Svrbenie a preeklampsia

23. apr 2020

ahojte. tie co mate skusenost. svrbi ma predlaktie pravej ruky a zapastie lavej... netusim ci ma chyta nejaky ekzem alergia alebo ci je takyto druh svrbenia niecim co by mohlo signalizovat preeklampsiu??? alebo reakcia na to ze beriem zelezo plus aspirin oba predpisane gynekologickou? kozne problemy nemavam a som tehu prvykrat tak som zmatena..za skusenosti s preeklampsovym svrbenim alebo ine usmernenie co to moze byt dakujem

dollyzv
23. apr 2020

A máš ju aj diagnostikovanu? Lebo pokiaľ nemáš vysoký tlak,bielkovinu v moči,opuchy tak si nemyslím že by ťa na to upozornilo svrbenie..možno mas len suchú kožu a preto ťa to svrbí..mne sa v 6tt vyhodil pri členku a na bruchu obrovský ekzém a tiež som ho tam nikdy nemala 🙂 z brucha mi už zmizol a na nohe ho mám stále..

benculka
23. apr 2020

Ja som mala preklamsiu a nemala som svrbenie. Svrbenie môže súvisieť s pečeňou, ak je neznesiteľné.

zontik
23. apr 2020

Môže to byť, ale vraj to nesúvisí s preeklampsiou.ja som preto ležala dva mesiace v nemocnici, nohy, brucho, ruky som si išla do krvi zodrať, žiadny dr.to neriešil, opakovane som to hovorila.po pôrode mi na gastre povedal,lebo ma chytil žlčník, že to bolo vtedy taký ten prvý príznak, a mam byť rada, že to ten žlčník vydržal, a nepraskol počas tehotenstva.samozrejme, nemusí to byť to isté, aby som ťa zas nevystrasila😊

zontik
23. apr 2020

@dollyzv ležala som s preeklampsiou😄

dollyzv
23. apr 2020

@zontik naozaj to bolo mne? 🤣

zontik
23. apr 2020

@dollyzv autorke príspevku, prepáč, neuvedomila som si to😊

dollyzv
23. apr 2020

@zontik v pohode :D

kiki68
23. apr 2020

Moze to byt vedlajsi efekt aspirinu. Tiez beriem ass, akurat sa vola thromboass a to svrbenie je v pribalovom letaku.

zontik
23. apr 2020

@dollyzv ale ak by si stála o radu, skús si na ten exzém kúpiť koloidné striebro, mám známu, ktorá vyliečili tým atopický exzem🙃 popri iných veciach, ktoré mám aj ja odskúšané ☺️

dollyzv
23. apr 2020

@zontik no z brucha som sa ho už zbavila uplne,pomohol kokosovy krém na ruky,aj na nohe má už aspoň nesvrbi teraz tam mám akoby taký fľak ako keď odchádza tak si to natieram tým 🙂 ale ďakujem za radu,ak sa to náhodou vráti budem vedieť 😊

mery2019
23. apr 2020

A nemôže to byť suchá koža z nadmerného používania čistiacich prostriedkov, mydla, rukavíc ? 🙂

wonder13
23. apr 2020

Ja som riešila svrbenie a môže ísť o tehotensku dermatitídu, alebo poruchu pečene (preeklampsia sa inak prejavuje) . Pečeň sa vylúčila a teda riešili sme dermatitídu. Svrbeli ma najprv kríže, predlaktia a potom to prešlo na nohy. Mala som ju na začiatku 3.trimestra. Vraj je to bežné u tých žien, kt čakajú chlapca.
Skúste na predpis zinkovu masť na začiatok. A mne pomáhal troška od Biodermy atoderm SOS sprej. Ono to prejde (3 týždne u mňa), ale je to neprijemne dosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre