sprosta ale na taketo veci som si davala pozor a uz vonkoncom ked uz jedno babo mas a musi vychovavat tvoja mama... 😔 som stoho smutna ked take pribehy vidim je million moznosti ako vychovat babetko aj ked je situacia fakt uz nemozna...ked nieco velmi chces dokazeesss...porozmyslaj o tom nie aby si sa raz zobudila a dosla na to ze si stratila 2 najvacsie tvoje lasky v zivote...ukaz ze sa vies postarat aj o seba aj o detiii🙂 urcite to nebude lahke ale ver mi...ked chces sa da mozno to babo nebude mat vsetkooo...ALE LASKA NESTOJI PENAZII A dieta potrebuje len a len toooooo...ostatne veci sa daju zariadit🙂 😉

ela2710
2. feb 2011

@havi moj priatel zaraba 400 + 62 stravne ja dostavam 190+22 a tiez som bola nutena ist roznasat letaky, aby sme mali na vsetko co si maly zasluzi, na letakoch zarobim do 150 eur, platime najom 300 eur, platime malemu detsku poistku, a maly je na UM, naozaj sa dy vyzit aj z mala, len treba chciet, maly ma vsetko to, co maju ine deti, ma sice len 3 mesiace a 3 tyzdne ale uz sa nacahuje za hrkalkou, vie su ju prelozit z jednej rucky do druhej, sem-tam sa uz pri nasich grimasach zasmeje nahlas, je to nadherne, uz sa neviem dockat ked mi povie mama 🙂

gawin
2. feb 2011

@ela2710
@rommieee
@kasami
avi nehnevaj sa aj mne je toho luto co sa stebou deje ,ale mam len jednu otazku?Ked ste si to male neviniatko robili vtedy si na to nemyslela.....vela ludi caka to stastie aby ich zivot obdaril s tym najkrajsim na svete a ked vidim taketo pripady tak som len smutna...Neviem nechcem nikoho sudit aj ja som bola mlada a musim povedat aj velmi sprosta ale na taketo veci som si davala pozor a uz vonkoncom ked uz jedno babo mas a musi vychovavat tvoja mama... 😔 som stoho smutna ked take pribehy vidim je million moznosti ako vychovat babetko aj ked je situacia fakt uz nemozna...ked nieco velmi chces dokazeesss...porozmyslaj o tom nie aby si sa raz zobudila a dosla na to ze si stratila 2 najvacsie tvoje lasky v zivote...ukaz ze sa vies postarat aj o seba aj o detiii🙂 urcite to nebude lahke ale ver mi...ked chces sa da mozno to babo nebude mat vsetkooo...ALE LASKA NESTOJI PENAZII A dieta potrebuje len a len toooooo...ostatne veci sa daju zariadit🙂 😉

ela2710
2. feb 2011

@gawin suhlasim s tvojim nazorom, naozaj vsetko sa da ked sa chce

rommieee
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gawin
2. feb 2011

@ela2710 😉
ja som odisla od nasich ked som mala 18 rokov nie ze by som nemala doma dobre ale isla som..presla som vselico velmi vela zlych veci o com moja ani len netusia..bola som daleko od domova mamicka nebola na boku a predsa to islo...teraz uz mam rodinu a uz len sa smejem aka som bola sprosta..v dnesnej dobe uz su take dobre centra kde sa postaraju o deti..a ked pocujem kamosky ktore sa snazia achcu z lasky to abbo a nepodari sa..tak ked toto vidim tak mi je fakt do placu....verim ze taketo mamicky si rychlo uvedomia co je a spravia ten najspravnejsi krok...DIETA POTREBUJE LASKU LASKU A ESTE VIEC LASKY:_))) 🙂

ela2710
2. feb 2011

@rommieee vies kolko deti zije len s mamou??? naozaj je vela zien v takej situacii ako ty, ale snazia sa dat malemu lasku za oboch, nie je vzdy vyhra ybt v kompletnej rodine, neopustaj svoje dieta, viem, si na to sama, ale pomoc sa da najst vzdy, ak by sa chcel k malemu priblizit byvaly proste ho udaj, bil ta nie? tak nema zaidne sance

kasami
2. feb 2011

@rommieee nemas za co .... viem ze to mas tazke ...a nikto z nas nevidi do tvojich problemov ... no viem aky dar je mat dietatko .... moja najlepsia kamaratka sa s manzelom snazi uz 13 rokov ... a ja tiez svoje viem ...
v kazdom pripade ...ak by si potrebovala pomoc ...urcite by som ti a aj moje kamaratky tiez vedeli ... mame male deticky a urcite by sa pre vas nieco naslo ...

rommieee
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
havi
2. feb 2011

daj si do vyhladavania pomoc matkam v nudzi,tam su rozne adresy,cisla,kde by ti urcite pomohli,nasla som hned na zaciatku,ze pomahaju z vybavovanim socialnych davok...skus,aspon sa popytat,vies kolky by boli stastny keby mohli mat svoje babo?my sme po nasom nesmierne tuzili,nedarilo sa,nastastie prisiel den d,ked som si nasla dve ciarky,ostali sme bez prace obaja,bol to nas rozmar,vratit sa sem na slovensko,ja bola v 4mes.celu tu dobu sme boli bez penazi,ale stastny ze vo mne rastie nas chlapcek,cele tehotenstvo,minimalny prijem,ked doniesol priatel 500sk za tyzden bolo vela,potom sa maly narodil,pracu hladal,nedarilo sa,zili sme viac menej z materskej,nieco dopestovali na zahrade,sem tam dobra susedka dala vajicka.ked mal maly rok,nasiel si robotu v nemecku,tak teraz ok,len kazdy inde,ja tu,on prec,raz za 6tyzdnou pride na tyzden.

rommieee
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela2710
2. feb 2011

@gawin presne tak a prava materinska laska je to co potrebuju najviac, kamoske babo zomrelo, malo 2 mesiace a niektore zeny behaju po potratoch ☹ je to sice horsie ako adopcia, ale ja si myslim, ze ani na adopciu nie je ta pani odkazana, ked sa chce, vsetko sa zdola, aj mne bolo doma vlastne dobre, len zistila som, ze s mojim priatelom mi je vynikauco, sice som si presla roznymi recami okoli: taki mladi a uz maju dieta, neuzili si mladost, pokazili si zivot, a bla bla bla, nikdy som na take reci nedala, ja mam krasneho zdraveho syna, priatel nezaraba vela, ja roznasam letaky, a popritom aj studujem, snazim sa stihat vsetko, a zatial sa mi dari...myslim, ze ak je pevna vola, da sa vsetko zdolat

gawin
2. feb 2011

@rommieee prave na take blbe zhody by so mala davat pozor ked uz mas jedno babetko...ty vies ako sa rozhodnes...jednoznacne zober vsetky sil y co mas skus premysliet cellu tvoju situaciu a tvoje babetko nedavaj nikomu....uvidis ake to bude..ked o par rokov budes ju mat v naruci tvoj zivot sa postavi na nohy a budes dakovat bohu aky krasny vie byt zivot a Ake to je krasneee ked mas dovod pre koho zit...a ked budes hladat na spravnich miestak verim tomu ze aj niaky ten dobry tatinko sa urcite najdi..UVAZUJ Dieta neni hracka a nemozu mat hoci kto kto si to aj tak velmi velmi moc zelaaaa

ela2710
2. feb 2011

@rommieee to je naozaj smutne, nas nevlastny otec zacal po autonehode pit a tiez sa nestitil dat nam pastou...teraz ked s nimi nezijem a mam syna sprava sa uplne inak, o maleho sa velmi zaujima, je hrdy ze ma vnuka, naozaj pozri uz sme tu viacere, sme ti ochotne pomoct, s oblecenim s hrackami, naozaj premysli si to, napisat mi mozes hocikedy, na mna sa spolahnut mozes

gawin
2. feb 2011

@ela2710 😅 Dole klobuk🙂 super to robite aj ked to je tazke raz to bude dobreee..nemozu mat vsetci vsetko a podla mna ten tkto to ma vtedy dojde na to ze tie veci su ani neni take dolezite ako laska dorozumenie a pokojnost rodiny... 🙂

ela2710
2. feb 2011

@gawin v tomto mas uplnu pravdu, ja nie som velmi pobozna, do kostola nechodim ale v boha verim a verim aj v to, ze dieta je bozi dar, ci uz mas 16 alebo 40, je to dar a vzdat sa niecoho tak uzsneho je velka chyba

rommieee
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gawin
2. feb 2011

@ela2710 presne takkk...za nic v nijakej situacii by som nedala dieta prec..mozno som ina povaha su ludia ktory to nezvladnuuu ale prave tym treba ten pomoc co uz je velmi vela vsadeeee🙂

ela2710
2. feb 2011

@gawin presne tak, najdolezitejsie je aby bola laska, ak dieta lubis, vsetko prekonas, ja mam za rok skolu spravenu, pojdem pracovat, zrejme doma na zivnost ako uctovnicka, budem s malym a mienim si robit aj vysoku skolu externe, mozno nie hned, predsa len je to drahy spas, nasetrim si a viem, ze do skoly sa oplati investovat, lebo sa ti to rychlo vrati, aj keby som nemala nic, maleho by som nedala nikomu cudziemu, nikdy nevies akym ludom ju davas, ci su naozaj takí ako sa zdaju na prvy pohlad...

ela2710
2. feb 2011

@rommieee rodicia mi nepomahaju, zatial som ich pomoc nepotrebovala, snazim sa na maleho zarobit sama, zacala som roznasat letaky, poberam rodicovsky prispevok, je pravda ze priatela mam, ale z jeho vyplaty nam po zaplateni najmu, atd. skoro nic neostane a tak zijeme viac-menej z mojich penazi a ty predsa mas tiez pravo na vyzivne

kasami
2. feb 2011

@rommieee s @ela2710 sme rozhodnute ti pomoct .... financne sa mi to tiez neda... a som tu v roznych temach .... urcite by sa nas naslo aj viac 😉
rozhodnutie je len a len na tebe ....
uprimne ... vykaslala by som sa na vsetkych chlapov a bezala do krizoveho centra ziadat o pomoc ... snad neodmietnu matku tesne pred porodom ... zakladne veci pre babo sa urcite najdu ....mliecko by bolo a viac take miminko okrem lasky nepotrebuje ....
mam uz jednu kamaratku z detskeho liecenia, ktora ma dcerku 11 rocnu a dvojicky chlapcov 3rocnych ... obaja s muzom nemaju pracu ... nemaju ani internet ... a spolu maju jeden mobil .... pravidelne jej posielam veci po mojom malom ....a aj teraz kamaratka robi zbierku pre 5rocneho chlapceka onkologicky choreho.... zije s maminkou sam a nemaju peniazky ....
Rommieee verim, ze vela ludi by ti bolo ochotnych pomoct, a ak si naozaj skromna urcite by ti to stacilo a na stravu by ti zostalo ....
este raz ... je to len a len tvoje rozhodnutie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre