Som v 32. týždni a bábätko ma kope do močového mechúra

11. jan 2022

Ahojte. Som v 32.tt a babatko na neskutocne kope do mocoveho mechura, citim to ako take ihlicky. Zaroven citim, ze sa mi hybe cely spodok, stekli ma to, aj boli. Poradnu mam o 2 tyzdne. Citala som, ze to znamena, ze babatko este nie je pretocene a zaroven ze to moze znamenat, ze je nizko a hrozi predcasny porod? Velmi ma boli spodok po celom dni, akoby som mala svalovicu az do stehien. Dakujem

miadi
12. jan 2022

Aj mna mala strasne steklila presne v tomto case ako teba a v pohode sa o tocila ani Neviem kedy neboj mà cas ..

amelie2017
12. jan 2022

Aj mne sli obe deti rozkopat mocovy mechur. Potom do neho veselo narazali hlavickou alebo cim. Kludne uz moze byt otocene. Prvu som prenasala, druhy 38+3. Dam ti radu, nestresuj sa tym, co neovplyvnis a uzivaj si tehotenstvo a pozor na to, co citas.

emalka
12. jan 2022

Nestresuj 🙂 Do mechura ti moze buchat aj rukami alebo hlavou, uvidis na sone. A aj keby bolo naopak tak ma este kopec casu sa otocit. Niektore deti si davaju nacas a otocia sa az tesne pred porodom 🤷‍♀️
Panva a spodok ta boli kvoli hormonu relaxin, ktory sa vyplavuje a uvolnuje vaziva, svaly a slachy, aby sa panva pripravila na porod. Moze ta z toho boliet aj chrbat alebo clenky, je to proste sucast tehotenstva.
To o tom predcasnom porode su vacsinou len take povedacky, bud opatrna na zdroje informacii odkial cerpas, inak sa vystresujes este viac. Ak sa necitis dobre, kontaktuj svojho lekara, on jediny ti povie ako na tom si.

diamond007
12. jan 2022

Nerieš, bude horšie veď si len v 32tt 🙂 kazdym dňom sa môže otocit. Mne keď sa otočila dcérka (v 33tt) tak mi pod rebrami tepnu tlačila, dvakrát na pohotovosti s tlakom 210. Pri druhej zas močový mechúr dal zabrať a pri prvej som o ňom ani nevedela 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre