Som v 33. týždni a v noci som cítila ako keby kontrakcie

chisanatte
22. mar 2021

Ahojte, som cca v 33 týždni tehotenstva, v noci okolo pol 12 mi začali akoby kontrakcie, dovtedy som nevedela zaspať, cítila som sa plná energie, mala som ich cca každých 5-8 minút aj sa o čosi zintenzivnovali, ale nebolo to nič extrémne bolestivé... Okolo tretej som si dala teplú sprchu a trochu to prešlo, začala som cítiť únavu a zaspala som, o hodinu na to som sa zase zobudila a mala som zase kontrakcie, ale nie také časté ako predtým... Zaspala som okolo piatej a vstala potom o šiestej, sem tam cítim tvrdnutie brucha, ale už vôbec nie tak často a silnejšie, takže neviem co si mam o tom myslieť... Mala by som podľa vás zavolať gynekologičke alebo to bolo normálne?

aceris
22. mar 2021

dat si magnezko a volat lekarke...nech skontroluje

ivka21
22. mar 2021

Išla by som k doktorke

jallka11
22. mar 2021

@chisanatte urcite by som volala doktorke, ked su to kontrakcie, tak ich vedia zastavit aby nedoslo k predcasnemu porodu. A mozno su to len poslickovia, no neriskovala by som 🙂

nela6
22. mar 2021

@chisanatte skoč nech pozrie ci sa krcok neskracuje, ja som tak začala. o pol. jednej v noci, ze daco pobolieva, otocila som sa na druhý bok a spala... utlmilo sa to, ale počas dňa zase, zase som si sla pospať... a večer sa maly narodil, ja som vtedy nechapala, ze su to kontrakcie, keďže bolo 5t pred porodom, som to akosi necakala

chisanatte
autor
22. mar 2021

Ďakujem baby, idem teda pre istotu k lekárke

petus998
22. mar 2021

To su poslickovia aj ja som sa zlakla ked som bola cca 34 tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre