Väčšie množstvo výtoku na konci tretieho trimestra

milka1978
3. nov 2012

Ahojte babule ... posledné dni som si všimla, že mám väčšie množstvo výtoku ... je to klasický biely až priesvitný výtok no vo zvýšenej miere ako pred tým .... môže to byť nejaký príznak pôrodu? Alebo je to normálne? výtok ani nezapácha a ani nie je nijak inak sfarbený alebo niečo podobné ... je to povedala by som ako výtok počas ovulácie, len je ho akosi viacej .. dakujem

cerez
3. nov 2012

A neodchádza ti hlienová zátka?

milka1978
autor
3. nov 2012

@cerez nie ešte neodišla

cerez
3. nov 2012

Je to normálne, telo sa už pripravuje na pôrod. Báť sa nemusíš. Držím palčeky!

milka1978
autor
3. nov 2012

@cerez Ďakujem 😀 a kedy to má asi prísť? rada by som bola keby to bolo už aj teraz 😀

cerez
3. nov 2012

Každé tehotenstvo je iné, a pri prvom si to takto nemala?

milka1978
autor
3. nov 2012

@cerez práveže nie ... pretože som rodila sekciou a to 10 dní pred termínom .. vtedy som nemala ani poslíčkov ani nič podobné takže teraz si pripadám uplne ako prvorodička a na všetko sa vypytujem 🙂

cerez
3. nov 2012

Tak to si ako ja. Mne odišla hlienová zátka na konci 37 tt a do 24 hod som bola už v nemocnici. Bola jemne rúžová.

milka1978
autor
3. nov 2012

@cerez aha? tak toto som už čítala akej môže byť farby a konzistencie takže to by som rozoznala ..... len ten výtok mi nejako nešiel do hlavy a tu čo sú už témy na výtok tak píšu, že ho majú buď hnedý, červený alebo dokonca žltý

cerez
3. nov 2012

Je to v poriadku. Ku koncu tehotenstva je zvýšený výtok u ženy. A čo sa týka bolestí, je to u každej rôzne. Mňa boleli kríže ako pri menštruácii, bolelo ma aj v podbrušku a bolesť mi vystreľovala do kolien. Popri tom mi postupne odtekala plodová voda.

milka1978
autor
3. nov 2012

@cerez tak kríže ma bolia asi mesiac .... v podbrušku posledné dva týždne skoro každý deň a panva bolí väčšinou v noci keď spím na boku no ekď ľahnem na chrbát tak to bolí tiež spolu s krížami ... takže neviem kedy mám očakávať príchod no radšej by som šla do nemocnice s bolesťami ako potermínova 😀

cerez
3. nov 2012

To je taká iná bolesť. Nejde o bolesť krížov, ktoré je spôsobené dvíhaním malého dieťaťa. Keď bežne si išla dostať menštruáciu, určite si pociťovala nejaké bolesti? Doslova sa to dá prirovnať rozbiehajúcej menštruácii.

milka1978
autor
3. nov 2012

@cerez no no presne tak ma teraz bolia kríže a aj v podbrušku ... ako by mal prísť každú chvíľu menzes a ja vytečiem z krvy 😀 až taký tlak niekedy zospodu cítim

cerez
3. nov 2012

Tak aby si nebola aj zajtra prekvapená. Noc má čarovnú moc.

milka1978
autor
3. nov 2012

ved toto ja vždy čakám že to príde v noci ... no dajako sa zatial nič nedeje 😒

cerez
3. nov 2012

No jedného dňa to musí prísť. 😀 Mne odišla zátka nad ránom. Mala som také isté pocity ako ty a bum ráno odišla. Celý deň potom v pohode, no k večeru začali akoby menštruačné bolesti, odchádzajúca voda, zosilnievali bolesti ale nepravidelné kontrakcie. Tak to bolo ešte celý ďalší deň v nemocnici, večer už bol neznesiteľný, ale nepravidelné kontrakcie a ráno už ma riešili. Na to, že som bola akože tiež prvorodička, samotný pôrod bol rýchly a zotavovanie ešte lepšie.
@milka1978

milka1978
autor
3. nov 2012

@cerez super ... tak dúfam, že to budem mať rovnake ... hlavne že bude drobec na svete .... len to čakanie je niekedy na nervy kedy to už konečne príde

ssussie
3. nov 2012

noo je to normalne pripravovanie sa porodnych ciest a kedze s tymi bolestami to uz je dost dlho tak ten porod pride co nevidiet, mozno aj zajtra 🙂 drzim palce 🙂

milka1978
autor
3. nov 2012

@ssussie dakujem .... bodaj by si mala pravdu 🙂 a ja už budem mať všetko za sebou 🙂

ssussie
3. nov 2012

@milka1978 no ja som rodila tiez sekciou o tyzden skor, takze kontrakcie som mala vyvolane oxytocinom - ziadne poslicky ani nic. Ale ked ma prijimali tak som mala taky ruzovy vytok a lekarka sa len usmiala, ze "no, mozno z toho daco aj bude" ... a nebolo 😀 A po dvoch dnoch cakania do mna naliali pol litra oxytocinu a ani po dvanastich hodinach nic - len kontrakcie az ma zacalo vsetko dolu divne tlacit ... zacala som chodit dajak nasiroko a krvicky bolo viac a viac, tak to lekari pre istotu dokoncili sekciou - a dobre spravili 😉 takze neboj ked budes mat pocit, ze ti niekto zdola zavesil take stokilove zavazie - ta uz to je tu ... inak ten pocit neviem opisat 🙂 ale ten vytok pokial nie je sfarbeny tak to este nemusi byt nic ... teda pokial ti postupne neodteka plodova voda ... lebo to sa nemusi pustit naraz. Ale to uz by si mala urcite uz aj kontrakcie 😉

milka1978
autor
4. nov 2012

@ssussie no ja som šla na sálu úplne bezbolestne ... dali mi síce vyvolávačku ale tá nezabrala 😒 takže sa drobec narodil sekciou ... musel aj preto lebo bol KP-čko .... a teraz si úplne pripadám ako prvorodička 😀 a na nete som čítala o tých 3 pôrodných dobách a v prvej sa písalo práve o tom zvýšenom výtoku preto sa pýtam, či to tak bolo aspoň u niektorej tehulky alebo som výnimka 😀 ... takže teraz už len počkať na to " závažie" 😀 aby mi vytiahlo bábo von 😀 a silnejšie kontrakcie 😉

basa1990
8. sep 2020

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, čo môže naznačovať ružovo biely výtok v 3 trimestri, mám ešte týždeň do termínu pôrodu.

frantiseklotrinsky
15. okt 2020

Ja som mala vytoky 3 tyz. Huste hlienove, bez farby, alebo biele, kremove farby. Aj tak dieta umrelo 3 dni pred porodom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre