Môžem si vziať do pestúnskej starostlivosti dieťa, keď som v podnájme?

macinkova
26. okt 2023

mozem si vziat do pestunskej starostlivosti hoci som momentalne teraz v podnajme

viestta
26. okt 2023

Ano

macinkova
autor
27. okt 2023

@viestta to naozaj mozem si vziat do pestunskej starostlivosti babetko hoci som v podnejme

viestta
27. okt 2023

@macinkova ak mas zabezpecene byvanie, tak ano

macinkova
autor
27. okt 2023

@viestta ano uz mam zabezpeceny podnajem to fakt nemusim mat dom alebo byt v mojom vo svojom vlanictve mozem byt aj v podnajme a tak my mozu dat babetko

viestta
27. okt 2023

@macinkova uz si poziadala? Vsetko ti na urade vysvetlia, a kym ti vobec nejake zveria, pretecie este vela vdy dole Dunajom. Zacni po uradoch chodit

eleanor2510
27. okt 2023

@autorka, este si treba zistiť, co na to majitel bytu. Ked si si ho prenajimala, dieta si nemala. Minimalne ti moze zvysit najomne, ale môže ti aj nepredlzit zmluvu

macinkova
autor
27. okt 2023

@eleanor2510 ja uz mam schvalene vsetko aj na uradoch len som sa nespitala ci mozem vziat dieta do podnajmu lebo z manzelom sme sa prestahovali do podnajmu pre pracu aby sme za pracov tak daleko nemuseli dochadzat

zirafienka
27. okt 2023

@macinkova no ja si myslím, že kým tebe (vám) dajú dieťa do pestúnskej starostlivosti, tak teba (vás) riadne prečešú. V tvojom prípade to je nielen strecha nad hlavou aj to neistá (dočasná)!!! Dieťa treba vychovávať a rozvíjať po všetkých stránkach a tu vidím rezervy...

macinkova
autor
28. okt 2023

@zirafienka mna aj mojho manzela uz precessli a mame vsetko schvalene len ze do teraz sme zili z manzelovimi rodicmi lem nam to znima neklape a vazali sme si podnajem ja keby som vedela ze mozem vziat dietatko aj do podnajmu tak by som uz davno vazala podnajem ale dakujem za rady vam vsetkim

macinkova
autor
28. okt 2023

@macinkova my sme zili v rodinom dome zos svokrov aj zos svokorom ale moja svokra je prilis zla zena my sme si z manzelom chceli osvojit babetko nie vziat do pestunskej starostlivosti ale nieco nam nevislo vziat si do osvojenia tak sme si museli vziat dietatko len do pestunskej starostlivosti my sme si poziadali uz pred pol rokom vsetki testy psichotesty sme presli len prisla taka situacia ze sme si museli zviat surne podnajm tak neviem ako to bude dalej pokracovat ja keby som vedela ze si mozeme vziat aj babetko aj v podnajme tak by som inak reagovala

any_soj
28. okt 2023

@macinkova musím im to oznámiť, ako aj každú inú vážnu zmenu, ktorá sa udeje v procese (napríklad manžela čakala operácia o 5 mesiacov, tak nám dovtedy pozastavili žiadosť, že až potom nás budú kontaktovať)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre