Termín 26.9.2022 a stále nemám kontrakcie

25. sep 2022

Ahojte baby. Prosím vás ukludnite má. 🙏. Mám v 26.9 termín ale stále nemám kontrakcie ani nič. Som otvorená na 1 CM. Mávam strašne bolesti panvy pri vstavani s postele a tlačí mi na panvu. Do toho som dostala zápal močových ciest😔. Máte niektorá stymto skúsenosti? Bojím sa aby som nešla cisarskym. Ak sa neotvorim vyvolajú mi pôrod? Či ma nechajú prenášať?. Som síce tehotná už tretí krát ale také komplikácie som nikdy nemala. Deti som odrodila dva týždne pred termínom. Skúšali sme s partnerom aj sex, aj teplú vodu aj po schodoch chodievam ale stále sa to končí len bolesťou panvy😔, žiadne kontrakcie. Už neviem čo mám robiť. 🙏🙏

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. sep 2022

@veronika4495 no veľmi si ma nepotešila. Ja už by to chcela mať zasebou neviem si predstaviť že ešte mám čakať týždeň😔. Tie bolesti panvy sú strašne.

lienka.7
25. sep 2022

Kedy máš poradňu? Ja som bola otvorená den pred pôrodom na 4 cm, bez jedinej kontrakcie. Lekar mi povedal ze zajtra sa vidíme a porodime. A tak aj bolo. Ráno som bola pri príjme na 5 cm, potom pichali vodu, nic, dali oxy nic, potom 2x a to uz došli kontrakcie a v podstate do 20 min.bola mala vonku. Ja by som na tvojom mieste uz nic takéto nevymyslala, počkala by som ako sa vyjadrí doktor. Inak 3 babo, to uz musis "citit" ci to ide alebo nie 🙃 ja pri druhom som to uz cítila, že uz to ide. Drzim ti palce ✊🍀

autor
25. sep 2022

@lienka.7 do poradne už nechodím . Už len na pásy a tam mám ísť 27.9. tak som dúfala že si ma už tam rovno nechajú a vyvolajú porod. A áno veď práve že tretie dieťa🙂 už viem ako to chodí ale toto sa mi nedialo. Proste tam prišli kontrakcie a do 5hodin som porodila. Tu mám mierne bolesti ale vždy ustúpia. A tá panva ma neskutočne boli.

lulu1812
25. sep 2022

Oddychuj a kasli na behanie do schodov a podobne....pri dcere mi porod vyvolavali 2dni po termine, teraz som sa zacala otvarat 3dni po termine. Sobotu som mala termin pondelok prvy monitor a sono v nemocnici, zacala mi odtekat voda tak si ma tam nechali. Vsetko ma svoj cas....snaz sa oddychovat v ramci moznosti horucu sprchu ako casto ti pojde a pride to ked to bude mat prist...vsetko ma svoj cas... 😊😊

autor
25. sep 2022

@lulu1812 asi mi nič iné neostáva. Ďakujem🙏.

elizabet173
25. sep 2022

nemusíš mať vôbec ešte kontrakcie, ja som sa deň pred pôrodom cítila perfektne, vôbec nič nenasvedčovalo tomu, že by som mala rodiť. Nad ránom mi odtiekla plodová voda a pred obedom som bola maminou. A niektoré ženy to mali oveľa rýchlejšie, nestresuj sa.

veronika3110
26. sep 2022

Ak bude všetko ok, môžu tá nechať až 10 dni po termíne čakať, či to nepríde samo… už len vydržať..
Tiež som skúšala všetko, mohla by som to vymenovať na 10 riadkov.. na kým proste nie je čas, tak to nepríde..

domca1408
26. sep 2022

no ja som síce nerodila...ale kamoška rodila teraz vo štvrtok a uprimne ja by zabila toho primára...a to mal vraj aj dačo do vrecka...mala termín 22.9. ale nemala kontrakcie ani sa neotvárala a ako ja netuším prečo, fakt netuším lebo podla mna je prenášanie normálne (z okolia čo mi baby hovorili), tak on primár! jej ten pôrod toho 22.9 aj vyvolal...akože dať v dnešnej dobe vyvolávačku žene čo sa neotvára...akože známa odpadávala od bolesti...zašitá až neviem kam...katastrofa pôrod...takže čakaj pekne krásne na kontrakcie a ked nebudú ani o dva týždne potom rieš...

bessdonna
28. sep 2022

mas fitloptu?treba kruzit a pohupovat na nej.

veronika3110
28. sep 2022

@domca1408 mne tiež vyvolávali 10 dní po termíne a tiež som nebola otvorená ani na 0,5 cm, ale bohužiaľ, už sa muselo... ale tak. ani vyvolávačka nezabrala... bolesti minimálne... ale súhlasím s tebou, že ponáhľať sa v deň termínu vyvolávať je hlúposť... predsa len je to akýsi orientačný dátum a nie niečo čo musí byť na 100%

zuzi0911
29. sep 2022

Oba pôrody vyvolávanie na 4 deň po termíne...porodila som na 8 deň...
Nemáš sa čoho báť, dieťatko von ísť musí a niekedy sa musí pomôcť...
@domca1408 mne vyvolávali 4 dní...zavretá,tuhá,dieťa vysoko a porod bol fajn ..čiže vsetko závisí od tela ženy atď...ale teda v deň termínu to fakt nemusel...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre