Môžem si adoptovať bábätko, keď chodím k psychiatričke a beriem lieky?

15. jan 2022

Môžem si adoptovať bábätko aj keď chodím k psychiatričke a beriem lieky?

pribinak
15. jan 2022

Závisí od diagnózy. K psychiatrovi chodia ľudia s rôznymi dgn a je rozdiel ak má niekto ľahšie depresie a niekto schizofréniu

autor
15. jan 2022

@pribinak mám bipolarnu afektivnu poruchu

pribinak
15. jan 2022

Neviem, skús sa popýtať svojej psychiatricky ako to vidí ona

deti95060810
15. jan 2022

asi sa k tomu musí vyjadriť ošetrujúci lekár... popr. skús sa jej na to opýtať...

bosorka2302
15. jan 2022

no myslim ze v tomto pripade zrejme nie

renata1405
16. jan 2022

Jasne ze nie.

clovekoj
16. jan 2022

Pozrel som si čo je to za poruchu a pochybujem, že by pri tak závažnej psychickej diagnóze, bol kandidát vhodným adeptom na adopciu dieťaťa a že by dostal pozitívny psychologický posudok a aj odporúčanie z ÚPSVaR.

"Bipolárna afektívna porucha (BAP) predtým nazývaná manickodepresívna psychóza je biologicky spôsobená psychická porucha. Je charakterizovaná výraznými výkyvmi nálady, myslenia, telesnej a psychickej aktivity a správania. V typickom prípade sa u chorého vyskytujú obdobia poruchy nálady pod obrazom depresie alebo mánie."

any_soj
16. jan 2022

Ahoj. Mrzí ma to, ale podľa toho, čo nám hovorili pred psychotestami v procese prípravy, problémom nie sú neurózy (ako depresívna a úzkostná porucha napríklad), ale psychózy ním sú. Podľa toho, čo mi net vyhadzuje, bipolarna porucha je psychóza, takže asi nie. Každopádne však konzultuj so svojou psychiatričkou a odporúčam ozvať sa aj do o.z. Návrat - poradia a možno pomôžu nájsť nejakú inú formu, ako aspoň čiastočne naplniť prípadnú túžbu po adopcii. Možno - ak tvoja psychiatrička zhodnotí, že tvoj stav je vykompenzovaný, napríklad pestúnska starostlivosť by bola riešením - tak, že by pestunom bol tvoj manžel/partner (v pestúnskej je bežne možné byť samožiadateľom. Pri adopcii je to problém, lebo detí je málo a žiadateľov veľa, tak uprednostňujú úplne rodiny, zosobášené páry.

pink_lady
29. jan 2022

@any_soj nie je to psychoza ale ano je to vszne ochorenie a castejsie moze vyústit do psychózy ako napr depresia. stav musí posudit psychiater. Napr BP má aj feldekova k. - netají sa tým, lieci sa a vyzera že funguje dobre

andrea88788
1. feb 2024

Tu nebudem radiť... .. ja som už bola objednaná na embryotransfer a ja som to vzdala. Kedže som si počítala skúsenosti a rady ostatných... . Bolo to ťažké keď som vedela že všetci čo mňa a manžela poznajú by mi to určite neschválil. Trvalo mi to dlhšie a ďakujem (komentom, videám, všetkým zdieľaným názorom) že som sa to vzdala. Ak by tomu bábätku nedokážem dať usporiadaný domov nemôžem ho priviesť do takéhoto prostredia.... a tiež fajčím. Kvalitné a zdravé embro by mi zato nebolo vďačné. Zaslúži si oveľa oveľa viac ❤️