Veľkosť plodu v 36. týždni podľa menzesu verzus biometrický vek

8. mar 2024

Ahojte žienky,

Dnes som absolvovala prvé CTG a USG vyšetrenie v nemocnici (36+0 podľa MS).

Rada by som sa vás opýtala koľko približne vážili vaše detičky v tomto týždni. Nám podľa TP z MS odhadujú cca 2447g.

Podľa biometrie však eľkosť plodu zodpovedá 34+3. Celkom ma ten rozdiel šokoval lebo doteraz sme mali odchýlku medzi sonom a termínom z MS a biometriou max. 3 dni. K dnešnému dňu je to už 36+0/34+3.

Normálne ma chytá panika, či je s bábätkom všetko ok a či môžem ja ako matka urobiť ešte niečo viac pretože lekár v nemocnici sa k tomu nijak nevyjadril a neriešil to. A môj obvodný zas tvrdí, že je to v norme. Že rastové reštrikcie sa riešia pri zaostávaní plodu cca 3tt a viac.

V správe z dnešnej poradne mám uvedené, že je inak všetko v poriadku (placenta, prietoky, množstvo plodovej vody atď) len ma strašne vyľakal ten rozdiel v biometrickom veku.

Mali ste aj vy rozdielne hodnoty podľa TP z PMS a biometriou a bolo nakoniec všetko v poriadku? Prvorodená sa mi v 38+4 narodila s 2700g.

sunshine_18
8. mar 2024

Presne s tymto “strasia” mamicky , niekedy povedia ze babatko bude malinke a narodi sa takmer 4kg dieta inokedy naopak. Proste nevedia to uplne odhadnut. Pokial je placenta v poriadku tak babatko je vyzivovane spravne, ty nemozes velmi viac urobit. Neboj bude to v poriadku. Drzim palce.

autor
8. mar 2024

@sunshine_18 Ďakujem krásne. Bodaj by si mala pravdu. Od poradne premýšľam či mozem urobiť niečo viac aby som sa vyhla prípadnému ohrozeniu dieťatka. Či zájsť ešte po iný názor za ďalším dr, ale asi to nbude mať veľmi zmysel pokiaľ mi bolo robené vyšetrení v nemocnici a tam to nevyhodnotili ako stav, ktorý by bolo potrebné riešiť nasadením liekov...

siska53
8. mar 2024

Jeeezisi, to vobec nerieees! Ono tie merania su nepresne, vo vahe aj plus minus kilo!

autor
8. mar 2024

@siska53 však veď práve, že si uvedomujem, že su tie merania nepresné, tak ma to desí 🙈

marhulka13
8. mar 2024

Môj syn sa narodil v 40 tt s váhou 2700 g a bol úplne zdravy. Teraz ma takmer 14 rokov a stále je drobnejsi

mima1608
8. mar 2024

Ležala som v nemocnici s jednou pani, ktorej vyvolávali. Bola 42tt, tvrdili jej, že bábo má 2400g... Narodil sa s váhou 3200g.
Naopak, sesternica porodila v 40tt dcérku, čo mala 2300g. Dievčatko je stále drobné, ale zdravé ako buk, v 6m sa postavila, v 8m už chodila. No proste živel. Takže vôbec nerieši tieto reči. Akurát zbytočne s týmto ženy stresujú.

13riska13
8. mar 2024

Mne tvrdila moja gyn ze maly je mensi a porodna vaha 3720g a to siel sekciou v 37tt lebo uz musel takze klud hlavne sa nestresuj

cimage
8. mar 2024

Mne povedala dr, ze dcera bude mensia, okolo 3kg a narodila sa 3750g. To nevedia presne zmerat, je to odhad.

tehotna40
9. mar 2024

Ahoj ja ti k týmto ich meraniam len toľko napíšem, že v deň pôrodu mi v nemocnici povedali ze dcéra má 2700g, narodila sa o niekoľko hodín s váhou 3650g 😀 takže sa vôbec neplaš, ak je ostatné v poriadku. Aj keby sa narodila menšia,dnes už sú v poriadku detičky s oveľa menšou váhou 🙂 všetko bude dobre, stres ti neprospieva. Držím palce a veľa zdravia

deti95060810
9. mar 2024

aj tak sa deti rodia - jedno väčšie aj 4 kg a iné zas drobnejšie napr. 2,5kg...
hlavná vec že je zdravé , načo riešiš váhu... tak bude mať 3 kg - však to je ok

zuzkaa1991
9. mar 2024

Mne cca.os 30tt zacali nesediet tyzdnne resp mensia bola.....tak v 36tt mi meskala cca 4 tyzdne takze ma porodnik prijal na týždeň lezat a len glukozu ci co a magnézium podávalk vserky vysledky som vzdy mala ok potom usudilisme bude genetika ja som nizka aj manzel(175cm) a ma 6r stalle je mansia aj vahovo ale v spodnej hranici normálu ;) takze ak su výsledky ok. A hlavne prietoky nestresovat

petronellla87
9. mar 2024

Absolútne to nerieš ak sú prietoky a placenta ok. Naša bola furt menšia o dva týždne podľa sona a pri narodení mala 3240, čiže úplne ok váha

svetlonos
9. mar 2024

Prosim ta nestresuj. Mne v pondelok povedali vahu 2850 v 39 tt a priechody sa im nepacili.
Hned ma hospitalizovali, pre mna super uz som len sedela na gauci a ledva sa hybala posledne týždne.
V utorok rano prehliadka a ze ci nic necitim - udivene dr pokrutila hlavou, ked som pokritila hlavou, ze uz som na 5 cm otvorena a idem na salu. Vies kolko maly vazil? Mal 3850 gramov! Tie merania a vaha fakt su casto take nepresne. Vibec sa netrap. A ja som sa najskor tesila, ze je lahsi koli jednoduchsiemu porodu 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre