Som v 40. týždni a od 36. týždňa mi nebolo robené vaginálne sono

suziie
4. aug 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať, nakoľko som začala 40tt a od 36tt mi nebolo robené vaginálne vyšetrenie (naposledy u mojej gyn). Teda odkedy chodím na ctg do nemocky, tak nič. Nezdá sa mi to, nakoľko človek ani nevie, či je už otvorený.. zajtra idem na poradňu, tak sa skúsim na to opýtať, ale chcem sa teda vás opýtať, či ste to mali podobne a tieto vyšetrenia Vám nerobili. Dakujem pekne🌸

pato88
4. aug 2020

@suziie Ahoj mna pozrel vaginalne len raz na zaciatku tehotenstva... tiez neviem, ci je to normal. Asi zalezi od doktora 🙂

miskamichalka
4. aug 2020

@suziie no je to divny postup. Zena ma byt od 36tt sledovana doraznejsie a krcok ani nehovorim. Urcite sa ozvi zajtra, nech ta kontroluju.

zuzka251
4. aug 2020

@suziie od 36tt ma vzdy vysetri zospodu rukou, nie vaginalny uzv. uzv len cez brucho a aj to iba raz.

soldi
4. aug 2020

informacia, ze na kolko si otvorena je uplne zbytocna 🙂 mozes byt na 3cm a nic sa nedeje a mozes byt uplne zatvorena a o dve hodiny porodit.
sleduje sa to skor kvoli riziku predcasneho porodu ale v tomto stadiu je to zbytocne a o nicom to nevypoveda 🙂
pisem zo skusenosti 4 nasobnej matky 😀

veronikaszabova
4. aug 2020

@suziie to nakolko si otvorena neurcuju sonom, ale prstami.

vilma7
4. aug 2020

Dr.ma tiež nepozerala vaginalne, dĺžku krčku videla cez sono tak nemala potrebu sa tam vŕtať.

hettinka
5. aug 2020

@suziie ani mne nerobili. Čo riešiš, lekári vedia vo robia a načo ty potrebuješ vedieť, či sa otváraš. To hlavne doktor musí vedieť. A keby bol problém, povedia ti to.

rubinka
5. aug 2020

@suziie - nerobí sa žiadne sono iba vyšetrenie prstami na každej poradni to je všetko.

hindakus
5. aug 2020

Vaginalne vysetrenie, ci uz pohmatom alebo ultrazvukom, u tehotnej bez tazkosti, celosvetovo nie je bezne, pravidelne vysetrenie, takze zdaleka nemusi byt sucastou kazdej poradne.

miskaamiska
5. aug 2020

Kontrola krčku sa robí síce vaginálne, ale prstami nie sonom

margaretka_
5. aug 2020

Mam 2 deti a do nemocky som chpdievala od 36 tyzdna a pozerali ma zdola iba raz a iba pri jednom dietati. Uz neviem preco. Vaginalne sono mi nebolo robene ani jeden jediny raz. A moj gyn mi krcek kontroloval iba raz, iba pri jednom dietati, ked mi velmi tvrdlo brucho v 20. tt.
Od 36.tt mi vzdy robili iba ctg a sonom prietoky, plus moč, tlak...

suziie
autor
5. aug 2020

Pozerám, že mne prepísalo v nadpise to vaginálne sono, pisala som o vaginálnom vyšetrení-pohmatom som myslela 🙂 dakujem pekne za správy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre