Udretie sa do bruška v 38. týždni tehotenstva

miriam7979
6. júl 2020

ahoojte baby,som v 38tt a uz ledva cakam kedy idem na vec ale chcem sa Vas spytat ci sa nemusim bat alebo mate niektora skusenosti stym ze uz mam tak velke brusko a som tqk nemotorna ze vsade snim narazam a oškieram sa snim v kuchyni a tak pri vareni atd hoci kde snim narazim o nieco ze ci tym nemozem uskodit babetku nieco mu spravit v brusku nejako ked uz je take velke 😬a citim ze je na tom mieste a zavadím akurat tam do bruska🤔davam si pozor velky ale uz je to take aj ked nechcem😁dakujem za info

evuska32
6. júl 2020

neboj, je tam plodová voda...bábätko je chránené. Ja som padla zo stoličky na chrbát v 8. mesiaci a všetko je OK

malebiele
6. júl 2020

@miriam7979 maximalne si s tym mozes vyvolat porod.. znama tak v 36tt niesla dceru z auta na rukach, samozrejme jej trosku pritlacila brucho a den nato uz porodila

basska_b
6. júl 2020

Ak máš placentu vpredu, môžeš si asi ublížiť aj na ňu. Ale zas chráni bábätko. Ja som ju mala vpredu, staršia ma do brucha koľkokrát aj nechtiac dokopala a úplne v pohode. Plodova voda je ťažko stlačitelna tekutina, preto dobre chráni. Nebezpečný je pád na brucho alebo silný úder.

jaskolka
6. júl 2020

Plodová voda dobre chráni bábätko, to by si musela dostať silný úder, alebo padnúť na brucho, aby dačo sa stalo s placentou, či bábätkom. Ja tiež už sa ťažšie predieram cez chodbicku, alebo tuknem bruškom do hrnca atď, ale myslím, že také jemne tukance babo vôbec necíti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre