Vodnatý výtok v 34. týždni

brigushka
1. jan 2018

Ahojte baby. Som 34tt, cele tehotenstvo mam vytok, a teraz ku konci trochu viac. Ale dnes rano som bola na toalete, a znova som isla necelu hodinu na to a na gatkach som mala neskutocne velke mnozstvo vytoku (iny ako mavam)....bielo priesvitne take vodnate, divne....moze to byt uz odchod zatky? toto bolo rano okolo 10 a teraz ma dost zacalo pobolievat podbrusko.

lavieenrose
1. jan 2018

ja si myslim ze to nebola zatka ...zatka vyzera inac guca hlienu fakt velkych rozmerov hnedo zlta...taka bola moja ;)

brigushka
autor
1. jan 2018

toto som nasla na nete: Obvykle je tento sekrét číry alebo mliečnobiely. Resp. tesne pred pôrodom sa z bieleho mení na číry. Po uvoľnení z krčka maternice môže mať jemnú ružovú alebo naopak tmavočervenú až hnedú prímes (podobne ako na konci menštruácie – od „starej“ krvi).
za to som sa zlakla lebo toho bolo neskutocne vela a vyslo to zo mna naraz :/

lindusss2016
1. jan 2018

@brigushka
No ale to podla opisu skor vyzera ako plodova voda... nemalo to.nejaky zapach?

brigushka
autor
1. jan 2018

@lindusss2016 nemalo

aduska121
1. jan 2018

@brigushka ahoj mne hodinu pred porodom odisla zatka hnedocervena nie vela len tak stredne....ja som vtedy ani nevedela ze nejaka zatka je az ked som bola po porode som sa o nej dozvedela v 36 tt ..urcite by som zasla gyn

lindusss2016
1. jan 2018

@brigushka
A bolo to ako voda alebo take slizke?

brigushka
autor
1. jan 2018

malo to taku divnu konzistenicu.....bolo to vodnate ale predsa slizke

ada309
1. jan 2018

@brigushka Ja som mala ruzovkasty ked odisla zatka..
Do druheho dna mi praskla voda..

Inak cele tehu som mavala vytoky bielej farby,obcas uplne vodnate..

kulikula11
1. jan 2018

podla mna kludne mohla byt...

brigushka
autor
1. jan 2018

ak nahodou to bola tak stava sa ze odide ovela skor pred porodom?

lindusss2016
1. jan 2018

@brigushka
Ak to bola voda a ty neporodis do 12 hodin, mala by si dostat antibiotika, lebo babatku hrozi infekcia. Inak ta este v nemocke vedia chvilku podrzat do porodu. Mne odtiekla voda v 37.tt a ziadnu zatku som si pred tym nevsimla, takze mna uz nechali porodit. Prvych par kvapiek mi zacalo vytekat o 10 vecer, o 3 rano mi uz totalne praskla a poobede uz som musela dostat ATB. Radsej by som zasla na pohotovost byt tebou. A od vtedy ti nic netecie?

brigushka
autor
1. jan 2018

@lindusss2016 cely den mam stale taky vytok, ale je to uz normalny ako zvycajne mavam

lindusss2016
1. jan 2018

@brigushka
Zasla by som na tvojom mieste, ved za to nic nedas. Ja som tiez neverila, ze by to mohla byt voda a bola 😕

zeytin
1. jan 2018

Ahoj, mozno ti pomoze moja skusenost, podla mojho nazoru to moze byt zatka. Pri prvej dcerke som to mala take, ako ty, take vodovite. Mala som pred porodom, dala som si vlozku, dokonca som isla do porodnice, lebo som si myslela, ze mi zacala po troche odtekat plodovka. Dokonca aj test na plodovu vodu na prijme mi vysiel pozitivny. Na porodnici mi lekarka povedala, ze to bola len zatka, ze mize mat aj vodovu, redsiu konzistenciu... Porodila som do 24 hodin.

freduskamon
1. jan 2018

odporucam jednoznacne zajst do nemocnice ...vlastna skusenost kedze som mala presne rovnake vytoky cele tehu ako vy a presne ku koncu sa mi takto uvolnovalo viac hlienu...ci uz dnes alebo zajtra ale urcite chodte...ja ak si dobre pamatam tak som do par dni rodila...9 dni pred terminom...nehanbit sa a radsej nepodcenit...v tomto pripade je lepsie prehanat ako podcenovat...ved ak bude vsetko ok tak to bude fajn ;)drzte sa

timilv
1. jan 2018

Radšej choď k lekárovi... Mne odišla v piatoka v pondelok som rodila. Tiež som si nahovárala, že to asi nebolo to, lebo som mapa ešte 3 týždne do pôrodu, ale keď som začala už aj špiniť, vedela som koľká bije. Zátka môže odísť aj skôr, ale nemyslím si, že až o toľko...
Radšej nech Ťa pozrie doktor a povie, že to bol planý poplach, ale niečo zanedbať. Mne keď sa niečo nezdalo, vždy som zavolala lekári a on mi vždy povedal nech sa radšej prídem ukázať, ak to nič nie je, aspoň Ťa ukludní 🙂

zabulienka266
1. jan 2018

@brigushka nechcem ta strašiť, ale mne presne takto zacala v 33tt odtekat voda. Hned som volala a utekala do nemocnice. To bol stvrtok poobede a v pondelok rano som predcasne porodila v 34+1. Radsej zbytočne ako neskoro....

kulikula11
2. jan 2018

@brigushka ako si dopadla?

brigushka
autor
3. jan 2018

Ahojte baby. lekar sa mi nejak nevyjadril na ten vytok....ale lezim doma v posteli, som na antibiotikach, mam zapalene priedusky, hrozne kaslem, tak mi dal aj megnosolv aby ukludnil maternicu....som zavreta a babatko je v poriadku....vazimu zhruba cez 2 kila

kulikula11
3. jan 2018

@brigushka no,tazke,ale snaz sa co najdlhsie vydrzat.Zalozny plan maj pripravený,ak by to prislo,zvol si nemocnicu so specialnejsou star.o predcasniatka.Takyto scenar som mala aj ja sli sme v 35tt.Bude dobre.Male uz teraz je super zivotaschopne.😉

zuzankaa88
3. jan 2018

Ja mavam bezne taky vidnaty vytok, zatka mi idisla pred vianocami, taky sopel hnedo priesvitny.... a nic sa nexeje uz druhy tyzden 🙂 cakam dvojicky

brigushka
autor
3. jan 2018

@kulikula11 ja len dufam ze ma ten kasel prejde rychlo lebo hrozne z toho boli brucho...chcela by som ho uz sice drzat v rukach, ale hlavne chcem aby sa vyvinul maximalne ako sa len da....takze lezim cely den....len ma trochu znervoznuje aj vaha a chut do jedenia....chut ziadna, dnes som mala asi sest lyziciek polievky a trosku spagetti...od zaciatku tehu som pribrala kilo...akoze maly rastie podla sona a lekar mi tiez nic nepovedal, len nechapem kedze ani nezvraciam....a tato nechut je len teraz ako som chora

kulikula11
3. jan 2018

@brigushka snáď to bude len otazka par dni a zacnes jest.Je to tazke,ale daj aj nasilu nieco,nech mas silu.Ano kasel unavuje a dokonca aj kontrak. moze vyvolat.Treba dúfať,ze začne polavovat.Daj sa do zvys.polohy,o vankus viac pod hlavu.A neboj,krpcek o chvíľu spinka vedla teba,rychlo sa zotav teraz,potom uz na to nebude cas😉

brigushka
autor
5. jan 2018

Ahojte baby. Updatetujem svoj stav. Vcera poobede ma chytil neskutocny zachvat kasla. Zacala som mat lrce v podbrusku
A vecer mi vystupila aj teplota. Celu noc mi tvrdlo brusko. Dnes som zasla znova k obvodnemu ktory mi povedal ze sa mi stav zhorsil. Antibiotika nejak nezaberaju. Zavolal mojmu gynekologovi ze on by ma radsej hospitalizoval ze co hovori na to on. Tak som mala zajst aj k nemu. Krcok mam skrateny a som na prst otvorena. V nemocnici mi spravili aj ctg, kreslilo mi, ale kontrakcie su nepravidelne. Robili mi sono krcka. Cervix skore mi nepovedali len to ze mam skratenu na 27mm. Neskor som zacala krvacat. Len trochu slaba krv. Uz mam extremne zvysenu davku magnezia tak sa snazime co najdlhsie byt vo vnutri. Dalsia zaujimava vec je ze podla menzesu som 35tt a podla ultrazvuku 33. Takze neviem podla coho pocitaju uz ani to 😕

zuzankaa88
5. jan 2018

@brigushka utz neber vazne teraz, riad sa podla menzesu, to sa stale meni podla toho aku ma vahu atd uz to nie je smerodajne 🙂 stale sa drz toho menzesoveho 🙂

lindusss2016
5. jan 2018

@zuzankaa88 no ja nvm, ja mam od zacistku posunute o dva tyzdne a dr sa riadi podla sona

zuzankaa88
5. jan 2018

@lindusss2016 ano podla sona z ktoreho tyzdna??? Bud sa tp pocita podla menzesu alebo podla sona-scriningu v11-13 tt co sa robi, potom uz niesu objektivne ;)

lindusss2016
5. jan 2018

@zuzankaa88 fuha, to ti nvm povedat, len od zaciatku mi.vravela, ze sa drzime toho sona, moze byt, ze to bol ten 12 tt, uz nepamatam

brigushka
autor
6. jan 2018

Mne aj podla sona z 12. Tyzdna vychadza tak ze som 33. Tak vobec neviem ako sa riadit. Lekar moj sa riadil podla utz ale termin nevhal podla menzesu. Tak netusim

wewa125
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre