Som na maródke, hrozí mi predčasný pôrod. Môžem maródiť aj počas materskej?

lulik22
13. mar 2012

uz teraz viem ze nemam narok na matersku, aj napriek tomu mozem byt na Pn az do porodu aj po porode?prosim poradte.

nibiru
13. mar 2012

tak normalne som teraz ostala v pomykove ak nemas narok na materske tak teoreticky asi mozes bit pn az do porodu sus pozriet na stranku socialnej poistovne nalepsie by bolo informovat sa tam.

petkave
14. mar 2012

Tiež by som povedala, že do pôrodu budeš na PN a po pôrode dostaneš rodičovský, ktorý je teraz tých cca. 194 €. Ja som bola na PN až do nástupu na materskú, tú som mala už od 34 tt. Ale v tvojom prípade by ťa mudra mohla nechať vypísanú až do pôrodu.

zunolu
14. mar 2012

Ahoj ja som bola do materskej na PN a potom automaticky materská. Ak neporodíš skôr myslím že ťa šesť týždňov pred termínom normálne doktor/ka vypíše na materskú. Finančne je aj tak materská asi výhodnejšia aj keď veľký rozdiel to nieje cca 10 - 15 eur mesačne

jespera
14. mar 2012

presne tak ako pise zunolu - budes na pn bud do dna porodu alebo do doby 6 tyzdnov pred porodom - kedy prejdes na matersku. Marodka pocas materskej - naviac nedostanes ani cent takze zbytocne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre