Som v 37. týždni a mám kratší krčok

bjl0803
9. sep 2020

Včera som bola v poradni čiže 37.tyzden .... Bolo mi povedané že mám kratší krcok a malá je moc nízko no zatiaľ sa neotvaram .... A ževraj to môže znamenať rýchlejší porod ako prvý .... Čo myslíte ? Stretli ste sa stym niektorá ?

zdenka_21
9. sep 2020

@bjl0803 ja som mala v 36tt krčok skrátený na 1 cm malý naliehal hlavičkou na pôrodné cesty, zatvorená a pôrod od prvej bolesti po narodenie trval 4 hodiny, prvorodička.

bjl0803
autor
9. sep 2020

@zdenka_21 no ja ako druhorodicka by som mohla ešte rýchlejšie ....a prišlo to na teba doma či ?

arcanne2
9. sep 2020

@bjl0803 ja.som tak mala pri 1.synovi, nakoniec som prenasala tyzden, ale ked to prislo, porod bol ozaj rychly. Zacala som krvacat tak som sla na prijem, nechali ma tam, to bolo cca 8.00. O 15.00 mi praskla voda, zacali pomaly kontrakcie, take silnejsie som zacala mat az okolo 21.00. Maly sa narodil o polnoci

macko1007
9. sep 2020

@bjl0803 mala mi tlacila hlavickou od 35tt,tiez to iste ako ty..pri samotnom porode som sa neotvorila ani na 1cm a malej zacali padat ozvy,vsetko mi trplo ani rozpravat som nemohla..skoncila som na akutno cisarkom... 16h som mala kontrakcie... a z toho asi 7h kazde 3min ...pri samotnom konci malej zacali padat ozvi a dali ma na cisar ..necakali na nic ...

zdenka_21
9. sep 2020

@bjl0803 doma, ale hneď bolesti každých 5 minút

1mina
9. sep 2020

Ja som v prvom tehotenstve od 33tyzdna mala takto isto kratky krcok mala naliehala ale plus som sa aj otvarala uz....porodila som nakoniec 37+5 a vsetko bolo v poriadku tak nyslim ze ani vo vasom pripade by to uz nebol hadam problem 🙂 teraz som.znova tehotna tak som zvedava snad sa to nezopakuje alebo este skor 😏

bjl0803
autor
9. sep 2020

@macko1007 prosiiiim? No takéto mi ani nevrav 🙄 preboha

etelkatelka
9. sep 2020

@bjl0803 však napísala len svoj zážitok z pôrodu.
Si nemysli, že každý má pôrod tip ťop 😉

bjl0803
autor
9. sep 2020

@etelkatelka jasné že si to nemyslím pane bože to človek nemôže napísať svoj pocit zo správy?

nini1010
9. sep 2020

Uz je to predsa jedno,ved si v 37tt.Nemas co riesit.Pri troche stastia to pride coskoro a dost pravdepodobne aj nie.

macko1007
10. sep 2020

@bjl0803 bol to masaker :( no stalo to zato...mne hned na zaciatku odtiekla voda tak tym to bolo este horsie ze hrozila infekcia🤦 prajem ti vela stastia aby si mala rychly porod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre