V 38 tt ma bolí všetko odspodu, blíži sa finále ?

matya12
1. feb 2020

Maminky, zaujímalo by ma aké ste mali prejavy blížiaceho sa pôrodu. Čítala som už mnoho, ani odborníci sa nevedia zhodnúť, vraj je to veľmi individuálne...ja som v 38tt, čakám na nejaké bolesti bruška alebo krížov, no zatiaľ nič. Ale už 2 deň mám pocit, že ma bruško ťahá veľmi k zemi, bolí ma celý podvozok (všetko odspodu) až sa mi ťažko chodí. Môže to byť blížiaci sa začiatok? Alebo je to prejav otvárania krčku? Rady typu, aby som šla do nemocnice nechcem, nemyslím že je tento stav na nemocnicu. Bábo cítim, nekrvácam, na poradni bolo tiež všetko v poriadku....

83lenka83
1. feb 2020

@matya12 2 tyzdne pred pôrodom ma uz velmi bolel spodok, tazko sa mi sadalo aj vstávalo.

ruzasipova
1. feb 2020

Mna spodok bolel uz od 26.tyzdna a rodila som v 38. Takze na to by som sa nespoliehala 🙂

jeanne14
1. feb 2020

Mna tiež spodok bolel cca od 35tt 🤷‍♀️ Rodila som týždeň po termíne. Mne napr začala odchádzať hlienová zatka už v 38tt. Tak že to bude každú chvíľu a prd z toho 😂

brita7777
1. feb 2020

Odisla mi hlienova zatka vecer predtym, na druhy den rano okolo 7mej zacali bolesti divne tazko opisatelne dala som vanu nepomohlo stupnovalo sa..okolo pol druhej sme prisli do nemocnice otvorena na 3cm..p pol 8mej som uz mala dieta pri sebe, ziadny epidural, iba rajsky plyn to mi robilo dost zle hlava sa mi z toho krutila a dost mi to smrdelo..v zasade som chcela byt stale sama pocas toho, nechali ma samu, aj ked bol tam muz, ale iba ako pozorovatel, skor ma tam otravoval popravde 🙂 skusala som aj vanu, ale to mi nerobilo dobre, az ku zaveru prisla midwife rodila som v zahranici doniesli taku porodnu stolicu s otvorom kde som si sadla a tak porodila...boli to neopisatelne. bola som uz 40+6tt..mala si pockala,
bol to moj druhy porod, prvy bol cisarskym ..myslim, ze ta hlienova zatka by to mohla napovedat 🙂
To co opisujes som mala uz asi mesiac pred porodom
🙂
Otvaranie krcku nvm ci je mozne citit 🙂
Drzim palce !!!

matya12
autor
1. feb 2020

Diky zienky.. Tak teda čakám ďalej!

bagre
2. feb 2020

@matya12 mám za sebou 4 pôrody a zakaždým to prebehlo inak... 😉 buď ti odtečie voda, alebo prídu kontrakcie... bolesť krížov a spodku nebýva jediný signál. Mne odišla zátka, začal bolieť spodok a kríže, takže som sa pobalila lebo 4.dieťa... A cestou do nemocky prišli kontrakcie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre