Skúsenosti s manuálnym otáčanim dieťaťa KP cez brušnú stenu u Kocha?

evitka83
14. feb 2020

Ahojte, prosim Vas absolvovali ste to niektora v tehu? Nemusi byt len u kocha. Nie hamilton zvnutra. Videla som videa, ale myslela som, ze tu sa to nerobi. Ak mate niekto realnu skusenost, budem rada ak sa podelite. Ake to bolo pocas, potom? Cokolvek, dakujem 😊

zuzka1117
14. feb 2020

Ja som mala dieťa KP ale nikto mi nic takéto nerobil, neviem či sa to vôbec na Slovensku robí. Musela som rodiť cisárskym rezom

miroslavaa31
14. feb 2020

Nie osobna skusenost,ale kamaratka pred rokom mala maleho takto ulozeneho a cca 2tyz.pred porodom jej ho otacali v Trencine. Pamatam si,ze na treti pokus sa to podarilo,ale bolo jej to neprijemne.

evitka83
autor
14. feb 2020

@zuzka1117 robi, ponukli mi to sami

evitka83
autor
14. feb 2020

@miroslavaa31 s tym ratam, ale asi by to bolo menej neprijemne ako Kp porod alebo sekcia

bosorka2302
14. feb 2020

ja som rodila KP prirodzene a v pohode nikto mi nic neotacal

lula313
14. feb 2020

@evitka83 ja som len pocula, že Ditte vie dieťa otočiť, ale že sa o to len pokúsia, nejdú nasilu spravit 50pokusov.

oli18
14. feb 2020

Ja som rodila prirodzene KP 4,10 kg dieťa.

zuzka1117
14. feb 2020

@evitka83 tak ak ti to navrhli tak to je iné. Záleží aj od pohlavia, chlapcov moc nechcú nechať rodiť polohou KP

w123
14. feb 2020

ahoj ja som kvoli tomu bola hospitalizovana, dohodli sme sa s lekarom ze to skusime bolo to celkom neprijemne lahla som si na kozu a dvaja lekari mi tlacili do stran brucha aby sa dieta otocilo, bolelo ma to dieta sa neotocilo skusili to asi dva tri krat a ked videli ze to nema zmysel ukoncili to, predtym mi este pichli nejaky oblbovak proti bolesti z ktoreho mi bolo pekne spatne a povracala som sa neskor na izbe, za mna by som do toho znova nesla- ale lekar co mi to robil hovoril o nejakej pacientke co si to velmi pochvalovala ze to nebolelo a podarilo sa

evitka83
autor
23. feb 2020

@oli18 ahoj, prosim Ta, mohla by som ta poprosit o blizsie info ohladom tvojho porodu? Som 37tt a odhadovana velkost teraz je 3500-3800g. Je to chlapec a druhy porod. Tak ma zaujimaju ine podobne skusenosti. Strasne nechcem sekciu, sle zas ani byt roztrhnuta po stehna

oli18
23. feb 2020

@evitka83 Asi ti neporadím, ja som rodila veľmi dááávno 🙂 Vôbec som nevedela, ako je dieťa otočené. Bol to ťažký pôrod, dlho som sa na stole trápila, nedarilo sa. Možno bolo šťastím, že prišiel primár a nastrihol ma . Za okamih bolo dieťa von. Ktovie, ako by to bolo dopadlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre