Problém s ležaním na ľavom boku v 33tt

emilia8654
15. júl 2020

Ahojte, koncim 33tt a mam uz cca mesiac predpisany kludovy rezim, ktory sa snazim dodrziavat. Lezim prevazne na lavom boku (ako vsade radia), ale cim je dietko vacsie, tym mam s tym vacsi problem. Ide o to, ze pri lezani na boku sa akoby cele sklzne dolava a vypuci asi nozku alebo kolienko, ktore mi doslova trci z boku, viem ho pekne nahmatat rukou. A ja mam vcelku strach, ze mu ju pucim alebo nejako zranim, pri tom ako lezim na tom boku. Podkladam si pod brusko vankus, ale nemam ani z toho dobry pocit, pretoze sa aj tak stale opieram o tu vytrcajucu koncatinku.
Sibe mi, ci radsej lahnut na pravy bok a riskovat nedkrvenie placenty alebo uz cokolvek cim strasia pri lezani na pravom boku? :P
Vdaka za vsetky postrehy, rady a skusenosti 🙂

denden77
15. júl 2020

@emilia8654 ja som v 32tt.. riadim sa viac tym, co je pohodlne mne, nech sa krpana posklada inak, ja sa inak poskladat neviem 🤷‍♀️😁 nemyslim si, ze jej pri spanku drtim kosti a dutu zilu, nedokrvenie a ine tiez neriesim 😊 aj tak netusim ako sa v noci pocas spanku pootacam, casto sa budim na chrbte.. co uz 😊

kittyna5
15. júl 2020

Mne viac vyhovuje ležať na pravom boku a tak aj ležím skoro stále a ešte mi zatiaľ doktor nepovedal ani raz, že by bol s bábätkom nejaký problém

jaskolka
15. júl 2020

Ja len na pravom boku viem ležať a spat, na ľavom mi je hneď zle, na vracanie, mam pocit, akoby sa mi vtedy stlačil a "prevesil" žalúdok, nedá sa. Doktorka povedala, že nech spím na pravom boku,jednoducho telo si tak žiada.

aneta04
15. júl 2020

Ahojte, pripajam sa.. som tiez 32 tt. Do toho 30 eho tyzdna som lezala iba na lavom boku,ale teraz sa kazdy den budim ze lezim na chrbate.Zaspavat sa snazim na boku..ale rano som stale rovno..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre