Rozhádzané hormóny

florianabotosova
1. máj 2021

Ahojte žienky mali ste pár dní pred pôrodom rozhádzané hormóny? 6.maja mam termín no od dnes to je somnou katastrofa. Nemám s nikým problém sa porozprávať ale s priateľom áno. Už dlhší čas si s ním nejak nevychádzam. Od minulého roka sme na tom tak kostrbate. Zvykneme sa hádať, proste mame iný názor na veci a tak... Nevie dodržať to co sľúbi a ja sa snažím aby bolo všetko fajn ale keď vidím ze on to ma na háku nebaví ma to. Pravdupovediac som s nim len kvôli bábätku už ani neviem ci ho ľúbim alebo nie. Už asi mesiac sme nemali sex a vôbec teda necitim potrebu ho s nim mat. Minulý týždeň v piatok ma hospitalizovali kvôli zlým výsledkom na sone a tak... Ledva mi zavolal alebo napísal vždy som písala alebo volala ja. A kým som ja bola v nemocnici on tu mal kamarátov teda chodili k nám a nechcem si ani predstaviť co robili. Aj keď sú návštevy zakázané chcela som sa s ním stretnúť v bufete no on mi napísal ze vydržíme kým ma prepustia a to išiel za kamarátmi cez mesto čiže sa mohol zastaviť. A dnes nemám chuť vôbec sa s ním rozprávať som naňho naštvaná. Dostala som daňové a mala som v plane si kúpiť po pôrode z tých peňazí nejakú peknú koženú bundu a hneď mi nato zahlásil ze načo ved mam dosť kabátov. Platím elektrinu, nákup do kuchyne, na bábätko som nakúpila všetko sama on mi akurát tak dal 50€ na skriňu aj to dobre ze som sa mu nemusela prosikat a nemám právo si kúpiť bundu alebo co podľa neho dala som mu peniaze aj na drevo keďže bývame v dome tak aby nekupoval sám lebo chcel ze aby sme sa poskladali tak som mu bez problémov dala peniaze
. Som pár dní pred termínom a on chodí po kamarátoch nieže by bol doma že keď na mňa prídu bolesti alebo co. Ide mi na nervy už. Ja chápem ze keď si zaplatí svoje výdavky z výplaty neostane mu veľa ale už mi ide na nervy ze ja platím elektrinu, nákup, ak treba niečo do domu a popritom ak jemu treba ešte peniaze tak mu dám a nepýtam od neho späť. Som úplne mimo z tohto. Normálne pcitim ze nechcem byť s ním v jednom dome v jednej miestnosti,prosím neodcudzujte ma ani nemajte hlúpe komentáre skôr potrebujem podporiť. Ďakujem
v jednej miestnosti. Môže prosikadal.

danik1505
1. máj 2021

@florianabotosova tak nebuď... Ak máš možnosť a schopnosti byť a vyžiť sama s bábätkom, tak buď radšej sama. Mňa by toto, čo píšeš, ubijalo. Len škoda, že si na to neprišla pred bábätkom...

kubkovamama
1. máj 2021

@florianabotosova nemala by si to robiť. Na rodicaku ani nebudeš mať z čoho. Aj keď vzťah sa vám možno upraví po pôrode-je to niečo nové preňho aj pre teba..ale môže sa aj veľmi zhoršiť.Ja by som s tým rátala a viac financií nedávala.Mala som podobný vzťah,7r a aj po narodení dcéry som vlastne všetko financovala ja.Bolo viac problémov,no zhrniem to ku koncu-na súde sa zistilo,že mal o dosť vyšší príjem ako mi tvrdil a ja krava som x rokov prispievala a financovala ako ty,dcére ani plienky nekúpil,lebo šak on chudák má svoje výdavky.Ja som začínala od nuly po rozchode a on s veľkým balíkom peňazí v byte v ktorom prerábky robil hádaj kto?Lebo on na to nemal.(akože)Nebud naivná,prepáč,ale mysli čo najskôr na zadné vrátka.To nie sú len tvoje rozhádzané hormóny.Aby sa chlap nezastavil za svojou tehotnou ženou,ale za kamošmi áno?Aby si ty musela volať a písať prvá?On predsa mal mať obavy o teba a svoje dieťa,nie ty či má teplé nohy doma pod paplonom chudáčik.Ja viem,že nechceš byť sama, bábo bez otca.Ale niekedy je to pre nás ženy ťa najlepšia možnosť.Sama vieš ako bude až mimino bude rásť a potrebovať x veci,škôlka,škola,krúžky,oblecko,nebodaj zdravotne problémy a ty budeš mať doma neschopného sebeckeho chlapa čo ťa ešte bude stresovať vycitkami.On ti na tu škôlku pre malú nedá.ver tomu

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@danik1505 mohla by som ísť k rodičom kde by som mala jednu miestnosť no to nie je tiež výhra pri povahe môjho otca

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@kubkovamama chodila som do práce čiže z toho som financovala domácnosť robila nákupy niekedy 100-120€ lebo on mal prácu ale vraj mu to vystacilo len na jeho výdavky až v nejakom 5 cca6 mesiaci som sa dozvedela ze odkladal peniaze na nové okná a pre bábätko aby sme vedeli nakúpiť veci mal odložených 2 800€ lebo to počítal pred nami a raz som otvorila tu jeho buksicku kde mal tie peniaze a bolo tam 900€ kde sú ostatné peniaze neviem a radcej ani nechcem lebo by ma rozldrapilo od nervov. Čiže peniaze na veci pre babo sú fuč a vraj sú iba na tie okna ktoré neviem kedy chce robiť. Stále keď idem do mesta sa opýtam ci nieco nepotrebuje a keď povie ze áno tak kúpim. Z výplaty ktorá bola 650€ niekedy menej pracovala som ako opatrovateľka. Pracovala som do 3.mesiacov viac som už nevládala keďže som mala nevoľnosti no aj napriek tomu ze mi bolo v práci zle som o stavala aby som vedela drobcovi nakúpiť. Zaplatila som elektrinu, nakúpila kuchyňu, plus po kúpila co bolo treba odložila som peniaze na drobca a keď som si ja chcela kúpiť tak som si radcej nekúpila a nechala peniaze aby mal drobček všetko čo treba plus mame psa a aj tomu nakupujem ja. A pravdupovediac nemusela som kupovať nové veci ale tak prvé babo chcela som hlavne nový kočík a nový postieľku tak som kúpila nové. Oblečenie som zopár kúskov kúpila ostatok mam požičané od sestry a sesternici ale ostatne co sa týka plienok no proste všetko čo babo potrebuje som kúpila ja a štve ma ze jednu hlúpu bundu teda kabát si podľa neho nemám kupovať lebo mam iné no aj keď sa na hlavu postaví si nejakú kúpim

jvasenka
1. máj 2021

@florianabotosova naco si s chlapom ked si platis vsetko sama? Cize on ti nic neplatil lebo sak pre babo a nakoniec z toho nie je nic?????uz by mal zbalene veci..super tatko ozaj...ale zas mozno hormony a velmi to zvelicujes 🤷 ale to s tymi peniazmi by ma nasralo

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@jvasenka tak co sa týkalo bábätká dal tých 50€ na skriňu a platí hypotéku ale tak co sa týka ostatného okrem jeho účtov si platí on

littlebubble
1. máj 2021

Vy čakáte spolu dieťa a financie máte rozdelené, že vráť mi, ty si zaplať?

Ženy nič v zlom, ale otvorte oči skôr než vám taký hlupák narobí deti.

Ja som ani tehotná nebola a môj muž chcel prísť mimo návštevných hodín len aby ma videl.Ja toto nepochopím.Prepáč.Je mi ľúto, že máš takého somára na krku.

Pre niektoré je normálne, že muži majú na háku.Ja som pri svojom mužovi pochopila, že normálny muž na ženu nekašle.

littlebubble
1. máj 2021

Autorka môj muž len krúti hlavou čo som mu teraz povedala.Veľmi ma mrzí, že čo prežívaš.
Žena ktorá mužovi dá dieťa si toto nezaslúži aby ti ani smsku nenapísal a na dieťa ti dal 50€ 🤦

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@littlebubble ja to nechápem myslela som ze sa zmení keď som mu povedala ze som s nim len kvôli tomu ze čakám dieťa a on mi sľuboval ze budeme znova taky istý šťastný párik ako sme boli ale tak vedela som ze len kecá. Záleží mi na tom aby maličký nevyrastal bez otca stále som pre svoje dieťa chcela úplnú rodinu. No len keď to dieťatko vyrastie a bude už chapat uvidí ze sa nejak nesprávame najlepšie k sebe neviem co si o nás pomyslí. Myslela som si ze budeme fajn ale vôbec nie. Najviac ma sklamalo ze keď som bola v nemocnici neprišiel a mohol lebo aj ostatné si tak volali priateľov. Neviem si predstaviť ako sa bude správať k malému.

gionella
1. máj 2021

@florianabotosova keď to teraz už takto viazne podľa mna keď príde dieťa tak ta to už dupľom nakopne k rozchodu. Uvedomíš si že to zvládas aj sama , ale teda musíš byt zmierena s dočasným životom u rodičov. Finančne podľa toho čo hovoríš budes na tom lepsie keďže výživné bude musieť platiť.

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@gionella tak finančné toho pol roka budem dostávať materskú keďže som pracovala musím ze pol roka je nie? No tak to sa dá ešte zvládnuť a potom rodičak. Som rada ze som s nim nie zobrata lebo to by som už podala návrh na rozvod dávno.

littlebubble
1. máj 2021

@florianabotosova Nebudem ti radiť aby si odišla lebo sama dobre viem, že to nie je jednoduché po finančnej stránke, ale ver mi, že dieťa nepotrebuje vidieť rodičov na nože.Zoberie si z toho zlý príklad.

Muži ani ženy sa nemenia a to, že neprišiel, ale na kamarátov si čas našiel tak to je už riadny sebec.

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@littlebubble no kamaráti sú jeho proste to nezmením. Som pár dní pred pôrodom mávam už bolesti podbruška a teda som čakala ze bude doma somnou akože nemusí byť pri mojom zadku furt ale aspoň teraz lebo ak má chytia bolesti a nebude doma otec tak som stratená už iba záchranku volať. A potom sa čuduje prečo sa k nemu správam tak ako sa správam. Akurát minule som pozerala knižku pamätnú co som kúpila pre babo a tam je písané že čo maminka ludbi na ockovi a rozmýšľala som ze co tam ja vlastne napíšem? To ako klame alebo aký je sebec alebo co vlastne?

jvasenka
1. máj 2021

@florianabotosova Pozri vyzeras byt sikovna tak to prosim nerob ze ho ospravedlnujes...to ozdaj ty ako tehotna by si mala platit aj jeho ucty? Nesranduj ved je chlap..mal by prispievat aj na stravu si myslim...a ze dal 50€ pre dieta? Normalne nechapem..ved je to trapne..moj muz dava na dceru este aj peniaze kt dostane na narodeniny, meniny...stale jej nieco kupi..veci pre malu sme vyberali spolocne..ved je to aj jeho dieta mal by prispievat aj na vybavu (ak mate rozdelene financie)...a to ze kamarati su jeho? Co ma 15-19r? Ved budete mat rodinu nejaka zodpovednost?no necakala by som ze sa to zmeni po porode, ze zrazu z neho bude super zodpovedny tato a bude pri vas ked uz teraz to ma na haku a to si par dni pred porodom🤦 ja neviem no urcite to treba prehodnotit skus s nim hodit vaznu rec a ak nic tak...bohuzial

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@jvasenka mne je jasne ze on sa už nezmení proste bol naučený na taky život ze behať z kamarátmi hore dole a keď nejde on za nimi tak oni prídu k nám a teda je im jedno ci cez deň alebo večer. A keď sa s ním o tom rozprávam ze dobre by bolo to obmedziť tak nepovie nič. On proste čaká ze na všetko budem prispievať aj ja ale tak načo on chodí do práce? Platí hypotéku a spotrebný úver to viem a tie poplatky za auto nevyznám sa do toho. No nejaké peniaze mu určite musia ostať. A nieže ešte ja mu dávam zo svojich ako keď to je na jedlo ze sme v meste a je hladný tak fajn dám mu ale kebyže si ja vypýtam peniaze povie ze mi nevie dať. V piatok som ostala v nemocnici minulý týždeň a on v sobotu s kamarátmi sa zabával a ja do prdele v nemocnici trpla ze co bude nie somnou ale s babom. Pravdupovediac ja som dieťa moc nechcela lebo som o jedno už prišla a toto bola nehoda a keď som zistila ze som tehotná bola som nešťastná revala som ze prečo práve ja. No potom som si uvedomila ze asi to tak ma byt a to dieťa ktoré sa čoskoro vypýta na svet je to najdôležitejšie v mojom živote

jvasenka
1. máj 2021

@florianabotosova boze kolko ma rokov? A ti jeho kamarati asi budu tiez pekni stroskotanci ked nemaju co na praci len u vas vkuse vysedavat...tak mali by ste to mat na polovicu-ked plati hypo a uver a auto ok, ty napr internet, telefony, najom+poplatky okolo toho..neviem ako vam to vychadza ale proste si to rozpocitat a podelit si to..jedlo je dost vysoka polozka to by ste mali davat na pol tak ci tak...je to zaujimave ze ty doma tehotna to zvladas platit a on co chodi do roboty nevychadza s peniazmi? A teda to by ranilo asi kazdu😏 on mal aky postoj k tomu ze si otehotnela? Lebo prepac ale nevyzera to ze sa nejako tesi

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@jvasenka ma 26. No on strašne aj po tom ako som potratila chcel. Lenže už keď som otehotnela prvýkrát pracoval pri takom chlapovi kde sa naučil piť a to bolo také pitie ze každý víkend a to som ho ešte vozila domov raz som ho bola teda s nim a išli sme domov o pol 2 v noci a ja som už o 5 vstavala do prace. Nepáčilo sa mi to ze pil tak som mu to povedala ze nech s tým prestane neprestal odišla som od neho a ze si proste dáme pauzu som mu povedala a keď som šla za ním ze vyriesme nejak túto situáciu a povedala som ze chcem aby bolo babo zdravé a tak...povedal mi ze normálne ľutuje ze som tehotná a ja som mu nato povedala ze aj ja to ľutujem ale už sa to nedá vziať späť. Toto ma vtedy zarazilo a vtedy som si povedala ze ostávam iba kvôli dieťaťu nič iné ma nedrží pri nom a pes lebo ten je naučený na mňa a pri nom by zdochol od hladu. Takže neviem proste ci ma až natoľko s prepáčením on nasrate v hlave alebo mu kamaráti dávajú rozum neviem. Nech robím co robím nič s tým nedokážem. Snažím sa byť k nemu milá ale už sa to nedá stále neviem sa s ním už tak rozprávať ako predtým. Volal ma dnes ze nech s nim idem bo ho kamaráti volali ze v dedine niekde stávajú mája tak som mu povedala ze načo mam ísť že on sa bude s kamarátmi zabávať a ja sedieť na riti a pozerať na nich? No aj tak odišiel. Tak nech si ide len nech sa nečuduje ze sa k nemu správam tak ako sa spravam

kubkovamama
1. máj 2021

@florianabotosova skusila si mu navrhnut spolocny ucet?Ako sa zatvari?Ty akoby si opisovala mojho ex..Moj terajsi manzel sam prisiel ešte pocas chodenia s tym,ze budeme mať spolocne financie.Kym som byvala sama prispieval na chod mojej domacnosti a potraviny bud kupil alebo dal peniaze bez toho aby som vobec ziadala.Niektore veci by mal chlap robit automaticky,ziadna emancipacia, ze zena si všetko sama alebo polovicu.A ak to tak on sam od seba nerobi vešti to velke problémy do budúcna.Myslim,ze financne a aj celkovo by ti bolo lepšie samej s babatkom a ziadne obavy, ze nezvladnes,vela z nas to dalo aj s viac detmi.

jvasenka
1. máj 2021

@florianabotosova ufff tak to uz nebudu hormony..pobal ho nech si ide za kamaratmi🙂 psa si nechaj dieta tiez, pomoze ti rodina tie prve mesiace a potom to uz zvladnes sama lavou zadnou neboj nic🙂 este ho spracuj nech podpise vyhlasenie otcovstva aby si mohla ziadat vyzivne a adios..takeho somara mat na krku ako za trest

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@kubkovamama nie nenavrhla som mu to a ani ne navrhnem keďže raz mi povedal ze aby som sa ja nestarala do jeho financií a raz sa proste stalo také ze mi finančné nevychádzalo ze zaplatiť elektrinu keďže som bola už potom pn tak som mu povedala ze nezaplatím elektrinu ze tak nech zaplatí on a už sa vypytovať ze prečo tak som mu povedala ze proste mi to nevychádza teraz. Keď nám ochorel pes bola som s nim na klinike kde som zaplatila 130€ ešte som chodila do prace tak vtedy povedal ze aby som nedala za elektrinu lebo ze som platila veľa za psa. A viem ze som mu platila aj nejaké hovadiny keď si kúpil vírivku a nežiadala som peniaze späť od neho. On proste neviem co je za človeka. Odišiel pred 5 z domu a doteraz neprišiel o pol 8 mi volal aj to som mu musela ja volať ze kedy príde povedal ze za hodinku akože neviem za ktorú. Včera ma tak bolelo pod bruško ze som to iba rozdychavala a prechádzala som sa po dvore. On sa spolieha nato ze mam tu na blízku rodičov na par krokov ze otec ma vezme do nemocnice. Ale nie otec alebo švagor alebo brat mi spravili dieťa ale on.

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@jvasenka otcovstvo podpísal už. Hnevá ma to lebo on bol ten ktorý chcel dieťa a teraz je takýto. Je mi to ľúto strašne už som si dnes aj poplakala kvôli tomu a rozmýšľala ze ci sú to ozaj tie hormóny alebo mi už šibe z toho.

stevvvka
1. máj 2021

Tu ale nie je problém v tvojich hormónoch. To tvoj chlap ma problém prijať zodpovednosť.
Prosím ta, nečakaj, že sa zmení. S príchodom bábätká to bude ešte horšie, budeš čakať podporu, pochopenie, ale vyzerá to tak, že on bude utekať pred tebou za kamarátmi.

Hlavne ho už nijak finančné nepodporuj, keď ma na kamarátov, neexistuje, že nemá na dieta peniaze. A kľudne od neho pýtaj, že nemáš. Neukazuje mu, koľko máš, rob si rezervu. Keď nedá peniaze, tak aspoň nech kúpi plienky, keď bude v meste, napíš sms, povedz, že potrebuješ plienky, nech kúpi a pod.
Ja neviem, či žijete v jeho byte, v podnájme alebo ako, ale vyzerá to tak, že v jeho byte.. Tak nechcem ta strašiť, ale z toho bytu nemáš nárok na nič, je len jeho, tak nech si láskavo platí hypo, spotrebak a kadečo sám a nech sa láskavo podieľa aj na svojej strave, nechápem prečo by si ho mala ty živiť. Dokonca máš nárok na výživné na seba. Ja viem, že si schopná postarať sa o seba sama, ale hrdosť bokom, obaja čakáte dieťa, a ty si ta, ktorá nemôže pracovať, tak nech sa oň finančné stará. Aj o teba. Nie naopak.

jvasenka
1. máj 2021

@florianabotosova chápem ale ozaj ti netreba takeho debilka... kebyze sa zmeni po narodeni dietata ok ale takychto zazrakov sa malo deje...moja kamaratka si tiez zavesila na krk debilka s dlhmi, exukuciami a neviem cim a vies ako to je teraz? Je na rizikovom cize pn, on robi na cierno..on dava peniaze na hypo urcite a neviem ci aj na stravu..ona kupila auto a jazdi on a to kolko krat sla k lekarovi mhd, dava mu peniaze ma naradie, na prerabku bytu a zariadenia davala hlavne ona peniaze, prispela mu na kupu auta pre jeho mamu, skoro nikdy nie je doma a to chcel psa s kt ona chodi von a travi s nim cas, ked chcela kupit novy kocik pre dieta po nej vybehol ze ci nestaci od ruky ze naco novy, ze to rychlo vyrastie, to iste ked kupovala komodu pre dieta ze to naco ze maju malo miesta v byte, pricom byt je jej...a to robi mimo mesta, niekolko krat do mesiace chodi k mame kt byva skoro 50km, kupuje svojej mame stale nieco+od kamosky pyta peniaze - to si akoze pozicava ale nevratil jej este ani cent a najlepsie je ze ked prvy x potratila tak vyplakaval, opijal sa a "trapil sa" a teraz vidis ako to je..nie je s nou poriadne a este od nej taha peniaze🤷

littlebubble
1. máj 2021

@florianabotosova Aj môj má kamarátov a boli spolu von až raz bezo mňa odkedy sme spolu.
To je o prioritách, oni majú už rodiny, my ešte nie a to im nikto nič nezakazuje.Aspoň ja môjmu nie.

Ja jednoducho nedokážem pochopiť ako sa môže muž takto správať k žene ktorá naozaj môže porodiť v kúpelni 🤷.

Neviem ako dlho ste spolu a, že či bábo bolo plánované, ale jeden milujúci muž sa jednoducho takto nechová.Ja ti úplne rozumiem a nezávidim ti tvoju situáciu.

Ja by som k takému chlapcovi (lebo to nie je muž) už necítila nič.Nechal ťa samú pred pôrodom.

Nemyslím si, že preháňaš.Mne by z neho bolo zle.

littlebubble
1. máj 2021

@florianabotosova Aha už čítam, že bábätko chcel on.Ešte horšie 🤦

stevvvka
1. máj 2021

Prosím ta a hlavne si kúp tu bundu, keď on rozcapal peniaze pre dieťa a dáva ich na okná (neviem čie okná), nemá ti co kafrat do tvojich peňazí.

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@littlebubble tak teraz v novembri bude 6 rokov. Ja už ani neviem co k nemu cítim ci odpor, hnev, neviem vôbec. Aj teraz je preč proste mňa keby chytili ozaj bolesti no neviem co by som v tej panike robila keďže som prvorodicka. On mi povedal ze ma ľúbi tak ako aj predtým kým sme teda ešte nečakali babo ale nemyslím si to.

littlebubble
1. máj 2021

26 rokov má? 🤦🤦🤦 To kedy muži dostávajú rozum.Toto by ma zaujímalo lebo rozumného nájsť je ako hľadať ihlu v kope sena.

littlebubble
1. máj 2021

@florianabotosova Láska vyzerá inak.Ver mi.Môj bol v nemocnici každý deň aj ma do nej niesol.Vždy sa zaujíma o to ako sa cítim ako sa mám.

Správal sa v minulosti inak?

florianabotosova
autor
1. máj 2021

@stevvvka no on tie peniaze rozcapal na vírivku a na miestnosť v pivnici ktorú spravil kde ma telku a tu sprostu virivku. Ostali lenaize na okná ktoré neviem kedy chce dať urobiť. Ale tak no... Dom je jeho a aj keď povedal ze aj ja mam v ňom slovo no nemám žiadne slovo v dome takže tak... Áno tu bundu si kúpim určite to mi aj mamina povedalanze on nech sa nestará do mojich peňazí a tu bundu aby som si kúpila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre