Som v 32. týždni tehotenstva a rozmýšľam, či sa dám testovať na Covid-19

marietkaa
30. okt 2020

Ahojte tehuľky, chcela by som sa spýtať ci sa idete dat testovať, ci sa nebojíte ja už nad tým premýšľam 3 deň a stále neviem ci ísť ci nie.. Som v 32tt a bojím sa ze sa nakazim prave tam, mam strach aj z tej tyčinky lebo veľa ľudom bolo potom zle :(.. Ú nás je taka možno že testujú priamo z auta takže nebudem medzi inými ľuďmi.. Tak poraďte ďakujem moc 🙂

noami12
30. okt 2020

@marietkaa ahoj tiež som tehotná a pôjdem sa dat testovať aj žienky v skupine co sme pôjdu. 😊 Určite strach mame všetky, pokiaľ by nebola možnosť priamo z auta, tak kľudne im ukaz tehotenskú knižku, vraj by tehotné mali byť u prednostnene 😊

marietkaa
autor
30. okt 2020

@noami12
Ú nás je ta možnosť priamo z auta takže v kľude môžem ísť áno?.. Lebo ja už mám z toho takú veľkú hlavu ci ísť ci nie :P

anjelicek26
30. okt 2020

Jasne, ze chod, je to len vyter s nosa, dve sekundy a mas negativny test v ruke a nebudes mat obmedzene vychadzanie.

janka_266
30. okt 2020

@marietkaa keď máte možnost ísť z autá, nie je o čom, ja idem aj bez tejto možnosti. Síce my mame testovanie mimo základných odberných miest, ale aj tak by som šla. A ta tyčinka nie je taká istá ako pri tých platených testov, takze by to malo byt v pohode.

noami12
30. okt 2020

@marietkaa tak ešte k tomu keď je to v aute tak sa neboj 😊 kľudne chod 😊

unicornlady
30. okt 2020

No skôr horšie je, že test môže vyjsť aj falošné pozitívny. Bolo dosť takých prípadov, čo po pretestovat i PCR boli negativni

luulinkaa
30. okt 2020

Ahoj, neboj sa tej tyčinky. Už som bola na testovaní, z hrdla je to v pohode, v nose je to nepríjemnejsie, ale trvá to len sekundu, za 5 minút ani nevieš, že ti to robili.

unicornlady
30. okt 2020

Prezidentka mala príhovor, že je iba 60% tímov a že nech sa prehodnotia tie zákazy, keďže otestovať sa aj tak nemôžu vsetci

mimkao
30. okt 2020

@marietkaa som 37 tt a nke, nejdem sa dať testovať.

zuzka565
30. okt 2020

Ja som v 26tt a nejdem sa testovať. Som aj tak PN tak načo. Dám radšej prednosť tým ktorí sa musia ísť dať testovať aby to vedeli predložiť zamestnávateľovi.

marietkaa
autor
30. okt 2020

@mimkao @zuzka565
A prečo sa nejdete bojíte sa výsledku alebo tej možnej istej nákazy?...aj ja som PN ale musím chodiť po doktoroch zubaroch mi to tak vyšlo ze budúci týždeň mam samé vyšetrenie :P.. Tak neviem ísť neísť.. Nebohim sa tyčinky ale nákazy.. Alebo roho že budem negatívna a vyde mi pozitívna.. A ja som dosť veľký stressman takže sa určite zlaknem :/

zuzka565
30. okt 2020

@marietkaa ja sa nechcem zbytočne vystavovať nákaze. Moj malý syn má zníženú imunitu. Býva často chorý ani do škôlky nechodí tak nechcem ohroziť v prvom rade jeho. Ku Dr ísť môžeš kľudne teraz som pozerala na ta3 hovoril tam krajci že ku lekárovi sa ísť môže aj keď nemáte test. Ja mam tiež hneď v pondelok ráno poradňu a ešte musím ísť s malým na alergologiu.

wevusska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimkao
30. okt 2020

@marietkaa pretože tým testom neverím, môžu byť falošne negatívne, ale aj falošne pozitívne, bojím sa, že sa tam nakazím, väčšinou sa zdržiavam doma, opatrenia R-O-R dodržiavam
a navyše, pri príjme do pôrodnice mi budú robiť krvné testy na Covid. Tie sú pre mňa relevantné.

marietkaa
autor
31. okt 2020

@marietkaa @janka_266
Takže už ste boli žienky?.. Alebo sa len chystáte.. Ja sa stále rozhodujem.. Nie nadarmo som znamenie Váhy

janka_266
31. okt 2020

@marietkaa my až po 12, ale nie na klasické odberné miesto, podľa fotiek to zatiaľ vyzerá tak, že sa všetci boja, že sa im neujde čip 😂(berte s nadhľadom) 😂

anika999
6. nov 2020

Ja som teda v 31tt a trapy ma iná vec.. Nejde o to ci som. Bola ci nebola na testoch minulý víkend ci pôjdem teraz. Aj keď teda nepôjdem. Sama sa stráni ľudí aby som nedostala co i len nádchu ci chrípku ktorá na začiatku 8 mesiaca niečo med lízať... Do poradne ma včera lekárka zobrala aj bez testu ale teda mi povedala ze aby som sa dala testovať teda pcr.. A ja nechápem ze prečo m ísť keď ma objednala až o 3 týždne...no to je fuk... Ide mi skôr o to ze keď nás tehotné v takom. Vysokom štádiu majú stále len testovať tak to je na hlavu postavené.. Sak o chvíľu každá z nás po 30 TT bude chodiť na poradne každý týždeň az do pôrodu možno aj častejšie a myslíte si teda ze je normálne aby nás testovali každy týždeň? Ja som z toho úplne na nervy.. Ja rozumiem ze nemocnica pri pôrode spraví test tak ci tak no sak je to už asi pri tých bolestiach asi jedno aj keby mi ceruzku strčila do nosa... Ale od dnes to cca vychádza minimálne 6x ísť na pridrbane testy...skor si myslím ze toto je problém.. A mali by sa zamyslieť všetci gynekológovia... Je mi na grcku z toho..

bubusa84
10. nov 2020

Je to sialene tento cirkus, ja som tiez tehotna a kedze som sa nebola testovat,co mi neodporucala ani moja gyn. kedze som doma,tak teraz nemozem ist ani na odber krvi na kramare ku hematologicke. Dnes som tam volala tak mi bolo povedane ze bez testú”dobrovolneho” sa dnu nedostanem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre