Adopcia dieťaťa na diaľku

ivv8
16. okt 2022

Ahojte, rada by som pomohla nejakemu dietatku cez projekt adopcianadialku.sk
Je tu nejaka mamicka ktora si takto ,,adoptovala,, dieta? Zaujimalo by ma kolko cca by som mala posielat, neviem sa to nikde docitat. Je mi jasne ze je to individualne, ale ak by tu bol niekto kto takto pomaha rada by som o tom pokecala. Dakujem🙂

palicka
16. okt 2022

@ivv8 my takto mame dieťatko cez Viac než šperk. Je tam Slovenka/y, ktoré sa o deti starajú v škole, pomáhajú ich rodinám. O dievčatku mame pravidelne informácie, ak im pošleme pohľadnicu (poslali sme jej fotky…), darček, niečo navyše, vždy nám príde aj fotka s vecami, ktoré sme poslali. I chvíľu sa budú riešiť aj Vianoce, zvazujeme, že pre jej rodinku kúpime kozu 🙂 Mesačne posielame 22€

ivv8
autor
16. okt 2022

@palicka ahoj a odkial je to dievcatko?

lady083
16. okt 2022

mame cez integra.sk v afrike a dvojfarebnysvet.sk v kambodzi. komunikacia aj vsetko funguje super.

natalala
16. okt 2022

@palicka my tiez podporujeme deticky cez tento projekt 🙂 @ivv8 deticky podporovane vramci tohto projektu su z Kene.

cecilia29
16. okt 2022

Mame 2 deticky myslim cez Adociu srdca ...cca 16 eur na jedno to vychadza.. Riesi to muz tak nemam presne info

yoxinka
16. okt 2022

Mali sme chlapčeka cez adopceafrika.cz asi 4 roky, potom sa, chudák, nešťastne utopil 🙁. Ľudia z adopceafrika nás o tom informovali a navrhli nám, či by sme si neadoptovali jeho brata, tak sme teda adoptovali brata. Je to už takmer 10rokov. Chlapec, ktorý by na 99% pásol celý život kozy (tomu sa venuje jeho mama, otec im zomrel), momentálne študuje na technologickom inštitúte v Nairobi. Nie je to žiadne MIT, je to niečo ako u nás SOŠ, ale tam ho to vytiahne medzi maličké percento detí so vzdelaním a jeho život sa zvŕtol úplne iným smerom. Máme pravidelné info o zdravotnom stave, pravidelných prehliadkach (chalan mal problémy s bruchom) bol hospotalizovaný, kedže sme platcami zdravotného poistenia, tak nás organizácia informuje o týchto veciach. Dostávame od chalana pravidelne listy a je to haluz, ako z maličkého dieťaťa vyrástol mladý muž s názorom. Nemôžeme pomocť všetkým, ale každý môže pomôcť niekomu 😉. Keby niekto chce pindať, že na Slovensku je komu pomáhať, tak pravidelne podporujeme aj projekt Omama 😉.

ivv8
autor
16. okt 2022

@yoxinka to je krasny ale aj smutny pribeh. Pozriem aj ich. Ja si mozem dovolit bohuzial pomoct iba 1 diatatku, som samozivitelka s malou dcerou takze sa rozhodujem len ktoru organizaciu zvolit. 🙂 tak snad sa tvojmu adoptivnemu synovi bude darit aj vdaka tebe 🙂

yoxinka
16. okt 2022

@ivv8
Krásny príbeh je tvoj. Že ideš dávať z mála. To má ešte väčšiu hodnotu! Úprimne, ja som o ňom nikdy nejako nepremýšľala ako o synovi, ale keď nám v poslednom liste napísal, že aj my sme jeho rodičia, normálne som ostala dojatá 😉.

tortelinka
16. okt 2022

@ivv8 máme cez integru

nataly86
16. okt 2022

@ivv8 ahoj my máme dieťatko tiež cez viacnezsperk a sme spokojní. Kúpili sme dievčatku aj kozu, a aj na vianoce niečo navyše. Dobrá spolupráca je s nimi

joesvk
16. okt 2022

Ja posielam mesačne 20 eur,ale možno aj menšiu sumu nastaviť v trvalom príkaze, na ich adresu Adopcia na diaľku. Nemám vybraté jedno dieťa, spolieham sa na to, že kompetentní dajú peniaze,kde treba. Nechcela som jedno dieťa kvôli tomu,že sa potom zaväzuješ k určitej korešpondencii.Proste som to tak cítila.

janinque
16. okt 2022

Ahoj, ja mam 2 roky adoptovaneho chlapceka z Indie cez Katolicku charitu. Stoji ma to 15eur/mesiac, dostavam 2x rocne od neho list a info z organizacie, ako sa mu dari ❤️

petkasaurus
17. okt 2022

@ivv8 no, teraz som isla naradostena za mužom, ze urobime dobry skutok a hned ma schladil, ze bolo nejake halo, ze aj schrankove firmy boli na toto.. A ze ci som naivna, kolko eur ide realne na to dieta, ked aj ti ludia v tych organizáciách musia mat plat, naklady na dopravu na tie darceky, aj ked to ide cez nich atd.. Co si myslite o tom?

yoxinka
17. okt 2022

@petkasaurus
Ako píšem vyššie. Dieťa, ktoré podporujeme by bez našej pomoci celý život páslo kozy. V súčasnosti študuje na Kinyanjui Technical Training Institute v Nairobi. Dostávame pravidelne listy, vysvedčenia, výpisy zo zdravotných prehliadok … toto celé vkuse 12 rokov - na nejaký podvod je to až príliš veľa nadpráce, nemyslíš? Z našich peňazí sa mu platí školné, ubytovanie na internáte, uniformy, učebnice, pomôcky do školy, zdravotné poistenie, pravidelné prehliadky u lekárov, bol hospitalizovaný aj to to pokrylo. Jeho rodina dostávala pravidelne prísuny jedla, keď bol mladší. Vačšina pracovníkov adopceafrika sú DOBROVOĽNÍCI. Pokiaľ ide o serióznu organizáciu, čo nie je až taký problém si dohľadať, tak by som vôbec neriešila, že ide o podvod, schránkovú firmu a podobné bludy. Kamoš pracuje v Integre, pravidelne chodí do Afriky, isto to nie je biznis na nabalenie sa. Organizácie mávajú stratnutia s koordinátormi. My sme sa pred adopciou stretli s koordinátormi priamo z Kene napríklad. Každé dieťa má na starosti koordinátor, jeden v Česku a jeden v Keni. Akýkoľvek sme mali problém, otázky, nezrovnalosti, hocičo o našom “dieťati”, všetko sme s nimi riešili. Nie je to ani zďaleka tak, že posielame peniaze a oni niekde miznú v systéme. Posielam ukážku z listu, ktorý sme zhodou okolností dostali dnes.

petkasaurus
17. okt 2022

@yoxinka ďakujem za vysvetlenie, budem silne zvažovať ❤️

miriam439
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam439
24. okt 2022

@ivv8 Píšem znovu, lebo som to nechtiac zmazala....
Ja som si vybrala dievčatko cez Dobrota pre Afriku. Platím teraz 10€/mes, kým je v škôlke, potom budem platiť 15€/mes. Môžem poslať aj peniažky naviac pre ich rodinu.
Ale platím to iba prvý rok, tak zatiaľ mám o nej iba zopár info a ďalej uvidím, ako to bude s info o nej a jej rodine.
Ale cez Fb sledujem Viac než šperk a naozaj sa mi veľmi páči, ako podrobne tam poskytuje slovenka Mirka info o všetkých ich činnostiach a o deťoch (fotí ich aj s darčekmi)... skús pozrieť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre