Som v 40. týždni a neotváram sa

24. feb 2023

Ahojte, asi potrebujem len nejaké povzbudivé slová a či je vobec možné že by to na mňa mohlo prísť v najbližších dňoch..termín mám zajtra a dnes som s veľkými očakávaniami išla ráno na kontrolu a dúfala som že mi povedia že je tam nejaký progres kedže posledné asi 3 dni cítim slabšie nepravidelné kontrakcie/tlaky na konečník/rezanie v krčku..synček je už asi 4 týždne zostúpený velmi nízko a hlavička je pri vyšetrení hmatná..na monitore boli vidno aj tie kontrakcie (sice nepravidelné ale aspoň som sa uistila že sa mi to nezdá) ale pri vag.vyšetrení bol nález uplne totožný s tým z pred 2 týždňov🥲krčok stále 2-2.5cm a otvorená pre špic..doktorka len povedala že no na pôrod to nevyzerá..tak som z toho zostala taká sklamaná lebo pri tom ako sa subjektívne citim som si myslela že sa aspoň niečo posunulo za tie 2 týžne..a nič😩

hederamonstera
24. feb 2023

Este mas dva tyzdne cas ;) zmena moze nastat z hodiny na hodinu☺️

miadi
24. feb 2023

Jasne ze je mozne ze to pride coskoro maximalne este tyzden dva. Ved vies ze TP nie je ako vianoce datum fixny . Vacsina zien rodi pred alebo po TP. Ak si prvorodicka sance su vyzsie ze to bude dlhsie. Je normalne sa citit od 38tt ze babo z teba uz uz vypadne a aj tak nic 😏prve som rodila 40+ 3 dni. Kontrakcie zacali 40+1 den. Nic len trpezlivost. Tie posledne dni pred porodom sa len zdaju nekonecne ale nie su.

autor
24. feb 2023

Hej ja viem..len pri tom ako som sa citila som sa už tešila že možno to čochvíľa bude..ešte mi aj začala konečne odchádzať zátka asi pred 3 dnami a od vtedy kazdy den postupne ale teraz neviem či to vobec bolo ono keď som vlastne takmer zatvorená.No nič spravila som si len veľké nádeje a teraz som z toho sklamaná😀moja chyba😅

miadi
24. feb 2023

(Tie ozajstne kontakcie bolestive a trvalo to 37h pomali sa otvaral krcok) nic sa neda robit len byt trpezliva a tesit sa zo zivota😉vsetko bude fajn

miadi
24. feb 2023

Mne zatka nikdy neodisla vodu mi praskli v nemocnici 2x . Niekomu odide zatka a rodi o tyzden. Smerodatne su pravidelne kontrakcie kazdych 5minut. 😉

dominyca9
24. feb 2023

Ale ty sa ešte vôbec nemusíš otvárať. 🙂 Krčok otvárajú pravidelné kontrakcie. Ja som prišla do pôrodnice takmer 2 hodiny po odtoku plodovej vody a nebola som otvorená ešte vôbec, respektíve len na "špic prsta" - v 41. týždni. Do 10 hodín bolo dieťa na svete. Sú aj také, čo majú silné kontrakcie a neotvárajú sa vôbec... Neboj, pokojne sa to môže spustiť hocikedy a napr. ráno už môžeš mať v náručí bábätko. Kto vie? 🙂

autor
24. feb 2023

No moja mama to tak mala že sa vôbec neotvárala len jej odtiekla plodová voda a po 15 hodinách kontrakcii bola otvorená len na 2cm a tak som sa narodila sekciou..tak možno budem podobný prípad (aj keď dúfam že nie😅)
@dominyca9

dominyca9
24. feb 2023

Aj moja mama tak bola. :D Ja som (našťastie) opačný prípad. Otvárala som sa celkom rýchlo a bez pomoci (oxytocín, vyvolávačky...). Každá sme iná. Neboj sa, dočkáš sa. Aj keď chápem, to čakanie "kedy" je niekdy viac stresujúce ako samotný pôrod.

pukina
24. feb 2023

ja som to mala ako tvoja mama - so zatkou odisla aj voda, po 36 hodinach som mala neskutocne kontrakcie kazdu minutu bez prestavky a krcok na 4 cm.. ale ver tomu ze pri tych bolestiach a frustracie z nepostupujuceho porodu a zo strachu o babo uz budes za sekciu vdacna a to ja som mala z toho vyslovene paniku uz pred tehotenstvom. No vobec to nemusi byt tvoj pripad. Kludne sa ti mozu kontrakcie o hodinku rozbehnut a do rana budes mat dietatko v naruci 🙂 Kazda zena a kazdy porod je uuuuplne iny.

ailiba
24. feb 2023

Upokojim ta, ja som bola v piatok na kontrole, nalez taky ako ty a v sobotu o polnoci zacali kontrakcie a v nedelu na obed som porodila. Niekto sa postupne otvára a niekomu sa to z nicoho nic rozbehne. Drzim palce. Hlavne pokoj, daj babu cas.

miadi
24. feb 2023

Ja som sa velmi pomali otvarala. Po 32h bolestivych kontrakcii otvorena na 9cm som to vzdala dala si pichnut epidural ( bala som sa no je to fajn vec ) nechali mà 3h si zdriemnut a dali oxytocin Cize ten posledny cm sa otvoril a normalne som rodila len to trvalo 2h vytlacit bola zaseknuta.. sekciu by robili Keby malo babo zle ozvy. Takze vobec nemusis byt na tom ako tvoja mama. Druhy porod s vyvolavackou koli vysokemu tlaku trval 4.5h tlacenie a kontakcie len 9minut s oxytocin bez epi a bolo to super . Takze klud nejak to bude Hlavne je ze ty aj babo budete ok.

miadi
24. feb 2023

A plodova voda zo mna vysplechla este druhy den ked som sla doma na wc 🤣uz po porode .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre