Som v 40. týždni a stále nič. Ako urýchlim začiatok pôrodu?

17. mar 2021

Kocky, ako urychlim zaciatok porodu? Uz sa ledva hybem, robi mi problem vstat, a vkuse som hladna, len zeriem... Uz som v 40tt. Skusam vela chodit, aj do kopca, po schodoch, masirujem si bradavky, aj sex mame a stale nic 🙁. Pritom som otvorena na 2 prsty, a babatku sa nechce. Pribrala som uz 10 kg, ale tieto posledne dni najviac.

fatima99
17. mar 2021

No jedine co naozaj pomaha je vraj sex 🙂

nelca0510
17. mar 2021

Nijako. Ja som skúšala všetko možné aj tak mi pôrod vyvolávali 41+2. Porodila som na druhý deň.

zuvelyn
17. mar 2021

Nijako súhlasím. Bábätko samo vie kedy je pre neho cas, neriadi sa žiadnymi tabuľkami a vypoctami. Ja som isla 41+5 na vyvolanie, nezabralo to, 42+5 som mala sekciu

evora
17. mar 2021

Mne pomohol gynekológ. Manžel Moniky Jankovskej 🤭, nech o nom hovoria čokoľvek, je to odborník v oblasti pôrodníctva. Urobil mi hamiltonov hmat, vôbec to nebolelo. Bala som sa, ale ani som nevedela a bolo hotovo. Doobedu mi ho urobil, bola som otvorená len na prst a na druhy deň bolo bábätko na svete 🙂 Tiez som skúšala prechádzky, upratovanie, chodenie po schodoch...a nic z toho.

evora
17. mar 2021

Dovolím si oponovať, nie vždy bábätko vie, kedy ist von. Ja som rodila skoro 4 kilove a keby mam ešte dlhšie čakať, ktovie ako by to dopadlo. Poznám dokonca zeny, ktoré prenášali, lekári boli stale v kľude a dieta uz malo namále...nie je dobrý skorý pôrod, ale ani dlhé prenášanie. Minimálne co môžeš skúsiť je teplá sprcha a veľa pohybu. To mi zabralo pri druhom, dala som asi 5 kilometrovu prechádzku, takmer celú do mierneho kopca a večer mi odtiekla voda 🙂 tiež som uz bola v 40tt

andrea_prestastna
17. mar 2021

Kazdy sa stale ponahla naco??? Ved to raz pride, nieste ani prva ani posledna co tie posledne dni nevladala ,,cakajte

diaalex
17. mar 2021

Ja som porodila 40tt+2 spontánne 🙂 večer som si dala horúci kúpeľ, extra štipľavú pizzu a sex, celú noc som presedela na wc 🙈 ráno som mala čudné pocity a keď sme došli na pohotovosť tak som rodila 😁

blumie
17. mar 2021

Mne robili 2x hamiltonov hmat a nic 😄. V 9tom mesiaci som presla 11km pesi, chodila som na take "nekonecne schody" co mame v meste, skakala na fit lopte denne 2 - 3 hodky, sex. A nakoniec sa to rozbehlo na 41+3, den predtym ako som mala ist uz na vyvolavanie do nemocnice
asi pomohol stres. 🤣 Bohuzial nemam ziadny zaruceny recept co by to spustilo.

katkatonkova
17. mar 2021

Ja som si dala 2 ostrokysle...a na druhý deň som bola už na 5 prstov otvorená

hodiny22
20. mar 2021

Tiež som skúšala všetko možné, čaje ,sex, chôdza, teplá sprcha, kúpeľ, nič nepomohlo... keď to má prísť tak to príde 🙂

andrea_ff
20. mar 2021

Este bicyklovat sa.... to vyskusajte

nelca0510
21. mar 2021

@hodiny22 mne ešte poradili tonik s vyššou koncentráciou chininu a nic:D do poslednej chvíle vyvolavali:D

jarnajar
21. mar 2021

Mne nič z menovaného, až akupunktúra mi spustila kontrakcie, ale otvárala som sa veľmi pomaly, 40 h = 4 cm a to už aj po chemických vyvolávaniach, prasknutí vody, atď, nakoniec sekcia. Dnes si myslím, že pomáha byť v pohode.

engel76
21. mar 2021

Chodenie po schodoch, umyvanie okien, sex

hodiny22
23. mar 2021

@nelca0510 tiež mi ešte poradili tonic, neznášam ho, a vypila som ho na litre a nič 😁😁 prinášala som 3 dni , a snažila som sa to vyvolať už 2 týždne pred pôrodom a zbytočne...

eternity24
23. mar 2021

Žiadna z babských rad ako chodenie po schodoch, sex, horuci kúpeľ alebo chilli Vám nepomôže. Preto sa volajú babské rady 😉 Ak niekomu zacal pôrod po tom ci onom je to skor náhoda. Tiez som prenášala a chápem ske je to náročne a ze uz chcete mat pôrod za sebou. Tiez dom chodila na prechádzky, dávala si kúpeľ a nic. Dokonca počas celého tehotenstva sme prerabali, v prvom trimestri dolné poschodie domu a v treťom horné. Prerábky sa skoncili mesiac pred pôrodom. Bolo toľko roboty a pohybu, ze som si myslela, zrak ja neporadím skor rak naozaj nikto. No s neporodila som 😀 Tyzden po plánovanom termine som mala v noci bolesti každých 8 minut, no nad ranom prestali. Interval sa nestratil na 5 minut, cize na cestu do nemocnice to nebolo. Dalsiu nic to iste, 8 minútové intervaly, ale bola som uz unavena aj psychicky z prenášania a tak som sla do nemocnice ci 8 minut ci 5, bolo mi to jedno 🤣 Tam mi uz pomohli a dcérka sa narodila na obed. Určite ste aj vy, ak prednášate sledovaná týždenne gynekológom. Nebojte sa, ked babatko nepojde same, pomôžu Vám. Ja chápem, ze ste nervózna, aj ja som bola, kazdy den strach, plac, uz som nevládala ani chodit poriadne... sle dcérka je tu, aj vaše babatko pride 😉

vasjar
22. apr 2021

@diaalex chcem sa opýtať, aký horúci kúpeľ si môžem dat?

diaalex
22. apr 2021

@vasjar ja som si dala fakt, že teplý... ako taký teplý čo mi nebol nepríjemný a nestípal od horúčavy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre