Savo proti plesniam a tehotenstvo

2. nov 2022

Ahojte, som v 7. mesiaci a stala sa mi mala nehoda. Nevsimla som si, ze je zle zavreta flasa od Sava proti plesniam a pri odkladani cisticov mi cast pripravku potiekla na ruku, priamo na kozu. Hned som si ruku 3x oplachla a v priestor, kde sa savo uvolnili vyvetrala a nasledne som cely den pouzivala respirator, aby som sa toho nenadychala. Moze to mat negativny vplyv na mna/dieta? Dakujem.

stellarstar
2. nov 2022

Nie nemôže nestresuj, veď si to nevypila kľud

autor
2. nov 2022

@stellarstar dakujem, tiez som tomu nepripisovala vaznost, ani moj muz.. len kamoska ma vystrasila, ze v tehotenstve sa ziadne savo nesmie pouzivat a ci viem, co sa z toho uvolnuje 🙈

beata_k
2. nov 2022

Nie, nemoze.

noami12
2. nov 2022

Nie, ja som tehotná a savo pre mňa v domácnosti je potrebné väčšinou stále, keď s ním niečo robím dám si respirátor aby som ho maximálne nedýchala a gumené rukavice. Ale bežne s ním robím a to ze si si to hneď umyla tak to je v pohode nič sa neboj 🙂

miskamicha
2. nov 2022

Klud. Horsi je ten respirator cely den...mas doma wifi? Chodis do mesta? Myslid ze tam nedychas kadejake vypary? 🙂

autor
2. nov 2022

@miskamicha nemala som ho nonstop od rána do noci, ale v momente keď sa najviac čističu dostalo do priestoru, bol to príšerný smrad, razilo to v celej chodbe a kúpeľni.. brutálne ma dráždilo na kašeľ a mala som sople.. vždy, keď som prechádzala cez chodbu alebo išla na wecko, tak som si dala respirátor, lebo sa tam nedalo dýchať.. inak je obývacia časť bytu oddelená ďalšími dverami od vstupnej haly, kde sa to stalo.. čiže v bežných priestoroch som fungovala bez respirátora a večer som sa v kúpeľni už normálne sprchovala a fungovala

miskamicha
2. nov 2022

Babu noc nebude 🙂 bez obav

trinneo
2. nov 2022

Ja som v sobotu striekala savom sprchovy kut, lebo vyzeral už hrozne a doteraz som sa do toho nehrnula, som na konci 7 mesiaca tt...mala som pri tom respirator a kupelna sa cely den potom vetrala aj v noci, nech ten smrad vyjde... Pri prvom dietati som savo používala pravidelne a to vtedy som o respiratore ani nechyrovala, dcere nic nie je ....hlavne vyvetrat a nerobiť si z toho hlavu, ved si to nevypila a nerobíš to každý den...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre