Adopcia polorómskeho dieťatka

viaven
21. aug 2015

Ahojte 🙂

Potrebovala by som poradit od skusenejsich mamiciek adoptovanych deticiek.
Vypisali sme ziadost, absolvovali pripravu... Naposledy ked sme sa informovali o poradovniku, boli sme na 101 mieste. Dnes sme volali a sme sice 99 ale na poloromske dietatko 2. To ma dost sokovalo... Okrem toho ze nemame absolutne nic kupene, zariadene, v praci netusia o nicom.... zacala som sa zamyslat nad tym ako vlastne to POLO romske dietatko vyzera. Viem ze skoro... Mne to nevadi, len chcem byt pripravena a nebyt prekvapena :D. Ak by mi vedel niekto pomoct s mojou dilemou... Viem je to take blbe, ale nemyslim to zle :D tiez by ma zaujimalo ked sme 2 ako dlho by to mohlo trvat? Pani nam povedala ze niekde medzy 2 tyzdnami a pol rokom :/ Kedy by sme mali zacat nakupovat kocik a podobne veci???

Vopred dakujem za kazdu radu 🙂

ammellia
21. aug 2015

poloromske dieta moze vyzerat aj ako arijsky prototyp a aj ako typicky rom. Takze hocako 🙂
K casu sa asi tazko vyjadrit, ale ved nachystaj si par ks bodyciek, balik plienok, jednu flasku a krabicu nutrilonu (alebo lieky na podporu laktacie, ak sa chces pokusit dojcit ;) ) a zvysok dokupite za pochodu. Drzim palce, nech mate coskoro svoje babatko 🙂

janickacrazy
21. aug 2015

@viaven Veci nakúpiš rýchlo, s tým si starosti nerob. Ved ani nevieš aké veľké bábatko vám dajú, tak ako chceš nakupovať kočík a oblečenie, či chcete len novorodenca? Kamoška má adoptovanú dcérku, dostali ju, ked malá mala 8 mesiacov, tak kúpili už len športový kočík, nemuseli kupovať hlboký. Tiež vecičky pre nu nakupovali, až ked vedeli, či to bude dievčatko alebo chlapec a aké veľké je to dieťatko. Kamoška čakala na malú asi 2 roky, ale je to krásne blondavé a modrooké dievča.

stepanka274
21. aug 2015

Ja mam doma 4 poloromske deti, niet nic vidiet, su to skvele deti, len su moje, velmi bystre, kazde talent na nieco ine, velmi v kolektive oblubene.

zibi
21. aug 2015

@viaven pod do temy "Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?" 😉
tam su rodiny co dostali aj romske aj poloromske , cize ti tam budu vediet naj poradit

viaven
autor
21. aug 2015

Dakujem 🙂

bonaqa2013
21. aug 2015

S mojou mladšou dcérou chodí do triedy adoptované rómske dievčatko. Je čierne ako noc - ale veľmi šikovné. So staršou dcérou chodí tiež adoptované dievčatko - blondínka s dlhými vlasmi. Tak to vonkoncom nechápem kto také krásne dieťa dal na adopciu. Keďže bývame na dedine - obidve deti sa dostali do dobre situovaných rodín, kde ich súčasní rodičia ľúbia a majú všetko. Isto sa majú lepšie ako v biol. rodinách.

tortelinka
23. sep 2015

@viaven my máme dve (možno) polorómske deti, tak sa pýtaj čo by ťa zaujímalo

matax
4. okt 2015

Podla mna je jedno, ci poloromske ci romske, aj tak by ste mu mali povedat o jeho povode a viest ho k tomu, aby sa mal rad so svojimi romskymi korenmi, aj ked ini ludia romov odsudzuju, vy by ste taki byt nemali.. Nemusi vyzerat ako rom, no jeho deti mozu, podla mna je to jedno. Kazde prijate dieta ma postupne vediet odkial pochadza. Tiez ti odporucujem knihu Adopcia vztah zalozeny na slube a tam hlavne kapitolu o medzikulturnej adopcii, krasny citat je na zaciatku tej kapitoly..... Drzim palce🙂 a vecicky nakupite postupne, neboj,my sme zacali az po prvej interakcii, teraz je uz aj jednorazovy pripevok pri zvereni dietata do nr, nieco ako porodne, takze aj to vam trochu pomoze /500€/ a uz sa da cerpat normalne materska

simona2007
20. feb 2016

@viaven chcem sa spýtat či už mate doma maličké , my o mesiac končime prípravu a tiež mame v žiadosti napisané že by sme chceli aj poloromske dietatko.. ja len až viem asi akú dobu mám rátať s čakaním 🙂 dakujem za odpoved

matax
20. feb 2016

@simona2007 cakanie je rôzne dlhe, zalezi od kraja a od aktuálneho počtu narodenych nechcenych deti a deti vhodných do nahr.star. Napr.my sme chceli rómske dievcatko do 12 mesiacov veku a od leta do konca januára sa nenaslo v tej dobe ani jedno.. Kamaratka čakala takmer dva roky na novorodene rómske dievcatko...spomínam roky 2010 /2011. Drzim palce 😉

matax
20. feb 2016

Hladali sme zo všetkých detí v SR

matax
20. feb 2016

@simona2007 kraj máme rovnaký 😉 , novorodeniatka zveruju v rámci kraja, iba ak sa nepodari nájsť rodicov v kraji, posunu spis do všetkých krajiv SR, ale to už potom nie je novorodeniatko😉

tortelinka
20. feb 2016

@matax nemusí byť, my sme boli medzikraje a prišiel domov ešte ako novorodenec

vlasatica
11. mar 2016

Nam ponukli chlapceka. Urcite je bud rom alebo aspon polorom. Ma vsak intoleranciu na mlieko a pri narodeni mu bola zisteny hypertonicky syndrom ☹

adel222
11. mar 2016

@viaven
Ahoj ako to dopadlo? 🙂

matax
11. mar 2016

@vlasatica intoleranciu na laktózu majú aj moje deti, mlieko sa da v pohode nahradiť bezne dostupným mliekom aj ml.výrobkami..alebo užitím enzymu laktaza v tbl (laktatan,lactosolv) . Hypertonia zalezi od priny, ale rehabilitacia vie pomôcť

pes123456
11. mar 2016

ííí ale toto by sa pánovi Kotlebovi (pre koktavých Mariánko) nepáčilo!

mia78111
11. mar 2016

Ja som poloromka a tiez si ma adoptovali bieli rodicia. Nevyzeram ako romka az na cierne vlasy. Ak nieco chces vediet spytaj sa.

matax
12. mar 2016

@pes123456 na co konkrétne narazas?

viaven
autor
12. mar 2016

Ahojte 🙂 Velmi pekne dakujem ta odpovede.
Pred casom nam volali, ci nechceme ist pozriet jedneho chlapceka... Celu cestu manzel opakoval, nemusime sa rozhodnut hned, mame cas, je to zivotne rozhodnutie, doma sa v klude o tom porozpravame... Potom sme zbadali nasho chlapceka, mala som ho na rukach a manzel sa pozrel po pracovnicke a pyta sa ze kedy si ho mozeme zobrat domov :D boli sme rozhodnuty v sekunde ked sme ho zbadali, obaja a bez diskusie 🙂 po ceste domov sme kupili vsetko potrebne, kocik, postielku, oblecenie a o tyzden sme si ho brali na hostovky pobyt, ktory sa uz neskoncil 🙂 je to najkrajsie babatko ake som kedy videla. Je to nasa laska a vsetko sme zvladli aj bez priprav.... Je to najkrajsie obdobien nasho zivota 🙂

mia78111 prosim ta 🙂 necitila si sa zle, za to ze si bola tmavsia ako tvoji rodiacia? Vedela si od zaciatku ze si adoptovana? Ako ti to zvladala? Teda ak su ti neni prilis osobne otazky 🙂 len premyslma co nas vsetko caka 🙂

najwa
12. mar 2016

@viaven gratulujem vam a zelam vsetko len to najlepsie!!!!

vlasatica
12. mar 2016

@matax dakujem za odpoved. Len som vcera brazdila internetom a dost som o tej hepotromii citala,takze mam velke pochybnosti. Deticky byvaju dost motiricka zaostale.ze to svalove napatie bude mat stale. Ta intolerancia na mliecko neni az taky problem

adel222
12. mar 2016

@viaven uzasna sprava! Ake stare je chlapciatko? Viete aj nieco o jeho minulosti? Uz si na materskej? Musite byt velmi stastni tesim sa 😵

beate1
12. mar 2016

@pes123456 😀

matax
12. mar 2016

@vlasatica zvýšené svalove napätie hypertonia sa môže upraviť, horšie je ak ma centrálny hyperton.syndrom, ale v tom by ti vedeli poradiť neurologovia, alebo mamicky deti s takou poruchou . Mojej kamaratky syn mal napísanu v od neurologa hypertonia a odstranili to krátkou rehabilitáciou, zalezi aj na tom, ako to ohodnoti neurológ a čo napise, niekedy to aj preženú, tak môže poprosiť o konzultáciu iného neurologa

viaven
autor
12. mar 2016

@najwa dakujem velmi pekne 🙂

@adel222 ešte cakame na sudy, preto ani nechcem moc vypisovat... vieme o nom zakladne informacie ale nam to staci 🙂 pre nas je aj so svojimi nedostatkami uplne dokonale dieta a je nase 🙂 a keby mi ho niekto chcel vziat tak utekaaaaam do Belize :D

lune
12. mar 2016

@viaven Ahoj, no neviem ci by som isla do adopcie...asi nie... a polo, trištvrte a celoromske v ziadnom pripade! Geny su geny. A neukamenujte ma, je to moj nazor.

nikadomi
12. mar 2016

@lune my Tvoj nazor respektujeme, tak verim ze aj Ty ten nas, co sme sa rozhodli takymto detickam poskytnut domov a materinsku lasku. 😉

silviaa
12. mar 2016

@lune geny, geny....neda sa len na geny spoliehat...mam brata, rodicia nas vychovali rovnako..on zije doteraz s nimi ma 33 rokov, nesamostatny, klamar, zlodej a prizivnik. Samotne geny ti netvaruju cloveka, je tam vela premenych, temperament, povahove crty, vychova atd. Aj bio dieta moze byt riadny kvietok...cize zovseobecnovat sa neda.

moniq
12. mar 2016

@mia78111 ahoj kraska, aj my mame doma naše srdiečko trosku tmavšie od nas ;) no milujeme ho od prvej chvíľky 🙂
Aj mna vsak máta hlavne to, ci malému nebude vadiť, ze je tmavší ako my....tak ak by sa Ti dalo napísať pár viet ako to bolo u teba.... Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre