Som v 36. týždni a bábätko je o 2 týždne väčšie

16. feb 2023

Ahojte baby, chcem sa opytat na vase skusenosti, ktore ste mali podla ultrazvuku vacsie deticky.
Som v 36tt a dietatko je o necele 2 tyzdne vacsie.
Porodili ste skor alebo na termin ?
Dakujem

cecilia29
16. feb 2023

Raz som v takom prípade porodila prirodzene 9 dní skôr. Bol o 4 týždne väčší a narodil sa 4420g. Druhýkrát bola malá 2-3t väčšia a narodila sa 2 dní po termíne 4250g

kris_tin257
16. feb 2023

Ja som rodila 38+2 a malý mal 3770, teraz som 38+4 mala má odhadom okolo 3800 a zatiaľ sa nič nedeje 🤷

alison11
16. feb 2023

Aj sono môže skresľovať a bábo sa narodí v čase keď má ak vieš presne kedy ste mali ovuláciu a sex tka si vieš presne vypočítať kedy sa má narodiť,veľkosť primerávajú priemeru tabuliek čiže 3500g je primer ale detičky môžu byť väčšie aj menšie 🙂 Netrápte sa držím palce aby všetko bolo ok a mali ste pekný zážitok z pôrodu.Pokiaľ sa neotváraš,tak je ešte vpohodke čas.

terry658
16. feb 2023

Tieto merania na sono sú dosť nepresné. Je tam odchylka aj 0,5 kg. Mne v deň pôrodu povedali že dieťa má do 3,5 kg a narodila sa s vyše 4 kg. Ak dieťa prosperuje tak by som sa vôbec nebála. Stačí, že doktor zle odhadne dátum pôrodu, lebo ovulácia môže byť posunutá a potom strašia. Každopádne moje pôrodné asistentky vždy vravia, že od 37 týždňa je to už normálne rodiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre