Váha diečatka v 30. týždni

silviw
30. sep 2013

Ahojte mamicky 🙂 mam taku otazocku...moje babatko vzdy bolo pozadu 5 dni a teraz v 30tt mu povedali na prietokoch ze sme uz o 2tyzdne pozadu kedze vazi mimino iba 1135g. Zevraj to zodpoveda 28tt. Mali ste niektora s takymto niecim skusenost? som s toho smutna a bojim sa ze nieje nieco v poriadku. Sice boli sme aj na zazname srdiecka a vsetko v priadku ale tak predsa by som bola zvedava ci niekto mal takyto pripad. Dakujem 🙂

biancal
30. sep 2013

Mne sa narodila dcerka v 30tt s vahou 950g, myslim ze tych 1135g nieje zas tak malo 🙂
Drzim palce nech vsetko dobre dopadne, hlavne netreba nic zanedbat 🙂
Ked sa ti nebude nieco pozdavat, radsej utekat ku lekarke/na pohotovost 10x a zbytocne, ako raz a neskoro..

googlinqa
30. sep 2013

presne sa to zmerat neda, dolezity je obvod bruska, podla toho sa meria ako je dieta po zadu a treba to dosledne sledovat, mojej typovali 1750 a mala 1420 v 33 tyždni

alena0305
30. sep 2013

@silviw Hmotnosť nie je až taká dôležitá ale budú ti sledovať prietoky ak by sa tá odchýlka zväčšovala. Aj meranie cez sono nemusí byť vždy presné a dvaja doktori v ten istý deň namerajú ináč. A niektoré bábo má po narodí 2,5kg a iné 4kg aj viac - váhu bábetka porovnávajú podľa priemeru v tabuľkách. Dôležité je aby fungovali prietoky - aby malo bábo dosť živín. Moja prestala priberať a v 34 týždni som šla do nemocnice - musela sa narodiť na konci 36 týždňa kvôli tomu,že odchádzali prietoky. Celý čas mi hovorili, že váha nie je podstatná ale dovyvíjanie orgánov ale akonáhle zistia, že je horšie - musí von a tak aj bolo.

24daniela24
30. sep 2013

@silviw Absolutne sa nestresuj ono je to len odhad a po 30tt. naberaju babatka najviac na vahe takze mozno este nabuduce ked pojdes budete popredu 🙂 Hlavne kôlud a nestresovat sa ja som vedela vahu babatka len v 21.tt to mala 312gramov a potom uz nevraveli vahu len merali to co msueli ani v porodnici ked som chodila na poradne lebo ze mamicky sa potom vystrasia bud ked povedia, ze babo ma mensiu vahu alebo vacsiu...ja som mala male brusko nikto mi nechcel verit ze som v 9. mesiaci, vahu baba som nevedela a mala bola maly valibuk 3500gramov kazdy sa ma pytal, kde som ju v tom malom brusku skryvala...taklze naozaj prietoky su dolezite a neboj sa hlavne klud 🙂))Drzim palce

sonicika
30. sep 2013

moj syncek mal v 30 tyzdni 1500 gramov a smiali sa mu ze maly tucko - chlapcek 🙂
takze ste idealne 🙂
a narodil sa presne v termine a mal 3600 gramov tiez gulicka 🙂

simonkazga
30. sep 2013

moja vážila v 30tt 1690g a narodila sa 38+4 s 3620g. Môj doktor riešil váhu len kým nedosiahla 2500g (v 30tt som ležala v nemocne kvôli podozreniu na predčasný pôrod). Potom už len komentoval, že je všetko v poriadku, malá priberá a nič viac. Kým sú prietoky v poriadku ničoho sa nemusíš báť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre