Názor na adoptovanie si dieťaťa

21. jan 2022

Ahojte chcem sa spýtať aký je váš názor na adoptovanie si dieťaťa namiesto vlastného. Môžem mať vlastné ale nechcem, skôr by som si chcela dieťa adoptovať.
Ja totižto nemám nejakú silnú túžbu mať dieťa ktoré bude mať moje gény ako chcú niektorí a nemám túžbu ako niektorí hovoria " zanechať niečo po sebe - svojich potomkov " ja neviem prečo ale nikdy som to tak necítila.
Prišlo mi vždy zbytočne robiť si dieťa, keď je pritom kopa deti v detskom domove ktoré nemá rodičov. To je ako keby( nie neprirovnavam psa s človekom , možno niekto pochopí ako som to myslela) to je ako keby som chcela šteniatko od chovateľa presnu rasu a počkám nanu kým sa nakotia stenata. Pritom v útulkoch ich je tisíce a môžem m poskytnúť nový domov, no ja to neurobím,a kúpim si nového ktorý ani nemusel prísť na svet..
Týmto by som chcela získať asi nejakú podporu od žien ktoré majú na to podobný názor, poprípade ktoré tak už urobili. Ako sa zmierili s odsudzovaním iných ľudí a poprípade na čo by som sa mala pripraviť. Viem že adopcia tvra roky. Mám 25 rokov a tak by som sa chcela už do toho pustiť. Mám aj manžela a vlastné bývanie.

diamond007
21. jan 2022

Deti v detských domovoch sú zväčša neadoptovatelne, majú svojich rodičov atd.

bosorka2302
21. jan 2022

Treba si uvedomit ze deti z detskych domovov maju geny rodicov. Fetacky, bezdomovkyne, psychicky chore zeny. Z praxe mam dost klientov co si adoptovali dieta, vzorne sa o neho starali a v puberte zacali byt tieto deti velmi problemove( pachali trestnu cinnost)..nie je to pravidlo, urcite su aj vynimky ale je to pomerne dost casty jav. Deti maju za sebou traumy, bloky a pod. Treba mat aj toto na pamati

diamond007
21. jan 2022

Ale držím palce, je tu k tomu veľa tém. Susedia si adoptovali dievčatko, rovnako starú dcérku ako máme my a sú nadšený a idú aj do druhého. Im sa teda vlastne nepodarili. A aj keď otehotnela, povedali si že nič viac by nevedeli dať svojim deťom ako dávajú ich malej adoptovanej. Bohužiaľ plod sa neudržal tak svoje nemajú nakoniec, ale myšlienku mi vravela krásnu 🙂 držím palce

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa_b
21. jan 2022

Keď to tak cítiš, prečo nie ....
Myslím si že dieťatko bude rado že bude vyrastať v dobrej rodine .Nieje dôležité si deti porodit.

pribinak
21. jan 2022

Podľa mna ti ešte netikaju tvoje biologické hodinky, máš len 25 rokov. Potreba rozmnožovať sa je biologicky pud a myslím, že za pár rokov sa budeš na situáciu nemať ani jedno vlastne dieťa pozerať inak

Ale adoptuj si, kľudne, daj šancu staršiemu dieťaťu, väčšina túži po bábätku

slovakboy
21. jan 2022

Úplne ti rozumiem. Si stvorená na starostlivosť o deti pretože ich máš rada ako take a nie preto že sú tvoje. Mne keď sa narodil prvý ale aj druhý syn trvalo asi den dva kým som sa na neho citovo naviazal. Ľúbil som ho už v brušku ale keď sa narodil zdal sa mi cudzí. Ženy to majú možno inak. Citovo sa naviažeš a už to je nafurt. Veľmi ti schvaľujem tvoj postoj a neboj sa, za pár dni ho budeš milovať sko svoje vlastne. Budete si musieť prejsť torturou keď si chcete dieťatko adoptovať ale si mladá do troch rokov ti nájdu aj veľmi maličké dieťatko. Poznám manželov čo dostali chlapčeka čo sa ho vzdala rodička a robila utajený pôrod. Milujú ho veľmi chlapček je krásny trosku šmrncnutý s Rómami asi miešaný ale úžasný. Vydržte a buďte mat takto aj viac detí.

ailiba
21. jan 2022

Každý nech koná podľa seba a ako to cíti. Ľudia chcu mat vlastne dieťa, lebo je to prirodzené, pud. Žena chce prežiť tehotenstvo, pôrod a všetko, čo k tomu patrí. Ale keď to tak ty necítiš a chcela by si to inak, tak prečo nie? Možno sa to casom zmení, možno nie. Samozrejme, je to vždy risk. Ale ako tu už iné kocky písali, to, že je toľko deti v detských domovoch neznamená, že si ich možno adoptovať.

lindusss2016
21. jan 2022

Moj nazor je taky, ze ked som mala 22-25, tak som rozmyslala uplne rovnako, ale zaroven som este na materstvo nebola pripravena. Ked som stretla svojho muza, uplne mi tato myslienka vyfucala z hlavy, proste normalnr prirodzene vyplynulo, ze chceme mat deti vlastne a adopcia ma uz ani nenapadla. Urcite by som ju vyuzila v pripade, ze by sme deti mat nemohli. Ale ak si zdrava, tak nrboj, aj teba ta myslienka prejde. Najma je to tak komplikovany proces, ze az.... Vlastne dieta mozes mat omnoho rychlejsie ako adoptovane, to trva aj 5 rokov, mozno raz pride den, kedy si povies, ze sa ti uz tolko cakst nechce...

terry2003
21. jan 2022

Ja by som tiež tu možnosť prenechala iným. Na Slovensku sú tisíce ľudí (napr. manželia Vinczeovci), ktorý na ňu čakajú. Pre väčšinu ľudí je to posledná možnosť keďže oni nemôžu mať biologické deti( vek, zdravotné problémy).❤️

maminkadeticiek
21. jan 2022

Je to pekna myslienka.Otazka je ake stare dieta by si chcela.Ako to vidi tvoj partner?Ono to nie je tak,ze prides,povies "Toto chcem" podpises papiere a ides domov.Je to dlhy a vycerpavajuci proces,pricom nie je istota,ze na konci budu vsetci zucastneni stastni.

kale13
21. jan 2022

Moj kolega adoptoval pred asi 5rokmi 3 surodencov vtedy 2r a 6r chlapci a dievca 8r. Dve starsie deti zili spolu u pestunov a najmladsi u inych.. starsie deti ani o mladsom bratovi ani nevedeli.. Dievca a najmladsi chlapec su bezproblemove, sikovne deti, aj v skole sa dobre ucia, ale so strednym chlapcom maju obrovske problemy, pestuni im pri adopcii zatajili, ze mava zachvaty, vybuchy hnevu, doma hned od zaciatku maval zachvaty, kopal, hryzol, demoloval, ta sestra mala na neho trocha ukludnujuci vplyv, z normalnej skoly bol vyluceny, napadal ucitelky, headbutting, aj ruku jednej zlomil, musel byt niekolko mesiacov doma so starou mamou ( rodicia pracuju) kym mu nasli miesto v specialnej skole, zo specialnej skoly bol tiez na cas vyluceny, vraj je nebezpecny pre ostatnych v autobuse cestou do skoly.. rodicia robia vsetko mozne, aby mu pomohli, vysetrenia, terapie atd, tiez teraz idu pristavovat izbu a kupelnu pre neho, aby mal sukromie atd.. vraj autizmus to nie je, vyzera to, ze ma nieco ako Fetal alcohol spectrum disorder.. poskodenie mozgu, lebo matka pila v tehotenstve.. a to je to co nedokazes ovplyvnit pri adopcii, aj ked budes mat male babatko.. nastuduj si nieco o tom, ak mas taketo dieta tvoj zivot sa moze obratit na ruby..

kacena4
21. jan 2022

nie je pravda ze deti v domovoch nemaju rodicov takmer 100% ich ma len sa o nich nevedia starat. adoptovat dieta je velmi tazke takych deti je minimum, ak chces pomoct dietatu v detskom domove skus porozmyslat nad pestunstvom

babulkomale
21. jan 2022

Uplne rovnakymi slovami som kedysi vyjadrila takyto isty nazor...priblizne v tvojom veku.
Presne to o tom ze deti je dost a naco riskovat napriklad spontanny potrat ci rozne problemy...
Oponoval mi velmi jeden znamy, ten sa citil asi vynimocny, ze on chce len svoje geny atd., bohuzial dieta ma postihnute ( ale genetika nic nenasla) a uz je aj rozvedeny.
U mna sa to zmenilo ked som spoznala svojho manzela, az s nim prisla tuzba po vlastnych detoch.
Zazila som aj straty deti a bolo to hrozne.
Ale mozem povedat ze to za to stalo a poviem ti uprimne, netusim ci by som vedela milovat adoptovane dietatko rovnako ako vlastne. V podstate ked som si myslela ze ano, tak som bola teoreticka hrdinka bez akychkolvek skusenosti s materstvom. Neviem ci by som vedela milovat adoptovane dieta tak ako tychto mojich pupakov, ktorych som milovala od prvej bunky a tesila sa na nich, po porode som sa hned zalubila na prvy pohlad ako z knizky a hned nastupila uloha mamy levice 🙂

Rada by som vedela, ako to maju ludia co maju napriklad adoptovane dietatko a potom sa im podarilo vlastne, ze ci by boli schopni toto uprimne zhodnotit...ake druhy lasky su to.
Lebo v tzv.pozliepanych rodinach ( moje, tvoje a nase deti) vidim ako robia rodicia obrovske rozdiely a nedokazu prijat partnerove deti ako svoje ( cest vynimkam!).

kacena4
21. jan 2022

@babulkomale ano vedela by si ich milovat rovnako ako biologicke je to jednoduche lebo laska nie je komplikovana je "len" laska ale su ludia ktory prijali adoptovane dieta z tuzby zaplnit si prazdne miesto v srdci nie pre lasku k dietatu...

cervenaruza123
21. jan 2022

Je to dobry napad, ale podla mna len v tom pripade, ak by ste si chceli adoptovat starsie ci chore dieta. Na babatka sa caka roky a cakaju na ne pary, co vlastne dieta nemozu mat vacsinou, im by som nechcela brat sancu. V detskych domovoch su deti, ktore sa casto adoptovat nedaju. Ale je tu moznost profesionalneho rodicovstva, je to sice psychicky asi narocnejsie, ale detom co su v detskych domovoch to pomaha najviac. Skuste si s manzelom nastudovat tuto moznost, ci by vam vyhovovala

ailiba
21. jan 2022

@babulkomale podľa mňa to človek nemôže vedieť, kým nepride do tej situácie.

babulkomale
21. jan 2022

@kacena4 mas skusenost s vlastnymi aj adoptovanymi?

elizabet173
21. jan 2022

@babulkomale aj tvoj partner bol kedysi cudzí a miluješ ho, tak isto sa dá milovať aj dieťa, ktoré prijmeš za svoje

loliki
21. jan 2022

Ty si jedináčik?
Podľa mňa by si to mala prediskutovať s manželom. Čo ak on chce mať potomkov?
Je to zaujímavý názor. Odkiaľ máš istotu, že môžeš mať vlastné deti?
Niektoré ženy sú príliš emotívne, aj ohľadne detí. U Teba mi akoby nejaká emócia chýbala. Obávam sa, že by si bola odmeraná k adoptovaným deťom. Či by si k nim vôbec mala vzťah a materinský cit?
Veď načo chovať sliepky, ak si môžem kúpiť vajíčka v obchode? Načo pestovať ruže, zeleninu, ak ich kúpim na tržnici? Lebo to je tvoje vlastné, tvoja práca, tvoja snaha, tvoja výchova, tvoj obraz, tvoje gény, tvoje pokračovanie.

yasmeena
21. jan 2022

ja mam rovnaky nazor ako ty /aj na deti aj na psov/ 👍 ...ale na slovensku je vsetko tazke ohladom vybavovaciek...no sokuje ma,ze su tu nazory,ako by bol v domovoch len geneticky odpad a nie ludske bytosti...ta baba z miloslavova,ktora bila a sikanovala 10 rocne dievca bola z "dobrej" rodiny-a aha.....niektori tak lubia svoje geny vo vlastnych detoch,ze nevidia co su tie deti zac-niekedy na horsej urovni,nez tie z domovov,nad ktorymi ohrnaju nos...

rachel36a
21. jan 2022

Zial v domovoch je kopu deti ktore ale nie su právne volne...na osvojenie dietatka sa v niektorych krajoch caka 8 a viac rokov, pretoze prave tych deticiek k osvojeniu je velmi, velmi malo

5katarina7
21. jan 2022

@babulkomale My máme staršiu bio dcéru a malú osvojenú z hniezda záchrany a môžem ti povedať, že ju ľúbime rovnako ako staršiu.Necítime v tom žiadny rozdiel, ona je tiež naša. 🙂

autor
21. jan 2022

@pribinak práveže ja som dieťatko chcela vždy.. s manželom sme spolu od mojej 16tky( vtedy priateľom) túžbu po dieťati mám už 5 rokov asi, len sme neboli na to finančne zabezpečený .. ide o to ze ja by som chcela dieťa ale nemusím mať vlastné. To nie je že teraz mi to vzislo na um.. ja keď on chcela dieťatko vždy som si hovorila že je pekne síce mať vlastné a mať vlastné atď. Ale mala som silnejšiu túžbu skôr pomôcť dieťaťu z domova . Tá túžba je silnejšia než mať vlastne. To dieťa z domova by som milovala ako vlastne.. keďže moje srdce je bližšie tomuto ...

autor
21. jan 2022

@lindusss2016 áno aj ja som mala myšlienky veľa x že aké by bolo krásne mať spolu spoločne dieťatko, že určite aj on by chcel mať vlastné a tak.
No tá tuzba po cudzom dieťati o ktoré sa nestaraju jeho rodičia je silnejšia. A manzel ma prekvapil stým že súhlasil s mojím názorom.

belllinka
22. jan 2022

Tak to si potom zoberete romske dieta alebo starsie dieta. Biela babatka nechajte parom ktore nemozu mat deti.

mamina0078
22. jan 2022

Ked tak adoptovala by som z hniezda zachrany v detskych domovoch su vacsinou deti, ktore je tazsie adoptovat nie vsetky su tam do 18, vacsina je tam kym sa neupravia podmienky v rodine alebo ich spravanie kvoli ktoremu boli rodicom odobrate

rachel36a
22. jan 2022

@mamina0078 na dietatko z hniezda zachrany je taky isty poradovnik ako na ktorekolvek dietatko.a kedze ide o novorodenca, tak je tam najdlhsi zoznam cakatelov....na vela rokov...ja som zo ZA kraja a u nas sa na novorodenca caka cca 10 rokov

yukki
22. jan 2022

Však majte aj vlastné deti a potom si k nim adoptuj...... Alebo si urob kurz profirodicovstva a pomáhaj tak deťom z domovov.... Je to nevypovedatelne zasluzna práca to profirodicovstvo

bosorka2302
22. jan 2022

neviem co taha autorku po tuzbe sa starat o cudzie dietatko, ale treba si uvedomit v prvom rade ze cudzie dietatko bude potrebovat v prvom rade byt prijate take ake je. Opat z praxe poviem ze ludi laka byt spasitel pre cudzie dieta z ded, alebo ze si chcu dokazat ze su silni starat sa o ine dieta, prip. chcu byt v ociach okolia obdivovani. Opat zas ked mam pisat z praxe tak dieta potrebuje byt v prvom rade milovane a prijimane take ake je. Pri malom dietati je to lahke, no ked pridu situacie ktore vychadzaju v prenatalneho vyvinu cize, dieta v 5 rokoch bude agresivne, zurive, alebo dieta v 7 rokoch nebude zvladat zs ale bude musiet navstevovat specialnu skolu ak sa vyskytne mentalna retardacia, dieta v 15 zacne hladat svojich predkov, zacne sa flakat po nociach, kradnut, tulat.....a to je len par prikladov z praxe,co rodicia nezvladaju. Casto si velmi veriaci partneri chcu adopotovat dieta, lebo " pomahaj bliznemu" a ked sa vyskytnu vyssie spominane problemy tak u mna potom su v soku " ved dali sme mu vsetko a nevazi si ". Ano, nevazi lebo geny nepustia. Ak raz mali v bio rodinepsychiatricke diagnozy, ine socialne navyky tak to dieta proste ide tym stylom. Casto sa stane ze bio babky alebo dedkovia trpeli psychiatrickymi diagnozami ( casto nediagnostikovanymi) a dieta to podedilo ( taka bipolarka ) Nikdy adoptivny rodic dopredu nevie a ani sa to neda zistit co si dieta, bio rodina prezila a aky je zdravotny stav predkov, nakolko deti v ded su vynate z rodin nahle, a ludom co ozaj neziju a nezili nikdy ukazkovo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre