Progesteron, prenášanie a neotváranie sa

10. jún 2022

Skusene mamicky. Som 40+5 mudr povedal ze prenasam. Mohlo to sposobit ze sa neotvaram (ani na spic prsta) ked som mala ordinovane 3x2 magnezium a progesteron 1 tbl 200 mg vecer oboje do 37 tt denodenne. Vdaka. Ja uz neviem co robit az porodim.

aknamorka22
10. jún 2022

Ahoj, ja som brala to isté čo ty od 32tt do 36tt aby som predčasne neporodila, kvôli krčku, ktorý som spotrebovany a bola som už otvorená. Porodila som v 39tt, pôrod sa spustil sám, začala mi pomaly odtekať voda. Pri druhom zase to isté, tá istá liečba, rodila som v 41tt, pôrod sa spustil sám kontrakciami. Takže podľa mojich skúseností to nemá vplyv 🙂

kiki68
10. jún 2022

Vsak 40+6 sa vyvolava, ci nie? Aspon u nas sa tak vzdy ponuka, ze 40+6 to ponuknu a bud prijmes alebo odmietnes. Neviem ako to mate v porodnici nastavene. U mna to 40+6 vecer vyvolali a doobeda bolo hotovo. Ten utrogestan a magnezko podla mna drzali ten system v klude. Takze neboli poslickovia, co uz by v takom tyzdni mali byt ( hoci ich nemusis citit).

veronika3110
10. jún 2022

@kiki68 väčšinou mám skúsenosť že 10 dni po termíne, čiže 41+3
a k tomu prenášaniu… ja som robila všetky veci, ktoré mali porod vyvolať, no nič nepomohlo… kým nie je čas, tak to nepríde…

kiki68
10. jún 2022

@veronika3110 aha, cize u vas tak neskoro. Potom asi jedine cakat alebo naozaj ze prist a vyziadat si vyvolavacku.

veronika3110
11. jún 2022

@kiki68 no to pochybujem žeby vyvolávali porod na žiadosť nedočkavej pacientky, keď ešte nie je žiaden nález a nie je ohrozený stav bábätka alebo matky…
ja som sa tak 4 dni pred vyvolávaním opýtala, či nemôžeme skúsiť Hamiltonov hmat.. tak to si mala vidieť ten pohľad doktora… že predsa pani doktorka vyšetrovala nie? keby bol potrebný a mali by ste nejaký nález, tak ho urobi…
takze sme len čakali, či to nepríde samo do maximálneho možného dňa

kiki68
11. jún 2022

@veronika3110 ja som teda mala zly tlak, ale u nas ked zena povie, ze naozaj dalej nevladze tak vyvolaju. Aj tak to casto zaberie tri dni. Hamiltona tu u nas nerobia vobec a ani nekontroluju stav krcka od 36tt. Vraj zbytocne. Kym to nie je na 4cm otvorene alebo nevyvolavaju, tak ich to nezaujima.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre