Je možné brať si dieťa z detského domova na sviatky?

jajus28
19. aug 2013

Mile mamicky, uz dlho sa mi v noci sniva o tom, ze sme si na Vianocne sviatky doniesli dietatko z domova, a potom sme si ho sem tam brali aj na vikendi. Velmi by ma zaujmalo, ci sa to vlastne aj da, a co vsetko k tomu potrebujem, alebo kde sa o tom dozvediet viac? Neda mi to asi to je vnuknutie, ze to mame spravit a potesit tak nejake male srdiecko a dat mu tu rodinnu pohodu a lasku aspon cez sviatky.

sissy27
19. aug 2013

@jajus28 dať sa to dá, ale aký to má význam pre to dieťa? že mu ukážete, ako vyzerá kompletná šťastná rodina pod stromčekom a cez víkendy, a potom šup šup preč? prepáč, ale pre mňa to je ako postaviť pred diabetika najsladšiu tortu na svete... ak by ste zvažovali serióznu adopciu, tak ako predpríprava by to bolo fajn, ale toto ja neviem, také sebecké, že aha ukážeme ti, čo nemáš...

jajus28
autor
19. aug 2013

@sissy27 to je tvoj nazor dakujem za postreh, no nikdy som nerozmyslala nad tym tak negativne, mozno to je chyba preto chcem vase nazory, lebo viem, ze ked to uz spravim nebude to na jeden krat

sissy27
19. aug 2013

@jajus28 ja chápem, že by si to chcela urobiť v tom najlepšom, ale treba v prvom rade myslieť na to dieťa... to nie je dievčatko od susedov na návšteve, ktoré má tiež doma rodičov a súrodencov a príde sa k vám len pohrať s kamoškou a inými hračkami, ale je to dieťa, ktoré nemá to, čo majú tvoje deti a asi ani nikdy mať nebude...a čo ak si niekto takéto "vaše" dieťa osvojí natrvalo a vy ho viac neuvidíte? nebude ti to ľúto? nemyslím to v zlom, ale treba sa zamyslieť aj nad takýmito vecami... keď som pracovala ešte v bývalej firme, tak sme trošku rýpli aj do charity, organizovali sme mikuláša pre ťažko postihnuté deti z ústavu, trošku sme sa porozprávali aj s tými, ktorí tam pracujú, a trošku si vyliali srdce, že pred vianocami ako keby si ľudia potrebovali uľaviť svedomiu alebo čo, každý chce pomáhať, prispievať, každý má "veľké srdce" a po vianociach ako keby uťal, nikto nič, celý rok sa doprosujú sponzorov o pomoc a nikto nemá, nereaguje... a zas prídu vianoce a zas všetci prekypujú ochotou 🤐
možno naozaj niektoré dieťa ocení, že môže s vami tráviť tie víkendy a sviatky, ale naozaj to dobre zvážte, aby ste mu viac neublížili ako pomohli...

maznacik007
19. aug 2013

Nie je to mozne a ani to nie je vhodne ..... u deti v DD aj tak by uz tie do 6 rokov mali byt v profi rodinach a povacsine sa snazia aj tie vacsie tam umiestnit ak sa da ...

@jajus28

krkavcia_mater
7. jan 2022

@jajus28 Je program Buddy. Ale doňho su zapojení teenegeri. Avšak treba absolvovať prípravu a s teenegerom chodíš na vylety alebo len tak pokecať, on k vám na noc.. Aby dieťa po vyjdení z.DED malo nejakú blízku osobu aj mimo DED

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre