Adopcia bábätka, keď žijeme v podnájme

sonik123456789
7. sep 2022

Ahojte mám takú otázku. S mužom máme dve deti - 2,5r a 6m chlapcov. Skúsenosti so starostlivosťou mám.
V budúcnosti premýšľame že by sme si adoptovali dievčatko. Žijeme momentálne v podnájme. Príjem stabilný. Otázkou ale je či nevadí ak žijeme v podnájme. Počas čakacej doby by sme sa možno pustili do prerábky domu. Je možné zveriť dieťa aj do starostlivosti ľudí ktorí majú napríklad úver ?
A posledná otázka ako dlho sa čaká na novorodenca v TN kraji? (zdravé, biele dievčatko)

tora23
7. sep 2022

Zdravé, biele dievčatko...a teda samozrejme novorodenec. Úprimne? Našťastie verím, že väčšina ľudí adoptuje deti pretože chce pomôcť tým v núdzi a dat domov a šťastné detstvo a budúcnosť komukoľvek kto to potrebuje bez ohľadu na farbu pleti a pohlavie. Ty si si pomýlila adopciu s nákupom v obchode s handrami. Dva krát sa ti pritrafil syn tak teraz vyberáš len pre vlastné uspokojenie a to podľa mňa nieje správna mentalita, nastavenie ktoré by mal adoptivny rodič mať.

sonik123456789
autor
8. sep 2022

@tora23 tvoj komentár je veľmi "prínosný" pre túto diskusiu. Ako si sa len vytratila pointa odpovedí na moje otazky.
A za druhé možnosti na výber detičiek sú tam asi z nejakého dôvodu. Ja osobne by som si netrúfla napríklad na postihnuté dieťatko. Ale verím že aj také nachádzajú milujúci domov. Myslím že aj veľa bielych detí potrebuje pomoc. Tak prečo hneď útočiť či si nezoberiem rómku alebo postihnuté bábo. 🤷🏻‍♀️ Chceme pomôcť a ak máme do našej rodiny priviesť nového člena priali by sme si aby to bolo biele dievča. Je na tom niečo zlé?

drake122
8. sep 2022

Realita je taká, že zdravé deti a ešte k tomu aj biele na adopciu nedostaneš. Naozaj len keď máš veľké štastie, protekciu, alebo niekoho podplatíš. A trvá to roky a skúmajú naozaj každú blbosť už pomaly. Skutočne, niekedy je jednoduchšie otehotnieť ako adoptovať...

barbora0308
8. sep 2022

@sonik123456789 podla toho co popisujes by ste sa podla mna na zdrave biele dievcatko nacakali roky. Problem na SK s adopciou zdraveho bieleho dietata maju aj mlade bezdetne rodiny s vlastnou nehnutelnostou a zazemim. Proste je velmi malo deti, primarne su k adopcii na SK romske deti, tie dokonca adoptuju aj ludia zo zahranicia. Ja osobne som mala zaujem adoptovat dieta zo zahranicia, ale na SK si to vsetko musi clovek zabezpecit uplne sam (clovek potrebuje znamosti a stoji to extremne vela penazi) stat vybavuje iba adopcie smerom von a opacne nie, kedze tu mame hojne romskych deti.

andrea_82
8. sep 2022

tak a teraz skutočné skúsenosti ľudí, ktorí si naozaj chcú adoptovať dieťa - nie je pravda, že biele, zdravé dieťa nedostaneš. Ale nikdy v skutočnosti nemôžeš vedieť, či nejaká choroba v budúcnosti nevyskočí. Ak je anonymný pôrod alebo matka neuvedie otca, tak si tiež nemôžeš byť istá, či dieťa nie je poloróm. V TN kraji sa na takéto dieťa momentálne čaká cca 5 rokov. A nie je problém si adoptovať dieťa aj s úverom, my tiež máme dva, potvrdenie z banky na úrade nepýtali, len potvrdenie o príjmoch. Veľká väčšina ľudí má úver, to by potom nemohol adoptovať nikto. Podnájom by podľa mňa tiež nebol problém, vlastniť nehnuteľnosť nie je podmienka. My keď sme podávali žiadosť, bývali sme u mojich rodičov. Počas čakania sme dorobili vlastný dom a kým bábo príde, už bývame vo svojom.

anjelicek26
8. sep 2022

Skus porozmyslat skor nad pestunskou starostlivostou, ked chcu chlapci sestricku...

jaskolka
8. sep 2022

Co poznám rodiny s adoptovanym dieťaťom, tak čakali v priemere tri roky.Jedna kamarátka čakali 4, teraz minulý týždeň konečne už si doniesli domov 8 mesacne dievčatko.
Do pestúnskej starostlivosti je možné dieťa dostať skôr, tak považujte aj nad tou možnostou, ale to samozrejme nie je úplne adopcia.
Podnájom by problém byť nemal, skôr ide o to, že právne voľných detí je menej ako čakateľov na adopciu.
Automaticky tak idú deti z Hniezda záchrany alebo po anonymnom pôrode, pri ostatných často to nie je také jednoduché.

rachel36a
8. sep 2022

@sonik123456789 ja ti napisem z realnej skusenosti, bez predsudkov....nie je problem, ze ste v podnajme...pokial mate stabilny príjem...neviem z akrho si kraja, ale na zdrave biele dietatko, a hlavne dievcatko sa v niektorych krajoch caka aj 8-9 rokov...tiez sme cakali na taketo dietatko, ale po viac ako 4 rokoch sme to vzdali, lebo by som mala viac ako 50 rokov kym by sme sa v poradovniku posunuli na prve miesto..nastastie sa nam v case kym sme cakali narodil syncek...

adalmba
8. sep 2022

@sonik123456789 moja kolegyňa čakala na Biele zdravé dievčatko v Za kraji cez 10 rokov. Už sa báli že nedostanú kvôli veku.

amelie2017
8. sep 2022

Je super, ze chcete pomoct nejakemu opustenemu dietatu, ale ked som citala tvoj prispevok, jedine, na co som myslela, nech nechate toho novorodenca rodine, ktora nema to stastie a vlastne nikdy mat nebude. A dalsia vec, co ma napadla, ze to ani tak nerobis kvoli tomu pomoct, ale jednoducho chces dceru a bojis sa, ze ak by si zase otehotnela, bude to chlapec.

tora23
8. sep 2022

@sonik123456789 ja absolútne nemám snahu byt prínosna v tomto prípade. Tebe tu uniká niekoľko veci. Hneď prvá, a to vám uniklo všetkým je fakt, že Rómovia sú rovnako biely ako neromovia. Patria k rovnakej rase. Čiže by si nemala mať problém s rómskym zdravým dievčatkom ktoré potrebuje domov a lásku. Tebe ale evidentne nejde o to DAŤ lásku, ale o to naplniť výhradne svoje túžby. Žiadne že "chlapci chcú sestričku" ako odznelo vyššie. Lol. Ty len nechceš porodiť ďalšieho chlapca. Inak by ti nevadil ani "zdravý biely chlapec". Ty si pleties adopciu s cukrarnou. Áno, deti potrebujú domov, nie však za každú cenu, niektorí nahradny rodičia by svojou nevyzretostou (a v tvojom prípade aj rasizmom) akurát napachali viac škody.

tora23
8. sep 2022

@anjelicek26 tomu predsa sama neveríš. 2 ročný a 6 mesačný chcú sestričku? a chcú ju tak veľmi, že obmedzila výber na dievča. A teda predpokladám ze chlapci aj specifikovali, že musí byť biela...
Cmon, chlapci chcú možno tak bager a polročný možno tak mlieko a piskaciu žirafu 🤣

anjelicek26
8. sep 2022

@tora23 ved kym spravia pripravu a vsetky papierovacky okolo toho, tak budu mat uplne iny vek...

tora23
8. sep 2022

@anjelicek26 ty píšeš "...ked chcu chlapci sestricku...". Akoby to robila len na základe ich požiadavky 🤣

anjelicek26
8. sep 2022

@tora23 ved si snad pochopila, ako to bolo myslene, velmi dobre ;)

tora23
8. sep 2022

@anjelicek26 nie. Preto ti píšem, že to ani nedáva zmysel. Akurát to vyznieva, že sa jej tým snažíš pomôcť zo situácie aby nevyzerala ako úplná rasistka a zjemniť to vyjadrením, že chlapci chcú sestričku. Nejdem hrotit, ja len ze mi to prišlo vtipné.

zonjushe
8. sep 2022

Najcastejsia poziadavka je zdrave, biele dievcatko..neviem sice, preco su dievcata ziadanejsie (a to aj parmi, ktore su bezdetne)..zdrave chapem (i ked nikdy nie je istota a to ani pri vlastnom dietati), biele tiez chapem (mne by mozno ani romske nevadilo)..ale ta preferencia pohlavia - dievcat mi stale nesla do hlavy..

andrea_82
8. sep 2022

@zonjushe pretože je taký predpokladaný dojem, že dievčatká sú menej problematické, takže s nimi nebudú musieť riešiť toľko tých výchovných problémov ako s chlapcami.

anjelicek26
8. sep 2022

@tora23 tak rasisticka, mozno nechce, aby kazdy vedel od prveho pohladu o adopcii... je to rasizmus? Alebo potreba mat pocit, ze je to ich dieta a nie blbe otazky dokola, odkial to dietatko maju...ludia sa montuju do vsetkeho a davaju pripomienky a komenty aj k veciam, ktore sa ich netykaju.

@zonjushe preferencia dievcata je jednoducha, v detstve je to s nimi jednoduchsie... a potom prijde puberta a je to cele v keli 😂

tora23
8. sep 2022

@anjelicek26 ahá a preto to zavesila na sociálnu sieť. Ešte včera tu mala aj fotku. Určite preto. Ok 😄

anjelicek26
8. sep 2022

@tora23 ale tak snad ju nejdeme verejne lyncovat za to...

tora23
8. sep 2022

@anjelicek26 nikto ju nelyncuje, ale rovnako neprejdem mlčaním ak si myslím, že niečo nieje v poriadku. Ja nemám problém pomenovať veci pravým menom. Nechodím sem po like.

dilino
8. sep 2022

To je jedno či adoptovane alebo svoje vlastne. Každé sa môže vymknúť s pod kontroly. Niekedy je vlastne horšie ako adoptované. Mojej nebohej mamy kolegyňa nemohli mať roky rokúce deti snád 10 rokov. Potom si adoptovali romského chlapca asi pol ročného ked mal
čas plynul ten dobre v poriadku všetko aj vyštudoval školy. Ten ich vlastný sa na 15 rokov dostal do partie potreboval peniaze tak ked mal vlastný syn 18 rokov zavraždil svojho vlastného otca. V rodine priateľa mame priamo rodina mala dvoch svojich synov ked boli synovia dospelý adoptovali si dcéru bielu žiadnu romku od pol roka .Výsledok na 14 rokov skončila v diagnostickom ústave a mála všetko na čo by si len bola pomyslela. Teraz má 18 rokov a nie je s ňou rady. Mala som kolegu už zomrel ale mal dvoch adoptovaných synov nemohli mať deti adoptovali romov. Obaja vyštudovali pracujú ten starší ma aj VS. Sú slušný vôbec sa za nich ani jeho žena nemuseli hanbiť. Takže niekedy sa aj neviem ako môžeš snažiť u vlastnej dcéry aj nevlastnej dcéry nemusí to niekedy vyjsť. Môjho priateľa kolega adoptovali od perinky chlapca bieleho od 3 mesiacov teraz je dospelý má 25 rokov nepracuje robí zlé, kradne, berie im peniaze a naposledy sa tak vyhrotila situácia že zbil svoju mamu volal ich mama a oco že mama skončila v nemocnici a jeho vzala polícia rovno do basy. Tak že je jedno či je vaše alebo nie vždy aj najlepšie neviem ako môžeš vychovať. To že to bude dievča od perinky neznamená že všetko bude dobre.

zonjushe
8. sep 2022

@andrea_82
@anjelicek26 a ja som si myslela, ze tato fama o poslusnejsich dievcatach je uz davno mytus..ale asi nie je, ked aj tolko zien tu na MK je sklamanych, ze caka chlapca..v adopcii tiez preferencia dievcat..mne by nevadilo ani 5 chlapcov, ale budem mat nakoniec 2D a 2CH..

marianarem
8. sep 2022

@zonjushe Presne, ja mam chlapca, sestra dve baby a nepripada mi, ze by to niektora z nas mala ako mama lahsie. Tie sestrine su navyse velmi rozdielne povahy a vobec sa tie nase 3 deti vlastne nedaju porovnat a ani zoradit podla narocnosti.

kikuska_wedge
8. sep 2022

@sonik123456789 Ahoj. Nic z toho, co si napisala nie je prekazkou. Na babatko sa ale caka roky. Tazko teraz predpokladat kolko. Ale tak pocitaj 7-10 rokov. Stale to ma rastuci trend. My sme BA kraj a cakali sme na malu 3 roky, pricom sme nemali specifikovane etnikum, neprekazalo nam dietatko od biologickej mamy zavislej na drogach a mame ju zatial v pestunskej starostlivosti. V pripade zaujmu odporucam starsiu diskusiu, kde najdes blizsie informacie a otazky ti zodpovedaju bez osobnych utokov.

liloastitch
8. sep 2022

@tora23 keby napísala, že by si chceli adoptovať len zdravé rómske dieťa tak by si reagovala tak ako reaguješ?

dusankomoj
8. sep 2022

@amelie2017 nemyslím si,že adopciou chceš pomôcť nejakému dieťaťu. Ruku na srdce,v prvom rade chceš to dieťa TY,pretože z nejakého dôvodu nemáš vlastné. Je asi málo žien,ktoré sa rozhodnú neporodiť svoje,lebo je dosť detí určených na adopciu,tak si zoberú s tých. A keď sa autorka rozhodla vyberať, má na to právo. Ona ho bude vychovávať a financovať.

amelie2017
8. sep 2022

@dusankomoj ale oni uz deti maju. Takze bud to robia preto, ze chcu dat domov opustenemu dietatu alebo preto, ze chcu dievca a nechcu riskovat dalsieho chlapca. Kazdopadne je to ich vec.

leskovael
8. sep 2022

Z akého dôvodu si tu dovoľujete autorku označovať ako rasistku? To už nemôže chciet človek adoptovať biele dieťa ale musí iba rómske? Lebo inak je rasista?! Hádam je ich vec akému dieťaťu sa rozhodnú byť rodinou. Či teraz nech si všetci adoptuju len rómske alebo radšej žiadne, lebo inak sú rastiti?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre