Test na tehotenskú cukrovku

sanny2993
1. jan 2021

Ahojte maminky. Mna caka tento test v januari. Dr. mi dala termin, kedy si zavolat na recept. Trosku som studovala. Chcem sa opytat na Vase skusenosti. Naslo mi 2 typy glukozy - cistu praskovu /to bude zrejme na predpis/ a potom uz hotovy sirup GlucosePro malina /ten sa uz zrejme neriedi a je za plnu sumu/. Zaujima ma co bola pre Vas dobra volba. Na predpis je glukoza zrejme zadarmo ? Sirup stoji do 5 e. O peniazky nejde ide o to ze by som chcela poradiť co je chutnejsie, ci je medzitym rozdiel. Aby som to zvladla co naj nakolko neznasam prykrosladke veci a pijem len cistu vodu 🙂

janka_266
1. jan 2021

@sanny2993 mna poslala doktorka do lekárke, tam mi predali tuším 75g praskovej, tu som zamiešala a vypila 😃 dá sa to vypiť, myslím, že budú aj horšie veci 😃 len ku koncu to bolo riadne sladké, tak asi je lepšie to vypiť na 2-3x a nie si to dlho vychutnávať 😊

maciatkoe
1. jan 2021

@sanny2993 mala som tu malinu, a bola to pohodka, ako sirupova voda s viacej sirupom

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eskop
1. jan 2021

@sanny2993 mna poslali k diabetologovi a tam mi naliali z nejakej flasky nebol to ani prasok ani malinova prichut len ako keby cukrova voda.. v pohode sa to dalo vypit len to bolo neprijemne 😀

cookie29
1. jan 2021

Podľa mna je tu fajn protivné, príkro sladké, ale zvládnuť sa to dá. Len teda nalačno :( mne pomohlo potom si umyť zuby a vypláchnuť ústa vodou, lebo bohužiaľ keď grcnes, tak sa test ukončí.

petamich
1. jan 2021

moj gynekolog to robi u seba v ambulancii, zaraba to sestricka, poda pohar, vypijes cakas 🙂 takze vlastne ani nemame na vyber, myslim ale, ze nebude taky problem vypit 2-3 dcl sladkej vody, to zvladnes ;)

marvin1234
1. jan 2021

@sanny2993 ja som pri prvom kupovala glukozu v lekarni a pri druhom mi gyn dal to malinove. Obe som platila,neprislo mi to rozdielne.

macko1007
1. jan 2021

@sanny2993 hlavne sa toho neboj,vela bab stresuje (aj ja som stresovala :D) ze ako to zvladnem...kedze som cakala doevcatko a denne som zjedla aj 3 sladkosti tak to bola uplne malina :D ja som mala tu z prasku ,sestricka mi ju nariedila a ja som ju vypila a cakala v meste 2h...predtym mi tiez odpichla cukor

zenazaba
1. jan 2021

Ja som si na test priniesla klasicku kyselku a nasypala som si jej tam tolko, ze som mala chut si pricukrit 😁😁

petamich
1. jan 2021

@zenazaba aj u mojho lekara kaze sestricka priniest si stavu z jedneho citrona 🙂 a pridava to tam, aby to bolo chutnejsie

nikpa
1. jan 2021

@sanny2993 skúsenosti mam z obomi. Malinovy sirup je síce prijemny na vôňu ale bol velmi ťažký na žalúdok, neviem ake aromy alebo co tam je popridavane, po hodine co sa mi non stop zdvihal jazyk a napinalo ma, to nakoniec skoncilo v záchode. Teraz som druhýkrát tehotná, kupila som si tu obyčajnu práškovu glukozu, sestrička mi dovolila dat tam trochu citrónu, v pohode sa to dalo vypiť. Bolo to sice ako presladena voda ale nebolo mi z toho ťažko a bez problémov som vydržala tie 2 hodiny.

amelie2017
1. jan 2021

Ja neviem, co ma z toho testu kazda taku paniku. Tie 3 hlty vypijes ako nic.

sonkali
1. jan 2021

@sanny2993 ja som mala ten čistý prášok 75g, sestrička to zriedila s vodou a trochou mojej čistej citrónovej šťavy, čo som si priniesla, a bolo to dooosť v pohode, a to som ešte mavala trochu nevoľnosti v tom čase

sonkali
1. jan 2021

@sanny2993 https://www.bioland.sk/ovocne-stavy/citronova-s... toto som mala, myslím že to dosť pomohlo k tej chuti a nemusela som sa ráno babrat s citrónmi 🙂

zuzanka.zuzu
1. jan 2021

@sanny2993 porovnať neviem, ja som mala ten malinový a vypila na 3x do 10 min 😀 to NIČ nie je, nechápem prečo som okolo toho stresovala.... opäť sa mi potvrdilo, že lepšie nečítať koňa 😀

babydesire
2. jan 2021

@sanny2993 pri synovi mi glukozu zarobila sestricka v ambulancii cukrarky, pri dcerke (zmena gyn) som si kupila v lekarni ale uz si nepamatam ci na predpis,ci volne,ale myslim ze som platila cosi..kazdopadne, nebola to vobec hroza ako niektore pisali,myslim ze venceky su sladsie,blee

sunny_g
8. jan 2021

@sanny2993 ak máš záujem, tú malinovú darujem 🙂 nakoniec ju nevyužijem

nela6
8. jan 2021

@sanny2993 ja idem tiež tento mesiac ☺️, kedze do tretice, tak ti poviem, ze normálne vezmem prášok, ja chodím smadna na ten test, a vypijem to potom vpohode 😄 vezmi si proste odstavenu polku citronu, ze ak by ti nejak nechutilo, este dolejes a hotovo 🙃

lulu0123
8. jan 2021

Mne kazali kupit praskovu a priniest citron.Uz som.to absolvovala 2krat a mne to aj chutilo🙂
Minule jedna baba spominala ze ich lekar im daval zjest veternik namiesto toho😆

nela6
8. jan 2021

@lulu0123 ciiii, teraz chcem veternik 😄😄😄

basska_b
8. jan 2021

Mne kazali priniest aj citron resp. stavu z citrona a vtedy to chutilo ako roztopeny hroznovy cukor s citronovou prichutou, uplne v pohode prijemna chut... 🙂 ak kupis ten malinovy sirup, mozu mat vyhrady, ci naozaj obsahuje dane mnozstvo glukozy... budu skumat zlozenie

sanny2993
autor
9. jan 2021

@sunny_g ďakujem krásne za možnosť no posuniem ju druhej maminke. Ja mam citlivy zaludok a problemy s travenim. Vraj ta malinova velmi zatazuje tak radsej dam glukozu :/

sanny2993
autor
9. jan 2021

@lulu0123 kiez by bol taky milý každý lekar 😆😆😆😆

erikra
10. aug 2021

Mne to Malinove už hotové zarobené prišlo stokrát lepšie a v tejto covid dobe aj hygienickejsie, áno okolo 5e cena ale nebolo to také hnusne ako práškové, takže za mňa určite radšej glucose PRO Malinove! 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre