Začína mi pôrod?

moncicna
7. mar 2022

Ahojte dnes mi začal 39tt.. Od rána mám strašnú bolesť krížov nie stálu ale prerušovanú myslíte že to už príde ?? Hlienová zátka 0 bodov ani náznak alebo som to prehliadla.. Plodová voda tiež... trápia ma len strašne tie kríže....

anjelicek26
7. mar 2022

@moncicna mne praskla voda 2 kontracie pred tym, nez vysla hlavicka, zatku som videla az pri 4.porode prvy krat, takze tak no... rataj si to a smer porodnica...

moncicna
autor
7. mar 2022

@anjelicek26 Ďakujem ja som prvorodička čiže neviem čo mám čakať ani kedy ísť ....🥺 zatiaľ ešte lezim otočená na boku bolesť je asi kazdych 5-10min na nejakych 20s ale len v križoch

ankare
7. mar 2022

@moncicna pokojne sa to už mohlo rozbehnúť. Daj si teplú sprchu. Buď sa to zastavi, alebo urýchli. Držím palce!

anjelicek26
7. mar 2022

@moncicna no podla mna treba ist hned teraz... je to uz dost kratko po sebe .

diamond007
7. mar 2022

@moncicna vôbec to nemusi ale ani značiť pôrod... Do pôrodnice stačí aj tak keď budeš mať kontrakcie kazde 3-5min a to teda nie sú bolesti krizov. Tie kľudne môžu bolieť so spánku predsa.

anjelicek26
7. mar 2022

@diamond007 ale niektore zeny pocituju kontrakcie len ako bolesti krizov a potom na ctg vyskocia take kontrakcie ze dovidenia... v 39.tyzdni a su tam rozostupy, neni o com podla mna...

miskamicha
7. mar 2022

@moncicna noze byt. Ja som porodila 38+1. Ale bolesti v krizoch som veru nemala...iba brucho ked som mala bokesti kazdych 5 minut asi hodinu tak som bola otvorena uz na 3 cm..ale kazda to ma myslim ze inak 🙂 drzim palce vsetko zvladnes 😉 hlavne budte zdraví

moncicna
autor
7. mar 2022

@anjelicek26 Ale keby to boli kontrakcie tak by ma bolelo a tvrdlo bruško však ?

moncicna
autor
7. mar 2022

@ankare Ďakujem vyskúšam

moncicna
autor
7. mar 2022

@diamond007 kvôli krížom som sa začala budiť už v noci len tá bolesť bola v noci nebola tak častá.. ešte počkám a uvidíme

diamond007
7. mar 2022

@moncicna každá to má inak. Daj si teplú vaňu, ak to prejde a nebudú to kontrakcie tak to sú len poslickovia ktorí môžu chodiť aj dva týždne pred pôrodom.
Do nemocnice máš ísť ak máš pravidelne bolesti každých 3-5minut, podľa vzdialenosti nemocnice. Bolesť sa bude stupňovať, nestagnuje. Každú hodinu je silnejšia aj podľa toho to zistís.
Ja som mala pri prvej kontrakcie a po 12h som šla do nemocnice a poslali ma domov že ešte sa neotváram 😉 takže úplne zbytočne by si aj do nemocnice šla.

@anjelicek26 predsa to má prerušované, zbytočne stresuje ako prvorodička podľa mňa. Predsa áno, bolest krížov s tým súvisí ale nie takto podľa opisu. Všetky ju tu len vystresujete.

anjelicek26
7. mar 2022

@diamond007 ja to vidim podla seba, ty podla seba... prvu dceru som porodila po 4h od uplne prvej bezbolestnej hmmm nieco sa deje kontrakcie a najrychlejsi porod od uplne bezbolestneho tlaku v krizoch - 2,5h.... kazda sme ina, preto radsej zbalit, zalarmovat manzela a sledovat to dosledne...bolestiva bola necela posledna hodina, dovtedy sa "nic nedialo" kritickeho...

diamond007
7. mar 2022

@moncicna daj si vaňu, ak prejde, sú to poslickovia. Ak neprejde a bolesť sa bude zintenzívnovat tak môžu to byť aj kontrakcie.
Nemusí ti odtiecť plodová voda ani hlienova zátka na začiatku. Stačí že máš kontrakcie ak to teda budú. Uvidíš po vani.
Keď sa na to v noci Budiš a stupňuje sa to tak by to mohol byť začiatok

diamond007
7. mar 2022

@anjelicek26 joj závideniahodné

mamkalentedkova
7. mar 2022

Áno ..každá z.nas úplne inak intenzívne vníma aj bolesť..každý pôrod je úplne iný ..rodila som trikrát ..každý pôrod bol úplne odlišný .Skúsila by som teplú sprchu a asi by som radšej šla na pôrodnici ...v najhoršom ťa pošlú domov,ale aspoň budeš mať istotu .V júni som rodila tretíkrát a cítila som sa ako prvorodicka 😂😂 tiež som nevedela ,či nebude už trápne ísť po pôrodnice ..bolesti žiadne ,len plodová voda mi pomaličky odtekala .Určite radšej chod ,oni ti už povedia čo ďalej .A možno ešte dnes budeme gratulovať k prírastku 😉

anjelicek26
7. mar 2022

@diamond007 ja ti neviem, ani raz mi nestihli pichnut epi, prva sa narodila anesteziologicke do ruk (doslova), co ma proste odignorovali v porodnici, ze to tak rychlo u prvorodicky s mojou uzkou panvou ist nemoze... starsi syn na prijme na lehatku v nemocnici a prisaham, ze sme sli hned, ako zacali byt kontrakcie silnejsie do porodnice 😂 Moze byt este rad, ze sa nenarodil 5 minut pred tym v aute 😂

diamond007
7. mar 2022

@anjelicek26 tak to je ozaj super takéto pôrody.... Brala by som desiatimi. Dúfam že tretí dám taký rýchly teda raz 🤣🤣

cyberk
7. mar 2022

aj mne to pridu ako poslickovia pripadne ti len mala/y tlaci na nejaky nerv... teply kupel ukaze, co je vo veci, ale do nemocnice by som hned nesla, za mna zbytocne pri nepravidelnych bolestiach...

thoughtfulweirdo
7. mar 2022

@diamond007 Ja som mala pri prvom pôrode kontrakcie len v krížoch. Akože len a len len tam. Nemala som ani jediný kŕč v bruchu, brucho ani podbruško ma ani len nepobolievalo, nie že by som tam mala kontrakcie 🤷🏻‍♀️😅 začalo mi to tak ako autorke a postupne sa interval skracoval a bolesť zosilňovala, ale stále len v krížoch. Až kým sa nezačala tlačiť hlavička, jediná bolesť bola v krížoch, potom teda už aj vo vagíne 🤭 druhý pôrod bol s klasickými kontrakciami a teda bolo to pre mňa prekvapko, že čo sú to vlastne kontrakcie 🤣

moncicna
autor
7. mar 2022

Nato aká silná bolesť to bola ma po krátkom chodení prešla máte pravdu asi ma len malý niekde tlačí a ja zbytočne stresujem 🙄🙄

4katarinakralova5
7. mar 2022

@moncicname tak začal druhý pôrod, od obeda ma začali bolieť kríze, nič viac.. Išla som do sprchy, že ak to už začína, tak sprcha ukáže.. Ale žiadna zmena a tak som to prechodila celý deň nejako, ešte som večeru spravila.. Ale nedalo mi to povedala som mužovi ze uložíme staršieho a pôjdeme radšej do nemocky-bolo 19:15. V tom mi praskla voda a také bolesti prišliii.. No co ti poviem ledva sme stihli, keď som došla do pôrodnice bola som na 7cm otvorená, rovno som iba tlačila..mala sa narodila. 20:20 (cesta do pôrodnice z domu 20min)☺️☺️
....ale určite si daj sprchu a ta to buď rozbehne, alebo ti ulavy, držím palce 👍

moncicna
autor
7. mar 2022

@4katarinakralova5 ďakujem pekne

nikapuggioni
7. mar 2022

@moncicna ahoj. Pri kontrakciach nemusíš mať tvrdenie bruška. Ja som mala balenie krížov alebo lepšie povedané ako keby mala prísť MS. Bolesti boli každých 10 min po dobu 30 q viac sekúnd. PK sprche sa mi skrátil na 5 min. tvrdenie bruška sa dostavilo o dosť neskôr keď som už bola v pôrodnici. Takže u teba to môže byť začínajúci pôrod 💗

macko1007
7. mar 2022

@moncicna ja ako prvorodicka som mala tiez z tohto strach…ale mne nastastie praskla voda a asi po 2h aj odisla zatka..neboj sa,kontrakcie spoznas na 100%🤣daj si teplu sprchu a sleduj sa..ked tak zbehni k dr nech ta pozrie ,mozno by ti aj ctg urobila alebo v nemocnici 🙂

valilienka2
7. mar 2022

ja som sa otvorila na 8 cm len s tym ze som citila kríže, ani jedna kontrakcia, občas tvrdnutie brucha..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre