Som v 36. týždni

nikuska115
29. jún 2015

Ahojte baby, chcela by som sa opytat, som prvorodicka, a lezala som v nemocnici a do spravy mi napisali , ze hrdielko cca 1cm dlhe a branka pre volny prst. co to znamena,??? Bola som aj na infuziach len ma stalepicha dole,, a som sa docitala, ze to sa asi krcok skracuje ked m tak pichne co je na tom pravdy ?? A co mam urobit aby sa to este udrzalo co najdlhsie Vopred dakujem za vase rady.

seahorse27
29. jún 2015

Podľa toho, co píšeš, tak mas krčok skrátený na 1 cm a otvorený na prst. Daj si kludovy režim, co najviac oddychuj, magnezium max. do konca 36.tt. Potom ked sa aj babo narodí, tak to nebude žiadna tragedia😉

nikuska115
autor
29. jún 2015

hej hej ved kazali mi lezat stale, tak snazim sa , len to pichanie neviem co je ra za cas iba tak ma pichne dole, a citala som zevraj to sa skracuje krcok ,,, tak neviem, zajtra idem do poradne tak som zvedava, ze ako sme na tom..

janickacrazy
29. jún 2015

@nikuska115 Neboj sa, už aj keby si teraz porodila, tak je to v pohode, v 36 tt. je to už normálne bábo. Moja sestra porodila v 24tt a to boli iné stresy. Hlavne pokoj a žiadny stres.

seahorse27
29. jún 2015

@nikuska115 to pichanie v krčku som mala aj ja ku koncu...no radšej sa priprav, ze budeš možno skor rodiť. Ja som bola tiež na prst od 29.tt a toto pichanie dom mala asi od 33.tt, rodila som presne v ukončenom 37.tt.

magic08
29. jún 2015

pichanie nesposobuje skracovanie krcka. jednoducho dieta sa uz uklada nizsie, panva je viac prekrvena, hlavicka tlaci na nervy, to sposobuje pichanie. jedine komtrakcie a tvrdnutie maternice ma priamy vplyv na skracovanie krcka, jeho otvaeanie a maknutie. takze nestresuj sa, oddychuj, vychutnavaj si posledne dni, tysdne s bruskom. si uz dost daleko, aj keby si porodila. drzim palce

nikuska115
autor
29. jún 2015

Dakujem vam pekne, aj ked mam strach.. ved aj injekcie mi pichali na plucka, do teraz som bola v klude vsetci sa mi cudovali ze sa vobec nebojim porodu, vzdy som hovorila ze ved kazda to prezila prezijem aj ja ale teraz ked sa to blizi mam kazdu noc sny o porode, a stale.myslim na to. Ale zase baby mozem aj do terminu vydrzat ci uz asi ani nie ze???

seahorse27
29. jún 2015

@nikuska115 jasne, ze môžeš. Vela babám s podobnými problémami museli pôrod aj vyvolávať, je to velmi individuálne.

nikuska115
autor
30. jún 2015

no dnes som bola v poradni a povedala ze uz nemam ziadny krcok , ze uz mi maly tlaci hlavickou dole,,, som 36+5tt, kolko myslite ze sa da v podstate vydrzat ????

magg424
30. jún 2015

@nikuska115 ja som mala krcok 0,9 cm od 30 tt, od 34tt krcok uplne spotrebovany, maly sa narodil 35+6tt, 28 tt mi pichali injekcie na pluca a maly sa narodil ze ani nemusel ist do inkubatora, velky chlap 2800g , neboj sa v takom tyzdni ako si ty uz mozes veselo rodit 😎

lilimoni
30. jún 2015

@nikuska115 asi tyzden este 🙂

kikuleenka
30. jún 2015

@nikuska115 to si uz ale v 37. tt, staci ti vydrzat 2 dni a budes v 38. tt (37+nieco je uz 38. tyzden, ja som rodila 37+2 a bol to porod v termine 🙂

nikuska115
autor
30. jún 2015

no aj som uz bola v nemocnici na pluckach ,, no ze som uz otvorena na jeden volny palec, a chcem sa baby este opytat ,,, to sa mozem postupne otvarat ,,, podla toho aku zataz budem vykonavat ci to nezalezi od toho ,,,

lilimoni
30. jún 2015

@nikuska115 asi zalezi, ked v skorsich tyzdnoch nariaduju oddychovy rezim 🙂

nikuska115
autor
30. jún 2015

ved oddycchujem stale,

lilimoni
30. jún 2015

@nikuska115 tak preto si este 2v1 🙂

nikuska115
autor
30. jún 2015

no tak asi zacneme behat maraton :D :D

lilimoni
30. jún 2015

@nikuska115 po schodoch 😀 a aj tutu-mutu si dajte 😀

nikuska115
autor
30. jún 2015

ved som citala, ze to pomaha, ale myslis , ze mozem este ked maly je dole, a som uz na 1 palec otvorena ??

lilimoni
30. jún 2015

@nikuska115 urcite ano 🙂 jemne, nezne, ziadna divocina 😀

nikuska115
autor
30. jún 2015

tak polezim este tyzden kim pride z roboty,, a potom aby bol pri porode,,, :D

seahorse27
30. jún 2015

@nikuska115 Ja som napr. od konca 36.tt uz fungovala normalne, ziadne vylihovanie, mala som toho dost , ved som 2 mesiace vkuse len lehnila s nohami hore....no a o tyzden som porodila. Ale ked som bola na poslednej poradni (asi 5 dni pred pôrodom), tak som mala krcok dlhy asi 1,5cm a otvoreny tiez na 1,5cm, pichanie som citila uz riadne...Podla toho usudzujem, ze vela casu ti uz asi neostava. Radsej pekne oddychuj a mozno to nejako natiahnes 🙂

nikuska115
autor
30. jún 2015

ked jz jednej strany to chcem natiahnut, lebo zacinam sa bat atd a z druhej neviem sa dockat maleho tak sa chcem hybat aby uz siel von ... .D a este chcem vydrzat do buduceho piatku kim pridem manzel z roboty aby bol pri porode :D viem vyzerato to sialene.. ale mne sa uz aj sniva o porode... .D

seahorse27
1. júl 2015

@nikuska115 Idealne by bol vydržať do 38.tt, lebo ked sa malé narodí skor, budú ho v nemocnici brat ako predcasniatko, môjho brali ako hranične zrelého (koniec 37.tt). Boli sme v pôrodnici trosku dlhšie kvôli žltačke. Bolo mi povedané, ze keby sa narodil o týžden neskôr, tak by nás s tými hodnotami, aké mal už dávno pustili domov, ale u neho mali trochu obavy, tak si nás tam nechali..su to len take drobnosti, ale aj tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre