Vplyv probiotík na nenarodené dieťa

elisadavinci
15. aug 2012

ahojte baby, dnes som volala pediatričke, či nás vezme do starostlivosti po narodení a počas rozhovoru mi povedala, že ona každej tehotnej v poslednom trimestri odporúča brať probiotiká. brali ste to niektorá? zbadali ste pozitívny vplyv na novorodenca (alebo v neskoršom období života)?

shaga
15. aug 2012

ahoj ja som brala probiotika pocas celeho tehotenstva a pozitivum nemala som mykozu 🙂

zmrzlinkams
15. aug 2012

@elisadavinci probiotika to su vlastne vitaminy a su velmi dobre hlavne ked človek ochorie, ja beriem stale probiotika Bion 3 a už ani neviem kedy som bola naposledy chory možno tak dobrych 4-5 rokov dozadu max. ma pobolievalo hrdlo dala som tabletku na cumlanie a o dva dni o.k, alebo slaby soplik a to je všetko už som ANT dlho nevrala - čo sa tyka choroby. ale zas si nemysli že su zazračne 😀 človek može ochorieť aj ked ich berie alebo mať nejaku zavažnu chorobu alebo hocičo ine oni vlastne len potporuju organizmus a babatku neuškoda, aj detičky ked sa narodia tak napr. mala brala BioGaia to su teiž probiotika a posilnuju organizmus babatiek 🙂 probiotik sa nemusiš bať, kludne ic možeš brať ale aj nemusi nema to žiadny vplyv na babatko alebo teba akorát vám pomože posilniť imunitu a organizmus a dostaneš do tela dávku vitaminov čo by si mala mať 🙂

zigzag
15. aug 2012

@zmrzlinkams brobiotika urcite nie su vytaminy, brobiotika su dobre bakterie, ktore posobia v crevach a pomahaju udrziavat travenie v rovnovahe,ked beries atb, tiet znicia zle bakterie ale aj dobre, a tiez,ked mas tsres, tak ich je menej,,, preto beries neake acidobifilusy-probiotika, dobre travenie je zaklad vsetkeho,,, a vitaminy mas rozpustne v tukoch -DEAK, prto je pre deti velmi potrebne plnotucne mliecne vyrobky, a vsetky ostatne ako CB su rozpustene vo vode... takze urcite nie su vitaminy probiotika ale obe su potrebne 😉

zigzag
15. aug 2012

@elisadavinci ja som barala femibion vitaminy, a je to biznis pre lekarku, ja som mykozu nemala, a babetku to niako neublizi 😉

zmrzlinkams
15. aug 2012

@zigzag ja uživam Bion 3 probiotika či mi obvodna doporučila a na krabici boli rozpisane látky čo to všetko obsahuje a boli tam same vitaminy tak som si myslela že je to niečo ako vitaminy ale možno su to neni priamo vitaminy len to obsahuje to čo by telo malo dostať za den do seba, určite niečo čo neškodi, teraz som ich už dlhšie nebrala lebo to neni najlacnejšia zaležitosť, mne tie probiotika pomohli a dali doporiadku imunitny system lebo viem ako som byvala chora pred tym a ako som teraz tak viem porovnať. ale to je jedno to je na dlhšie ale určite niesu škodlive ani pre dieťa, tehotnu či dospelu osobu 🙂

zuzanocka
15. aug 2012

probiotika sa davaju najnovsie aj na zvysenie imunity

kvetinka211
15. aug 2012

@elisadavinci probiotika ti urcite prospeju, ochrania ta pred mykozou, zlepsia imunitu a travenie (v tretom trimestri hrozi zapcha) ... takze ak to nie je pre vas velka polozka z rozpoctu, urcite si ich kup. Na babatko nemaju ziaden negativny vplyv, skor pozitivny ked budes mat ty z toho uzitok. Ale v pohode sa da prezit treti trimester aj bez probiotik 🙂

chytma
18. okt 2012

ahojte, pokial viem je aj vela studii o alergii, kde sa potvrdilo, ze ked tehulky uzivali probiotika, ich deturence nemali tak casto alergie ako deti matiek bez probiotik v tehotenstve. Urcite stoji za to zjest jednu kapsulku preventivne denne.

joka
17. dec 2012

Ja som bola minuly rok 6krat chora (antibiotika), narusilo mi to cely traviaci system (dostala som laktozovu intoleranciu) a od vtedy jem probiotika a uz rok som nebola vobec chora. V praci je vela chorych a zatial uspesne odolavam 🙂

brumka
17. dec 2012

ahoj v tehuje dobre brat probiotika, cito ma vplyv na dieta neviem ale jasom nemala mykozi, nemala som taky problem so zapekanim takze myslym ze len dobry vplyv

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre