Sanitka alebo taxík do pôrodnice

niky_55
10. jún 2023

Ahojte , je tu niekto kto išiel do pôrodnice sanitkou ? Či ma reálne zoberie alebo nie , lebo všade čítam ze skôr nie ze to nie je taká situácia aby ma zobrali. No a keď ma teda sanitka odmietne zobrať do pôrodnice tak taxikár ma môže tiež odmietnuť nie ? Tak potom ako sa dopravim do nemocnice ? Auto máme ale vodičský mám len ja , snúbenec si robi vodičak a skúšky ma akurát až po pôrode niekedy takže to blbo vyšlo. Žijeme v Malackách a pôrod by bol v Ba v Bory je to najbližšia nemocnica. Neviem čo robiť ak ma náhodou odmietne aj sanitka aj taxikár 🙈 rodičia by prišli keby sme im zavolali ale oni bývajú hodku a pol od nás, takže všetko závisí ako sa rýchlo rozbehnú kontrakcie a pôrod.

diaalex
10. jún 2023

@niky_55 určite ťa zoberie sanitka. Síce iná nemocnica, ale čakala som na pohotovosti keď priviezla sanitka pacientku čo mala kontrakcie, brali jej tašku a odprevadili na pôrodnú sálu.
Bola som na urgente kde sú všetci a tam sa to triedi. Videla som všetky sanitky.

niky_55
autor
10. jún 2023

@diaalex no lenže ja nechcem inú nemocnicu len Bory keďže tam chodím aj na poradne. Takže to by som im musela spomenúť do akej nemocnice chcem ísť a tá je aj tak najblizsie. Tak dúfam ze budem mať šťastie a odvezú ma keď to na mňa príde 😁

zorkahorka
10. jún 2023

Odvezies sa do porodnice sama, auto necháš niekde po blizku, priateľ sa vrati domov taxikom a domov ho zasa odsoferujes ty.
Na prvy porod s odtekajucou vodou som sa tiez viezla sama. Manzel mal v sebe vino 😆 a syn sa vypytal na svet o 3 tyzdne skor 😀

patka06
10. jún 2023

@niky_55
Sanitka, predpokladám, že si myslela ZZS je pre pacientov v ohrození života - ak v ňom budeš určite ťa odvezie do nemocnice v Malackách
V opačnom prípade, si musíš odvoz zabezpečiť sama, dohodneš sa s niekým na okolí na koho sa môžeš spoľahnúť, odvezieš sa sama, pôjdeš taxíkom.
Prípadne nastúpiš na hospitalizáciu pred termínom pôrodu.

niky_55
autor
10. jún 2023

@zorkahorka no to som aj chcela ze sama ale v kontrakciach neviem či to chcem risknúť :D ešte máme malú dcérku takže je to komplikované .. :D prvý pôrod som mala vyvolaný čiže takéto starosti som nemala , možno aj teraz budem mať keď náhodou neporodim do budúceho piatku ale tak všetko musím zvážiť 🙂

niky_55
autor
10. jún 2023

@patka06 v Malackách porodnica nie je , najbližšia je Bory keďže tam chodím ak by nebola Bory tak Kramáre no ale Bory je 20min autom..hádam to nejak vyjde už len dúfať 🙈

anaj44
10. jún 2023

@niky_55 mne v ke povedali ze kludne m amsanitke povedat do ktotej nem . Chcem lebo tsm maju vsetky zaznsmi

doriiis
11. jún 2023

Pred dvanástimi rokmi ma viezla sanitka do pôrodnice....pýtali sa ma do ktorej nemocnice ideme ( BA),tak snáď sa za tie roky nič nezmenilo

bluemoon24
11. jún 2023

@niky_55 kdyz jsem chodila na poradny, tak mi rekli, ze v pripade, ze by me vezla sanitka a nebyl ohrozen zivot zeny/ditete, tak me zaveze do nemocnice v BA, kterou jim reknu. Ale jestli to tak funguje i realne netusim.

vkatush
11. jún 2023

@niky_55 a prečo by ťa taxík nezobral?

Ujo je taxikár, bral jednu. Dala pod seba tú podložku popôrodnú, uterák a išli. Dokonca cestou ho poprosila zastaviť na 24hod pohotovosti a kúpili popôrodne vložky, lebo zabudla 😂

Ja keď som mala ísť rodiť, mala som plán, že ak by to prišlo v noci, tak buď sama, manžel, rodina, susedia a až tak taxík alebo sanitka (samozrejme podľa toho, ako by sa to spustilo).
Kamoška volala sanitku a nakoniec porodila v sanitke, tak sa ponáhľalo malé. Neviem či to bolo 2.alebo3. dieťa.

ildiko36
11. jún 2023

@niky_55 záchranka ťa vzdy zobere do najbližšej nemocnici kde je pôrodnica

mogaa
11. jún 2023

@niky_55 sanitka ťa ale zrejme na Bory nevezme - a je jedno že je najbližšie....sanitka nie je taxík kde im môžeš nadiktovať kam chceš ísť, oni ťa musia vziať tak, kde im povie operačné .....+ musia mať zmluvu s Bory a nesmú mať plné pôrodné oddelenie....okrem toho ty môžeš mať aj falošné kontrakcie, čiže stav nebude akútny, v nemocnici ťa v tom prípade nenechajú a sanitka ťa naspäť neodvezie......v nemocnici ťa nechajú až tesne pred začínajúcim pôrodom, ty ako prvorodička nebudeš vedieť vyhodnotiť že pôrod začal....skôr by som sa spolahla na taxík alebo na nejakého známeho....inak tehotenstvo nie je choroba, zvládneš sa odvieť aj sama....

trgypadl
11. jún 2023

@mogaa ano tehu nie je choroba, ale clovek nikdy nevie aky bude mat porod priebeh, aka bude situácia.... A nie vzdy sa zena dokaze odviest sama, ked kontrakcie prepuknu.... , a ak som si vsimla pani je druhorodicka a to moze naozaj prekvapiť. Mila autorka drzim palce, neboj niekto sa urcite najde, kto Ta odvezie, drzim palce😉

janka1011
11. jún 2023

@mogaa no zas by som nebola taká presvedčená, že sa každá zvládne odviezť sama, to je moc odvážne tvrdenie...napr. ja som sa v noci prebudila s kontrakciami, do auta som ledva odkráčala a do hodiny som porodila...v tom stave by som zaručene šoférovať nemohla...nie vždy sa pôrod rozbieha 12 hodín.

cookie29
11. jún 2023

@zorkahorka tak toto by som určite neriskovala. Vždy nám všade pripomínali že toto nech nás ani nenapadne. Nikdy nevieš ako kontrakcie kedy prídu silnejšie a podobne a máš zodpovednosť za dva životy.

janka1011
11. jún 2023

@cookie29 a aj životy ostatných ľudí na ceste...

pieksamaki
11. jún 2023

@niky_55 ak budu kontrakcie a po telefonate so zachrannou sluzbou vyhodnoti ti poslu sanitku, mas na to zakonne pravo, ak by islo o zneuzitie, neboj dali by ti to zaplatit, ale vcase ked je zena pred porodom je normalne ze vyuzijes sanitku a nikto ti nemoze na to nic povedat, aj keby ste mali doma zaparkovanych 8 aut.
to ci Bory je dane tym ci je to spadova oblast, a dalej si myslim ze ano, nakolko si tam mala predporodnu fazu kontrol....no samozrejme neviem ako to odkomunikuju zachranari, dispecing a atd. myslim si ze ano pojdes do Bory . drzim palce

sendy55555
11. jún 2023

ja som normálne volala sanitku lebo som nemala odvoz ziadny…ale neodviezli ma tam kde som chcela ale do najbližšej takže tak..

svetlonos
11. jún 2023

@zorkahorka
fuha, no neviem si predstavit soferovat s mojimi kontrakciami,ani chodit som nevedela 😁

nevenka
11. jún 2023

@mogaa vies ci, nie je prvoridicka a ani ja som "nevedela vyhodnotit", vsak ano a spisovala so mnou papiere a ja som sa tam krutila od bolesti a zazerala na mna, kym neprisla druha porodna asistentka a sa spytala, ci nemam tlaky na konecnik. A ja ze ano, uz davno, zaliala ma krv a ledva som stihla vyskocit na kreslo. Druhy porod bol dlhsi, ale to preto, ze doktor tlacil na skorsi termin, aby "nebola velka", bol zazmluvneny a sirp potom na dovcu. A dals8e 2 sice vyvolavane pred terminom, ale jeden 45 minut a dalsi 15 minut a bum.

svetlonos
11. jún 2023

@niky_55
preco by ta mal taxikar odmietnut? Ved nech ho zavola tvoj priateľ 🙂. Ak sa obavas, ze by si mu zaspinila auto - kup si nohavicky tena leidy (ok vyzera to ako plieky pre dospelych 😁Ale vzy lepsie ako mokra sedacka. A mozes si sadnut este extra na inkontinencnu podlozku znacka Isana z DM.

54tinka54
11. jún 2023

@niky_55 no sanitka neviem či ti vyhovie že ty chceš ísť rodiť do Bory. Na to by som sa nespoliehala. Sama sa odviezť to by som si trúfala asi len v tom prípade že by odtiekla len voda a bolesti zatiaľ žiadne. Inak v kontrakciach určite nie, nemáš zodpovednosť iba za svoj život ale aj životy ostatných naokolo, dostaneš nejakú šupu kontrakciu a ešte spôsobíš nejakú dopravnú nehodu (tu ženy sú velice múdre, odviezť sa sama 🙈). Takže asi najistejšie riešenie je zavolať taxík, veď keď dáš pod seba podložku tak žiaden problem.

euka210
11. jún 2023

@niky_55 kedze druhy porod moze byt ovela rychlejsi ako prvy, tak by som na sanitku necakala...ta moze prist o 30min, ale aj o 90min., takze bud niekto znamy alebo taxik tak ako pisu baby, aby nemal spinave sedacky.

prihlasenemeno
11. jún 2023

@niky_55 do Borov sanitky nemozu chodit, pretoze este nemaju otvoreny centralny prijem. Rychlu zachrannu moze operacne stredisko smerovat iba tym, kde je otvoreny centralny prijem a do najblizsej nemocnice

viestta
11. jún 2023

@niky_55 sanitka ta odvezie do spadovej nemocnice, nebudu ta vozit podla tvojho zelania. Takze bud taxik alebo si zzen nejakeho dobrovolniky, ktory to odsoferuje.

ecko80
11. jún 2023

@niky_55 Ahoj, mne druhy porod zacal okolo polnoci, hned silnymi kontrakciami. Bolo to prave v dobe, ked vypukol kovid, cize taxiky mali zakaz vozit ludi, sanitku som volat nechcela, tiez som nevedela, ako to vtedy bolo s prevozom sanitkami, tak som sa musela odviezť sama. Muž musel zostať doma s malym, nemal kto prist rychlo k nemu a aj tak bol zakaz vychadzania, kazdy sa bal. No riskla som to, ale teda prisla som uz na 8 cm a hned na salu.

zorkahorka
11. jún 2023

@niky_55
@svetlonos
@cookie29 prvy porod trval 11 hodin, takze tie kontrakcie na zaciatku neboli take silne ako pri druhom porode. Prvy byva iny ako druhy

januska12323
11. jún 2023

Nemáš žiadneho ochotného suseda? Taxík môže odmietnuť, sanitke to bude dlho trvať, rodičia nemôžu prísť pred termínom? Vždy je lepšie mať aj 3 záložné plány.

niky_55
autor
11. jún 2023

@januska12323 rodicia nemôžu, pracujú keďže mám termín v piatok tak nikdy nevieš kedy to príde môže to byt aj dnes ale aj v piatok presne a zobrali by si dovolenku a nič by sa nedialo a išli by do práce naspäť potom a ako naschval vtedy by som rodila .. no ja sa spolieham skôr asi na to ze lepšie bude vyvolať pôrod keď do piatku neporodim a vtedy budem mať aspoň istotu kedy pôjdem do pôrodnice :D

ildiko36
11. jún 2023

@januska12323 prečo by trvalo dlho zo sanitkou?kludne môže zavolať zachranku, bezne sa chodí ku pôrodom.Posiela sa najbližsia volna sanitka čo max do pol hod.je u nej.Veď keď začínajú bolesti neporodí do pol hod., A keby aj porodila čo pochybujem stale je istejšie aby prišli záchranári čo vedia hneď poskytnúť prvú pomoc.Dcera (zachranarka- študentka)mala akurat pôrod doma,sice pac.vola až po pôrode doma ale oni ošetrili novorodenca i matku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre