Vitamínové doplnky v 3. trimestri

vikuus
7. júl 2021

Ahojte beriem železo, vápnik. Čo ešte by ste odporučili?

euka210
7. júl 2021

@vikuus nic netreba, vela zeleniny a ovocia. Jedibe keby tvrdlo brucho, tak Magne B6

rivini
7. júl 2021

@vikuus v 3. trimestri nadalej kyselinu listovu 400 mg, 3-Omega kyseliny (EPA und DHA) 300 mg, jod 150 ug (ak bola stitna zlaza pred tehu ok).

denisa0504
7. júl 2021

Femibion 2. Tam máš všetky vitamíny ktoré treba

izabela181
7. júl 2021

@vikuus mne vždy gynekologička povie čo mám brat podľa výsledkov krvi 😊 v 3 trimestri beriem železo, magnerot a vitamín D, teraz v 9 mesiaci už magnezium nie 🤷🏻‍♀️

mamusa34
7. júl 2021

Mne povedal že netreba nič brat ..výsledky ok . Aj keď som sa opýtala či aspoň železo on že 😂tehotná a ešte aj hluchá k tomu 😂🤭že nič .

rivini
7. júl 2021

@mamusa34 to je co za chumaj lekar? Kyselina listova by sa napriklad mala brat cele tehotenstvo, kedze je nevyhnutna pre spravne delenie a vyvoj buniek a ziaden priemerny europan jej nema dostatok. To by mal dobry lekar vediet napriklad. Preto tie vitaminy typu Femibion ako uz niekto spominal. Rovnako jod je nevyhnutny pre spravne fungovanie stitnej zlazy a v tehotenstve ho ma mnozstvo zien tiez nedostatok. Od druheho trimestra by mala kazda tehotna zena bud jest 2x do tyzdna mastnu rybu, alebo brat 3-omega kvoli spravnemu vyvoju mozgu babatka. To su vitaminy a latky, ktore clovek bezne az tak nepotrebuje, v tehu su vsak zasadne...

krrisstina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vikuus
autor
9. júl 2021

@krrisstina
Take vecsie 200ks balenie.
Značka: Jamieson D3

krrisstina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamusa34
9. júl 2021

@rivini naozaj tvrdil že kyselina list hlavne prvé 3mesiace trvá na Tom a to som aj brala ale teraz veru nič . Ale nedá mi to pokoja idem pre femibion,mala som 1ku chvilu

rivini
9. júl 2021

@mamusa34 ja ti verim! Len ma to prekvapuje, ze lekar nema zakladne vedomosti..zdrava zena skutocne do seba nemusi pchat zbytocne vitaminy...no kyselina listova, jod (ak je stitna ok) a 3-omega v takom mnozstve, ake telo v tehu potrebuje, neziskas...hlavne ta listovka je nevyhnutna na spravny rast buniek pocas celeho tehu, nielen tri mesiace..v prvych troch sa berie dokonca vyssie mnozstvo kvoli prevencii spina bifida...potom zas kvoli spravnemu rastu.

izabela181
9. júl 2021

@krrisstina ja som si dávala DeVit 2000, akurát som dnes kúpila taký iný a doma čítam že nie je vhodný pre tehotné ženy 😂 a zloženie je take iste ako na tom DeVit ktorý vyslovene odporúčajú tehotným ženám 😌😌 budúci týždeň sa na to opýtam gynekologicky

vikuus
autor
9. júl 2021

@rivini
Mne tiež vysadil kyselinu po prvom trimestri.

mamusa34
10. júl 2021

@rivini už mám feb2 budem aj spokojnejšia hlavne 🙂no veď on má bere ako ..však nič mi není veď čo .😂
A názor na tabletky má skôr že ako biznis..že lepšie je čerstvá zelenina a ovocie 🤷

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre