Biologická rodina - adopcia

1. dec 2020

Pekný deň prajem. Chcela by som požiadať o akékoľvek info o možnostiach nájdenia biologickej rodiny (adopcia). Máme však záujem nájsť najmä súrodencov. To bude predpokladám ťažšie ako rodičov 🤔. Ďakujem za každú informáciu.

macekovam
1. dec 2020

a v domove vam nevedia povedat??

kiki68
1. dec 2020

Skuste archiv kojeneckeho ustavu alebo tak nieco. Neviem ake je pravo na informacie o sebe, ze by ste vedeli meno matky, mozno aj otca

autor
1. dec 2020

@macekovam Môžme skúsiť aj domov, ešte padlo len rozhodnutie o hľadaní. Aby som upresnila adopcia bola pred vyše 25 rokmi minimálne (neviem presne). Ide o môjho partnera - chcel by nájsť sestru (o ďalších nevie), ktorá bola údajne tiež adoptovaná.

macekovam
1. dec 2020

podla rorneho listu mozno v nemocnici by sa dalo vyhladat matku.. kolky porod to bol.. mozno tak.. ale neviem ci nemocnica este archivuje tieto udaje.. alebo podla matky mozno na matrike??

natalila90
29. dec 2020

Detský domov ma záznamy a jedine on Vám vie pomôcť... potom rodný list a šťastie. Držím palce, ja som si tu svoju už našla 😉

autor
30. dec 2020

@natalila90 mená rodičov, aj starých rodičov máme. Len je to také komplikované dosť. Sestra bola v inom detskom domove. Vieme len krstné meno, a že je približne o dva roky staršia. Rodičia už nežijú bohužiaľ 😥
A v detskom domove kde mala sestra údajne byť, sa vyjadrili že neuchovavaju údaje starsie ako 20 rokov 🙄
Našla? To je super, bola by som rada keby si mi o tom popisala viac, ak budeš mať čas niekedy, pokojne súkromné

natalila90
30. dec 2020

Napíšem ti správu 😇

natalila90
30. dec 2020

Len mi nápis ako ta nájdem, lebo nevidím tvoj nick 😅 sorry, som tu strašne malo a absolútne sa tu nevyznám.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre