Varixy v tehotenstve - čaká ma cisársky?

dominika_79
13. jan 2020

Ahojte, potrebovala by som poradiť či ma náhodou nečaká cisársky rez kvôli varixom na rodidlách.... a či sú potom problém varixy aj na bruchu, nohách a bokoch....

deti95060810
13. jan 2020

mala som na nohách...vždy som rodila prirodzene...

dominika_79
autor
18. jan 2020

@deti95060810 takže by to nemal byť problém?

zabina27
18. jan 2020

Ja som mala na rodidlach, nebolo to príjemné, ale rodila som normálne, potom to prešlo a doteraz sa mi nič nevrátilo

dominika_79
autor
19. jan 2020

@zabina27 ako myslíš to že to nebolo príjemné? natrhli sa ti alebo čo sa ti stalo?

zabina27
20. jan 2020

@dominika_79 nič sa mi nestalo, len tak pocitovo to nebolo nič moc, napr som sa bála oholiť, aj toho, či to bude pri pôrode ok, ale dr to nejako neriešil, čo si pamätám. Ani ma to nebolelo

dominika_79
autor
20. jan 2020

@zabina27 jaj tak to som potom rada

lenkike
20. jan 2020

@dominika_79 mne sa tiež v tehu urobili na rodidlach, presne to isté má trápilo, či nebudem musieť mať cisársky kvôli tomu...ale MUDr povedala, že nie, že cisársky by bol práveže väčšie riziko ako prirodzený pôrod...rodila som normálne a bez problémov, po pôrode varixy postupne ustúpili. Ale MUDr mi tiež povedala, že v každom ďalšom tehu ich budem mať opäť a majú tendenciu sa zhoršovať. Nevadí, za ten malý uzlík šťastia mi to stojí 😍

alison11
23. jan 2020

@lenkike Aj mne presne toto povedal gyn. že pri ďalších sa vrátia a budú viac bolieť ale vieš čo je zaujímavé?ja som v prvom tehu nemala varixy vôbec len strie hrozne hlboké sa mi spravili od toho ako mi malého vytlačili z oboch strán pri vagíne ☹. A tie varixy mi prišli pri druhom okolo 20tt ☹ bolelo jak šľak dlho som seideť ani stáť nemohla brala som detralex ale nezabral tak potom mi v lekárni Mobivenal poradili za polovičnú cenu a ten používam zakaždým keď pocítim bolesti nôh či slabín v tej časti a od +kg sa vrátia snažím sa schudnúť,zrejme to tými hormónmi a synčekom sa dostala tá žila na také miesto kde plus váha tlačí na ňu ☹. Snažíme sa o ďalšie bábo moc dúfam,že bude tak položené aby čo najmenej tlačilo na tú žilu.Ale hlavne aby bolo vporiadku,nejako to by som už zvládla.
@dominika_79 Pôrodu som sa aj ja bála ale vôbec nebola tá žila čo ma prekvapilo a lekár má zrejme pravdu vtakomto stave by zrejme cisársky bol horší lebo ak by nedajbože zasiahli žilu či cievku od tlaku v dolnej panve keďže máš varixy to znamená že je tlak na ne by si mohla vykrvácať. Hlavne neboj sa lekári vedia čo robia a dôveruj im.uvidíš po pôrode sa pekne stiahnúokolo 1roka drobca ani jednu nebudeš vidieť len na +kg daj pozor pri nich sa ozvú znovu :-/.žiaľ píšem zo svojích skúseností. A aj pri nosení drobca keď bude mať okolo 10kg a viac pocítiš ich znovu maj doma lieky ktoré Ti zaberajú na ne mne Detralex nezaberal neviem ako ty mne Mobivenal zaberá.A smú sa aj v tehotenstve ráno a večer 1tab.

lenkike
23. jan 2020

@alison11 aj ja som brala Detralex a nepomohol mi a to bol teda dosť drahý...a ja som v prvom tehu nemala vôbec žiadne problémy a v druhom tehu s odstupom skoro 2 rokov od prvého prišli varixy a dosť výrazné, tiež som sa bála si aj sadnúť. Plánujeme ešte ďalšie bábo, takže počítam s tým, že sa varixom opäť nevyhnem, keďže už som ich raz mala a s vyšším vekom je vyššia aj pravdepodobnosť, že budú.

alison11
24. jan 2020

@lenkike To hej ani mne Detralex nepomohol až Mobivenal micro sú dva druhy.A aj ja rátam že budem mať znovu momentálne sa snažím schudnúť.

lenkike
25. jan 2020

@alison11 keď ja sa obávam, že ani nižšia váha nepomôže, max. to trochu zmierni prejav varixov, ja som pred tehu vážila 60kg, celkovo som v tehu pribrala asi 9 kg a aj tak sa mi spravili 🙁 a to už v 5 mesiaci tehu sa mi urobili, kedy som ešte nepribrala veľa, len pár kíl. Mne sa skôr zdá, že asi dieťa tlačí na panvové dno a zvyšuje sa tlak krvi v cievach v rodidlách...🤔 Ale nie som doktor, to len tak hádam...a ten Mobivenal micro naozaj zabral? A ako pôsobil, ak sa môžem opýtať? By som ho možno skúsila v ďalšom tehu...

alison11
25. jan 2020

@lenkike Áno je to presne tak ,dieťa talčí naň ja som pred prvým mala 72kg keď som otehotnela a varixy som nemala a pri druhom som otehtonela z 58kg a pribrala len 10kg od 20tt čiže v 5mesiaci sa to začalo a zhoršovalo do pôrodu po pôrode sa to pomaly stiahlo mal asi rok keď zmyzli a boli neviditeľné ale žiaľ som prribrala zas mám nad 70kg :( snažím sa schudnúť. Mne zabral natoľko len že ma nešklbali a nebodala bolesť vo varixoch proste lepšie a aj nohy som nemala také akoby ťažké.Je to záťažou na to panvové dno ako píšeš.Aj ke´d zdvihneš niečo ťažkého tak tým používaš brušné svaly panvové dno a neviem ako u teba u mňa aj hemoroidy sa urobia ☹.

dominika_79
autor
28. jan 2020

@lenkike no tak dúfam že mi pekne zmyznú potom 🙂

dominika_79
autor
28. jan 2020

@alison11 ďakujem za rady.... dúfam to bude fajn.... dosť ma to na slabinách bolí dokonca aj pri tom keď ležím.... teraz som v 31 týždni a mám pocit že to bolí stále viac.... 😶

alison11
28. jan 2020

@dominika_79 Áno poznám ten pocit je hrozný ja som aj krívala čo tak hrozne bolelo skúšala si pagaštanový gél? Aj ten niečo pomôže na nejakú chvíľu

dominika_79
autor
28. jan 2020

@alison11 neskúšala som ani to nepoznám.... len mávam teraz v poslednej dobe občas silné kŕče väčšinou na ľavej strane brucha a neviem čím by to mohlo byť 😔 vždy po čase samé ustanú ale dva krát som už bola na pohotovosti kde mi dali len infúziu proti kŕčom....

že sa neotváram a poslali ma domov....

alison11
28. jan 2020

@dominika_79 A bábo je vporiadku a placenta? či nepozreli sonom?

dominika_79
autor
28. jan 2020

@alison11 sono mi samozrejme robili a že je všetko vporiadku.... to už ozaj neviem čím by to mohlo byť... skúšam už aj No spu a veľmi nepomáha.... 😔

alison11
28. jan 2020

@dominika_79 zrejme tade ide nejaká žila ☹ tak skús na druhej strane ležať aby bábo netlačilo tam na žily kde máš bolesti.Viem asi ako sa cítiš ja som vtedy každý deň rátala dni kedy sa malý narodí a skončí sa tá bolesť ☹. neviem Ti nič iné už nejak Tinapísať len vydrž a hlavne sa snaž byť v takej polohe pri ktorej bábo netlačí na tie miesta kde ťa to bolí čiže vykladať nohy vyššie než telo od pása hore viem že ani to nie je bohvie čo ke´d bábo tlačí na žalúdok tak na boku mne bolo ako tak dobre pokiaľ bábo nebolo zadkom dolu už hlavičkou menej tlačilo na celé podbrušie už len na krček tlačil od 34tt sa môj až otočil dlu hlavou.Ty máš v akej polohe?

dominika_79
autor
28. jan 2020

@alison11 no na boku sa to celkom dá.... teraz je hlavou dolu

alison11
28. jan 2020

@dominika_79 Ja som sa snažila čo najviac ležať keď ma to bolelo v stojiči pri sedení,proste preniesť váhu bábätka na iné miesto,kde netlačí a nebolí tak.Držím palce uvidíte potom to prejde akoby čarovným prútikom akonáhle sa narodí a pri pôrode nebude bolieť vôbec,fakt som sa aj ja bála ako to pojde aj pri nástrihu a tak ale fakt bolo všetko super,ak nepočítam hemoroidy ktoré ma po pôrodoch trápili po oboch deťoch aj pol roka kým sa to napravilo.Ale za tie detičky to stojí a neviem sa dočkať môjho posledného tehulkovania a dieťatka,moc dúfam,že príde čoskoro.Keďže roky idú.

dominika_79
autor
29. jan 2020

@alison11 ďakujem aj ja držím palce 🙂

bublinka1426
29. jan 2020

mne to preslo ale ani chodid som riadne nevedela.

alison11
29. jan 2020

@dominika_79 Ďakujem 🙂 Aj ja Vám držím palce aby ste mali rýchl a čo najmenej bolestivý pôrod 🙂

dominika_79
autor
29. jan 2020

@alison11 Ďakujem to by bolo super... aj keď je môj druhý mám z neho stále rovnaký strach 😔

dominika_79
autor
29. jan 2020

@bublinka1426 no ja chodím hrozne ťarbavo a dosť to bolí 😔 už aby som mala po pôrode

bublinka1426
29. jan 2020

@dominika_79 ja som to mala, ked bolo vonku 34st a si predstav este nadvaha.kokos ledva som chodila pri kazdom kroku rezalo tak ze som chodila ako pokakana ano tu bolest poznam. inac...trvala asi 2-3t a potom to preslo ale tazko tie horucavy...treba volit aj volnejsie veci a bavlvnena bielizen neboj preckas. drz sa

dominika_79
autor
29. jan 2020

@bublinka1426 no skúšam si hocijako pomôcť.... no dáko to už vydržím

alison11
29. jan 2020

@bublinka1426 No presne horúčava a nadváha pridáva ☹ žiaľ aj mimo tehotenstva.

bublinka1426
29. jan 2020

@alison11 ved ano, ale mala som to nastastie len pocas teho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre