Vigantol a vedľajšie účinky.

20. dec 2019

Aj Vase babatko malo problem po vigantole??je mozne ze namala dcerka koliky ale problem jej robil prave vigantol??

asia83
20. dec 2019

Moje obe deti sú na Vigantole a nič im nie je.

biela_sova
20. dec 2019

Ahoj, nase malo koliky a bol nam odporuceny Vit D z Rakuska, Biovital, ak si spravne pamatam AT komercne meno. Nwviem, ci to pomohlo, ale skombinovali sme to s vecernou prechadzkou v ergonomickom nosici, kde mal tak spravne "vypulenu" ritku a bolo v trn den po probleme. Ked sne nejakky den vecer nenosili, mal v tu noc koliky zase.

queenofdisaster_7
20. dec 2019

dcére dávam vyše roka a bez problémov

nanuliniatko
20. dec 2019

Už skoro 2,5 roka dávam malému vigantol a nikdy mu nič nebolo.
Ale už som počula, že z vigantolu mali deti problémy. Vtedy odporúčali DeVit.

whatever1
20. dec 2019

Vigantol vraj obsahuje neaku latku z ktorej moze boliet brusko. Ja som asi po mesiaci uzivania Vigantolu presla na inu znacku D vitaminu a dcera bola kludnejsia a spokojnejsia, ale ci prave kvoli tomu, neviem😅

lenka2710
20. dec 2019

moja užíva vigantol doteraz a ma uz 5 rokov a žiadne problémy z neho nemala! Ale vela mamičiek som počula,že mali problémy
Ja som ho nikdy ale nedavala večer, vždy ráno alebo doobeda

nika898
20. dec 2019

Áno Vigantol môže spôsobovať koliky. Potvrdila mi to aj pediatrička. Chod do lekárne a pýtaj si voľnopredajný D vitamín a bude po kolikach.

pupi14
20. dec 2019

my dávame Vigantol od malinkata v podstate a nemali sme vôbec žiadny problém ani vtedy a ani teraz, nič som nespozorovala, že by malej bolo nejako ťažko po ňom, práveže pohode, aj čo sa týka užívania, nemá problém ho užiť 🙂

lulu0123
20. dec 2019

Urcite moze mat z toho problem.Moja dcerka zrazu zacala plakavat aj niekolko hodin v kuse.Najprv som myslela,ze su to koliky a potom som si uvedomila,ze tieto stavy ma odkedy sme zacali davat vigantol.Hned som volala doktorke a kazala vysadit na 2 tyzdne a potom skusit dat znova.Hned na druhy den ako som ho nedala malej sa uplne ulavilo a bola upkne v poriadku.Po 2 tyzdnoch som skusila zas a znova bolesti bruska.Kupila som D od Jamieson a je v poriadku.
Skuste na par dni vysadit a uvidite ci je to vigantolom,ci sa nieco zmeni.

vmatuscinova
20. dec 2019

Len mizive percento kolikovych deti ma pricinu vo vigantole. Skust na 2 ci 3 dni vysadit a uvidite. Kolko ma babo? Kojne ci um? S kolikou vim poradit ak treba napiste mi ip.

Veronika

zuzuliennka1
20. dec 2019

aj moj syn mal po vigantole koliky, kamoskin rovnako stary syn az tak, ze ho skrucalo od bolesti, citala aj pocula som uz viacero rovnakych skusenosti. My sme presli po asi mesiaci na vit. D od Jamiesonu a bez problemov (syn ma 2 roky)

stanulienkat
20. dec 2019

Je na koníku milión tem o vigantole, skús pozrieť

37373
20. dec 2019

Môj mal problémy, často zvracal. Používame Jamieson 1 kvapku a rozdiel je veľký.

marlent
20. dec 2019

Davali sme vigantol koliky dalu sme devit to bolo nieco katastrofalne potom este jeden neviem ako sa volal mega koliky....takze sme sa vratili spat k vigantolu a dobre....decka maju koliky proste skoro kazde jedno ci vigantol budes davat alebo nie bude mat koliku je to obdobie treba vydrzat

saskia_98
20. dec 2019

Mojho maleho po case z neho zacalo boliest bruško. Potom som zmenila na DeVit a bolo dobre.

evitka83
20. dec 2019

Moja dcera z toho mala hnacky

dejka77
20. dec 2019

Ano je to mozne.

anve
20. dec 2019

Určite áno, môjmu malý mal neskutočne kŕče po vigantole a nikto z okolia mi nechcel veriť, vyskúšala som devit a aj z neho mal kŕče...teraz dávam obyčajný vitamín D za 5€...je v bielo zelené krabičke a úplne super.

ludkka0407
20. dec 2019

Mala brala vigantol a nic jej nebolo,koliky ziadne,maly mal koliky v kuse do styroch mesiacov bez ohladu na vigantol.malej som davala vecer a malemu davam rano

fridi96
20. dec 2019

Áno môže byt ja som to vyhodila po 2dnoch a dávam Jen raz za čas od Jamieson 🙂

majusska202
20. dec 2019

Staršie dieťa v pohode bralo vigantol. Mladšia ako náhle som dala vigantol tak sme mali koliku. Prestala som dávať pomohlo, lenže vitamín D treba mame doma 5 druhou a vždy keď dám nejaký boli bruško takže ja som to začala riešiť asi takto každý druhý deň dávam a vždy iný. A od vtedy mame s bruškom pokoj

tatinka
21. dec 2019

Ahoj,syn mal z vigantolu dost bolesti az krce bruska a z toho plac riadny ,presli sme vtedy na vitamin D od jamiesonu a je klud,berie ho syn do teraz,ma 17 mesiacov...

monika_ke
22. dec 2019

Maly po vigantole mal koliky bolesti, presli sme na DeVit a super, nic mu nie je

sabca99
16. jan 2020

Ešteže my toto nepoznáme @monika_ke. Naša Bia tá v pohode s ním, ako nám ho doktorka predpísala, tak som ho v lekárni vyzdvihla a odvtedy dávam. Aj naďalej budem, lebo som čítala dosť o tom, že na čo všetko je déčko potrebné, čo môže sa stať pri jeho nedostatku, tak radšej dlhšie 🙂

27dianka
21. jan 2020

@fridi96 Dávaš vitamín len raz za čas? Nie je lepšie celoročne?

fridi96
22. jan 2020

@27dianka Ja cez leto Alebo ked svieti slnko jej nedám radšej snou idem von a trosku je na slnku 🙂

sabca99
24. jan 2020

Každý má na to asi iný názor @27dianka. Pri malých deťoch, jak napríklad pri našej Bianke si myslím, že je dobré dávať celý rok, to môže len dobré urobiť, uškodiť nie 🙂

27dianka
26. jan 2020

@fridi96 Len máš istotu, že zo slniečka dostane toľko déčka koľko potrebuje? Lebo čo som počula aj od známych, tak, že s tým D vitamínom zo slnka to je také dosť na polemizovanie :/
@sabca99 Ty dávaš tak? Veď to, že neviem kadečo som už počula a neviem čo je akože správne, že čo je pre dieťa vhodnejšie.

zuzuliennka1
26. jan 2020

@27dianka aj ja davam celorocne, kvapky od Jamieson, leto/zima, uz dva roky..... vit. D zo slnka mame veeelmi malo, celkovo ako populacia

fridi96
27. jan 2020

@27dianka poznám vela mám ktoré vôbec ani nedávali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre