Rozbehnutie kojenia vitamínmi, pomohlo vám to?

smejko25
23. okt 2019

Ahojte máte niektorá odskúšanú kombináciu Senovka grécka + Benedikt lekársky na rozbehnutie mlieka ? 🙂

bobula46
23. okt 2019

@smejko25 zbytočne si to nedávaj skôr. Niekedy sa pekne rozbehne mlieko a je ho až až. Ja si napríklad neviem predstaviť prvé dni užívať ešte benedikt a senovku keďže prsia som mala neskutočné naliate, bolestivé. Myslím že keby ešte podporím tvorbu mlieka tak sa zápalu nevyhnem.
Ale určite si ju môžeš kúpiť a keď budeš potrebovať, nasadíš. Lieky zaberú hneď na druhý deň.
A tými liekmi zmeníš aj chuť mlieka a ešte aj vôňu seba (voňala som ako vegeta), mohla by si tým dieťatko pomýliť a keď vysadíš jednak nebude chutiť mlieko a ty budeš inak voňať. (A mne ešte aj zapekalo z tých liekov, čo po pôrode tiež nie je nič moc)
Ja som užívala na konci tretieho mesiaca.
A mať doma kapustu je tiež super- na naliate prsníky a zápaly je to zaručená pomoc 😀

smejko25
autor
23. okt 2019

@bobula46 ďakujem za radu 🙂 mne to poradila kamaratka ale ešte ma zaujimali aj ine skusenosti stym 🙂🙂 s kúpou počkam po pôrode uvidime ako to bude s mliekom 🙂 nakoľko zatial nemam ani naliate prsia ani nič a to som už 5 dni po termine 🙂

katarinka89
23. okt 2019

@smejko25 Mlieko sa zväčša vytvára na 3 deň po porode- záleží dosť aj na priebehu pôrodu. Ja som čaje nepila len prikladala, no toľko sa ho spustilo, že som mala nabeh na zápal. A kolky deň si po pôrode?

nikpa
23. okt 2019

@smejko25 počkaj ked si pritulis bábätko 😄 pôjde to samo. Inak ja som Benedikt aj Senovku brala a mne to teda vôbec nepomohlo, no to bolo už ked som o mlieko dochádzala

bobula46
23. okt 2019

@smejko25 ja som tiež nemala naliate prsia. Syn sa narodil v noci okolo jedenástej, celý ďalší deň prsia nič a ďalšia noc až do rána sa mi prsia zväčšili o dve čísla 😀 a potom som pôsobila v nemocnici ako dojička lebo toľko mlieka môj malý nemal reálne šancu vypiť.
ešte možno babské rady, niekomu pomôžu, niekomu nie- na tvorbu mlieka vinea alebo akýkoľvek hroznový nápoj, zápražkové polievky, melta, hrozno (len pozor aby zo šupky nezdúvalo bábätko).
A veľa šťastia s bábätkom ❤️

katarinka89
23. okt 2019

@smejko25 A si v nemocnici či doma, keď už 5 dní prenášas?

smejko25
autor
23. okt 2019

@nikpa no v to dufam ze sa to spusti samo 😁

@katarinka89 Este niesom po pôrode prenášam 5 dni po termine 🙂 včera som bola na kontrole doktorka hovorila že pôrod je na spadnutie :D ale zajtra idem na kontrolu a už sa bude riešiť vyvolavanie 🙂🙂

@bobula46 som zvedava ako to bude spolieham sa že to tak pride mam obavy nakoľko je to prve tak sama neviem čo a ako bude 🙂

Ďakujem za rady ❤️

katarinka89
23. okt 2019

@smejko25 Prajem ti prirodzene spustenie, lebo tie vyvolavacky sú hnus....😆 Drž sa

katarinka89
25. okt 2019

@smejko25 no ako, už máš bábo v náručí? 🤗

smejko25
autor
25. okt 2019

@katarinka89 este nie 🙄 akurat ma dnes prijali do nemocnice stym že ked sa dovečera to nerozbehne tak rano sa ide vyvolavat 😁

katarinka89
25. okt 2019

@smejko25 Tak ti držím palce, 🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre