Som v nemocnici a zajtra ma čaká vyvolávanie.

jessica1122
5. mar 2020

Ahojte dnes som prišla do nemocnice ak do zajtra sa mi nespustí pôrod pôjdem ráno na vyvolanie chcem sa opýtať ako ste to zvládli moc to boli? Bojím sa

eliska13
5. mar 2020

@jessica1122 neboj sa.Kazda to má ináč necitaj hrôzy mne vyvolávali pôrod a nebolo to nič hrozne.Chces si dať EPI?ber to tak, že to už budeš mať za sebou, si pod kontrolou..každý pôrod boli😀

blunka
5. mar 2020

Dali mi vyvolávacku v 40tt+6 už aj plodova voda bola odtecena 2 dni.
A nic 😂😂😂. Nefungovalo ani ma nic nezabolelo.
V to iste rano aj mojej susede na izbe ta bola 40tt+0 a ta tiež nič neporodila.
Sme kukali co nam to za blbost dali ani sme to necitili.

natalala
5. mar 2020

@jessica1122 mne vyvolavali porod 3,5 dna a mala som skoro cely cas kontrakcie 🤦🏼‍♀️ az mi sama praskla voda naobed ale ani do vecera som sa neotvorila iba na 4cm tak to skoncilo akutnou sekciou lebo aj voda uz bola nazelenala kvoli prenasaniu a ja som dostala cez 38 horucku. Ale je pravda ze kazda zena je ina takze sa ti to moze rozbehnut skor. Mne ked po tych dnoch pichli epiduralku som myslela ze vybozkavat tu doktorku :D

andrea_82
5. mar 2020

Prenášala som cca 12 dní. Ráno mi dali čípok, do obeda sa nič nedialo, tak ma poslali na izbu. O 16-tej som dostala mierne bolesti, o 22-hej mi odtiekla plodová voda a o 0:30 bol malý na svete. Takže za mňa super rýchle a to mal 4 kg.

simca06022011
5. mar 2020

No vyvolany porod je vzdy bolestivejsi ako prirodzeny, ale az taka katastrofa to nie je.. ;) vzdy to boli. Mne nevyvolavali porod injekciou ale prepichli mi plodovu vodu, rano o 7mej a mala sa narodila o 18 (ale ja som mala komplikacie, kocky so mnou na obed boli odrodene...)

evalin88
5. mar 2020

Mne sali cipok v 40 +6 a maly sa narodil za 4 a pol hodiny. Kontrakcue take silne som mala cca 2 hodiny. Ako prvorodicka to neviem porovnat s prirodzeny ale az take strasne to nebolo. Bola som rada, ze som v nemocnici a kontroluju ma.

uhnakova
5. mar 2020

Mne vyvolavali druhy porod. Rano o siedmej mi dali cipok prostaglandin, o osmej sa spustili bolesti ako pri menzese, po dalsich 20 minutach uz riadne kontrakcie a to tak, ze takmer ziadne prestavky medzi nimi. Ale zase to slo rychlo, po hodine som bola otvorena z nula na 3 cm 🙂. Dala som si aj epi, dcerka sa narodila po 4 a 1/4 hodine od zaciatku kontrakcii.

saxana000
5. mar 2020

Rano mi dali cipok o 9 som bola na porodnici mala sa narodila 13:20 bolelo to dost ale dala som si epidural a dalo sa to 😉

spajki
6. mar 2020

@jessica1122 Ahoj vyvolávačku som dostala aj ja...každý máme rôzny prah bolesti..Dokonca mi ešte prepichli aj plodovu vodu a potom to začalo...mne to trvalo 5hodin a potom bola ba svete...Držím palčeky a verím,že to za tu bolesť stojí

jessica1122
autor
6. mar 2020

No ja už mám bolesti len sa neotvaram ďalšiu tabletku mi dali tak dúfam ze ta už zabere

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre