Vysadenie Utrogestanu v 34tt

janulla77
18. nov 2019

Ahojte baby minule som tu dávala Fórum na utrogestan ako to je z užívaním. Teraz by ma zaujímalo že po vysadení utrogestanu koľko dlho ste vydrzeli že či má ešte nejaký účinok aj po vysadení brala som ho asi 1-2 mesiace. Momentálne som v 34 tt. A idú mi ho už vysádzať. Ďakujem za odpoveď ♥️

mmoonna
18. nov 2019

Ja som brala Utrogestan myslím, že do 20 týždňa. Potom mi ho vysadil. Tiež som sa obávala, že čo bude potom, ale nemala som žiaden problém. Porodila som v termíne🙂

janulla77
autor
18. nov 2019

@mmoonna tak dúfam že budem na Tom podobne ☺️ bo sa bojím som sa ako tak kľudná cítila a koľko si mala krcok ak sa smiem opýtať 🙂

ivi1808
18. nov 2019

@janulla77 tiez som rodila az v termine po vysadeni a to som ho brala od zaciatku do nejakeho 30tt asi 😊

janulla77
autor
18. nov 2019

@ivi1808 ja som ho brala asi od 22 tt ☺️

ivi1808
18. nov 2019

@janulla77 bude to v pohode uvidis 😊

janulla77
autor
18. nov 2019

@ivi1808 dúfam a normálne si chodila aj na prechádzky a tak... Ja som doteraz nemusela až taký kľudovi režim dodržiavať ale tak dlhé prechádzke a ťažké som nemohla .. ale že či po vysadení že či treba dodržiavať úplný kľudovi režim... Mne sa chvála Bohu to skracovanie zastavilo 🙏 ale tak sa zas bojím až sa to zas nespustí

ivi1808
18. nov 2019

@janulla77 ja som mala od 4. mesiaca kludovy rezim, doma som viac menej lezala, robila som co bolo treba v domacnosti ale oddychovala som potom. Mne strasne tvrdlo brucho, vkuse. A potom ku koncu uz som robila vsetko a rodila som 3 dni pred terminom. Ja som krcok mala viac menej rovnaky, neskracoval sa nejak extremne. Cize ja som ten utrogestan a klud. rrezim mala kvoli tvrdnutiu

mmoonna
18. nov 2019

@janulla77 ja neviem, aký som mala krčok, ale asi v pohode, lebo lekár to neriešil. Ja som mala Utrogestan kvôli tomu, že som na začiatku tehu špinila, tak mi ho nasadil.

era777
18. nov 2019

@janulla77 utrogestan ak sa berie koli krcku tak najneskor v 36-37 tt sa vysadza aj magnezko niekto berie ... Aby to neovplivnuje porod ... Porod je vec hormonov 😊 vsetko sa vysadi, aby sa telo moze spontanne
pripravovat na porod takze mozes byt v klude ... Neporodis hned na dalsi den, co budes bez utrogestanu 😊 do 37 tt este poodychuj, nemusis hned ,,behat po schodach,, , a po 37 by som uz kludne zacala s vacsou aktivitou ... Do 37 tt je to predcasniatko po 37 uz donosene a ci sa narodi v 38 tt alebo 40tt uz nieje taky problem 😊

janulla77
autor
18. nov 2019

@era777 Ďakujem ja sa aj toho bojím no bývame na byte na 3 poschodí a nemáme vytach 😔... A keď chodím aj na kontrolu alebo do obchodu na menší nákup no som sama cez týždeň 😔 ale tak sa snažím chodiť Max 1 krát za deň a nie každý deň .... A preto sa bojím že mi to skoro vysadila skúsim ešte povravit z dr aspoň keby ešte jednu krabičku mi dala. No veď ja som vtom že to tie čipky zastavujú... Tak už som 33tt-34tt tak to je dobre budem v kľude a pred termínom budem okná umývať 😆

era777
18. nov 2019

@janulla77 no skus, mozno jednu krabicku da, skus to uhrat, ze budes kludnejsia ,ked este zo tyzden poberies utros ... A po 37 uz mozes umyt okna aj schody v celom cinziaku a chodit do obchodu aj 3x za den 😁😂 samozrejme to ber s rezervou co pisem 😉 nieze budes behat o dusu hore dole z tretieho na prve vkuse 😁

janulla77
autor
18. nov 2019

@era777 🤣🤣🤣 aj všetky okná v paneláku umyjem 🤣🤣 no skúsim v stredu idem k dr. Tak to skúsim uhrať 🙂

verona1989
18. nov 2019

@janulla77 ked nemas problemy s krckom tak ho vysad zbytočne ho beries. Ja som ho brala do 22tt.

janulla77
autor
19. nov 2019

@verona1989 ahoj práveže mám problémy s krckom od 22tt sa mi začal skracovať. Ale sa mi to zastavilo a bojím sa že keď mi to vysadia že sa mi to znova spustí . Ja som to brala od druhého trimestra

verona1989
19. nov 2019

@janulla77 aha, tak to by som na tvojom mieste brala nadalej. Zeny potom beru do 36tt ak maju problemy s krckom

janulla77
autor
19. nov 2019

@verona1989 no šak prave že to berú do 36 tt ja som už 34tt a mne vravila dr že to prepisujú do 34tt.... Tak neviem zajtra idem akurát knej tak sa jej popytam keby mi dala ešte jeden krát tie čipky to by bolo akurát do 36 tt...

verona1989
19. nov 2019

@janulla77 ale ked budes lezat stale teda aspon väčšinou by to malo byt ok. Drzim palce

mimka91
6. sep 2022

Dievcata, prosim Vas ked Vam vysadili postupne utrogestan nezacali ste krvacat? Alebo neporodili ste predcasne? Som v 36 tt a povedali mi, ze mam na 2-3 dni znizit uzivanie len na 1 tbl - rano a potom uz nic nebrat.Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre