Som v 32. týždni a som otvorená na 1 cm

simonaluk
17. jan 2022

Ahojte baby,, som 32tt 4 deň, dnes som bola na poradňi a už som otvorená na 1 centimeter a mala je vraj dosť nízko,,,, otočená dole hlavičkou je uz od začiatkom januára vtedy som bola na ultrazvuku tak mi povedala doktorka že mala je už dole hlavičkou,,, som prvorodička, neviem máte z tým nejaké skúsenosti? Môže to znamenať predčasny pôrod alebo? Ďakujem za každú radu 🙂

patricka
17. jan 2022

Ja som bola tiež tuším tak a porodila som normalne v termíne...

sevcikovaa
17. jan 2022

Ja som rodila v 34tt ...otvorena od 32tt

evica17
17. jan 2022

@simonaluk nemusi.to znamenat predcasny porod. A aj keby nahodou, tak uz si v paradnom.tyzdni tehotenstva, ze dietatko to zvladne. Ale ak sa bojis, daj si kludovy rezim, oddychuj, nenatahuj sa s nicim. Ale osobne by som.bola s tym ok, ak by sa dr nieco nezdalo hned by ta poslala do nemocnice.

simonaluk
autor
17. jan 2022

@evica17 ďakujem za radu .....Tak ako ona mi povedala že vypisem vás do nemocnice,a nato veď ale aj doma môžte oddychovať,,
Som doma tak že sa nenamaham nerobím nič také ťažké kontrola mi dala o týždeň tak uvidíme 🙂

simonaluk
autor
17. jan 2022

@sevcikovaa a bolo všetko ok ? A ako prvorodička či?

lilly2303
17. jan 2022

@simonaluk ahoj hlavne veľa oddychovať, nenamahat sa, nechodit veľa a vykladať nohy. Ja som bolo od 28 tt na 1 a pol, malý veľmi naliehal hlavičkou, doktor mi povedal že nevie či vydržím do 34 tt a zvýšil magnézium na 2-2-2. Dodržiavala som kludovy režim a zvládli sme to do 39+6 😊 A hlavne nestresovat všetko bude v poriadku 🙂 prajem vám obom veľa zdravíčka a nech všetko dobre dopadne

sevcikovaa
17. jan 2022

@simonaluk druhorodicka ....stihla som este injekcie na vyvin pluc ....nespustil sa my porod ale bola som otvorena a primar vyvolal porod a urobil dobre ...maly mal infekciu z toho ze som bola otvorena tak si vyuzival antibiotika ale inak v pohodicke ...mal 3kg a 50cm ....mala som oslabeny krcok ( prvy porod ma dotrhal ani po 10rokoch to nebolo ok)

lienka.7
17. jan 2022

@simonaluk ťažko povedať... mozes rodit normalne v termine a aj čoskoro... v každom prípade oddychovať a oddychovať . A tuším magnézium odporúčajú. Ja som proste cítila, že už to na mna pomaly ide cely týždeň. Začal vytok a doktorka na poradni ze max.tyzdem to vidi. To bolo pondelok a vo štvrtok uz bola mala na svete. Narodila sa 37+6.

bubik6x
17. jan 2022

Ja som pri prvom prenášala 2 dni a bola som otvorená na 1cm asi dva týždne a dcéra bola hlavičkou dole už teda poriadne dlho ale aj tak mi v nemocnici museli dať vyvolávacku, a pri druhom som bola na 2cm ale pôrod som mala vyvolavany keďže syn bol na mňa príliš veľký, ale porodiť môžeš kedykoľvek či už dnes, zajtra, o týždeň, hlavne kľud, ono to príde 😉

simonaluk
autor
18. jan 2022

@bubik6x ... ďakujem vám baby za rady ,
Ako ja som podľa mojej gynekologicky 32tt ,,ale podľa 3D mi vychádza už 33tt a 2 deň , takže je to také o pár dní plus mínus

labkosuch
28. mar 2022

@simonaluk Ahoj kedy si nakoniec porodila? Ja mam ten isty problem, ale som druhorodicka..

simonaluk
autor
29. mar 2022

@labkosuch ...ahooj no ja som porodila 11 teho Februára, podľa tehu knižky a podľa vyšetrení v nemocnici som vraj v deň pôrodu mala byť 36 tt ,no keď sa mi mala narodila tak mi oznámili že mala sa mi narodila na 38 tt....
Čiže keď som tu písala príspevok tak bolo 17.Januara ... Tak cca 3 + týždne nato som porodila

labkosuch
30. mar 2022

@simonaluk akoze si porodila o dva tyzdne zrelsie babo ako si cely cas mysleli?

simonaluk
autor
30. mar 2022

@labkosuch no áno, aj ja som to ako nechápala keď to tak bolo vypočítané, ale tak najhlavnejšie je že mám zdravé bábätko ...A ty si v ktorom týždni?

labkosuch
31. mar 2022

@simonaluk ja som 32+3 babo o takmer dva tyzdne mensie..otvorena na prst..zajtra mam ist na poradnu do nemocky

simonaluk
autor
31. mar 2022

@labkosuch ako menšie? Menšie než by na tento týždeň malo byť ? Ako môže byť že je to aj zle vypočítané ako termín pôrodu od začiatku kamoška to mala tiež take podobné a otvárať sa začala už 2 mesiace pred pôrodom

goribor
21. apr 2023

@labkosuch ako to dopadlo na koniec? Este stale ste 2v1 🙂?

labkosuch
23. apr 2023

@goribor odvtedy uz presiel rok ) a nepodarilo sa podrzat porod, tyzden nato som predcasne porodila cisarskym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre